Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nyní může do nemovitostí investovat opravdu každý – slibuje nová společnost.

pátek, 10. listopadu 2017, 11:34

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“ Jaká je skutečnost? Lze se na takový slib spolehnout? Podívejme se na tuto konkrétní nabídku podrobněji.

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“

Dále slibuje:

  • každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí
  • průměrný výnos za posledních 5 let je 10-12 % ročně (pronájem a růst hodnoty)

Na první pohled se jedná o skvělou nabídku pro drobné investory. Jedná se skutečně o vhodný a bezpečný způsob investování do nemovitosti? 

Výnos je uváděný jako předpokládaný ale nemůže být garantovaný. Pracuje pouze s předpoklady dle aktuální situace na realitním trhu.

Ačkoliv společnost uvádí, že „každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí“ jak je dále na stránkách uvedeno nedochází k zápisu vlastnictví v katastru nemovitostí, čímž je zajištěna likvidita (možnost rychlého prodeje podílu) a úspora nákladů za převod vlastnictví.  Investor si tedy ve skutečnosti nekupuje podíl na nemovitosti ale podílový list u společnosti. Tvrzení, že se jedná o investici do konkrétní nemovitosti je tedy zavádějící. Ve skutečnosti se tedy jedná o investování do úplně něčeho jiného, než je deklarováno.

Přiznejme si, že investování do nemovitostí není úplně pro každého. Jestliže vám někdo slibuje zaručený a jednoduchý recept, pak obvykle neříká celou pravdu. Přesto je investice do nemovitostí zajímavou a atraktivní možností jak vytvářet dlouhodobé finanční zajištění rodiny a spolehlivé zhodnocení volných prostředků. Zkušený realitní makléř dokáže najít a doporučit vhodnou nemovitost, spočítat výnos a zajistit dostatečnou likviditu v případě potřeby hotovosti.

Už máte svého osobního realitního poradce?

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Na Máji došlo ke srážce dvou...

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • Prezidentský kandidát Jiří Drahoš vyrazil do...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...