Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nyní může do nemovitostí investovat opravdu každý – slibuje nová společnost.

pátek, 10. listopadu 2017, 11:34

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“ Jaká je skutečnost? Lze se na takový slib spolehnout? Podívejme se na tuto konkrétní nabídku podrobněji.

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“

Dále slibuje:

  • každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí
  • průměrný výnos za posledních 5 let je 10-12 % ročně (pronájem a růst hodnoty)

Na první pohled se jedná o skvělou nabídku pro drobné investory. Jedná se skutečně o vhodný a bezpečný způsob investování do nemovitosti? 

Výnos je uváděný jako předpokládaný ale nemůže být garantovaný. Pracuje pouze s předpoklady dle aktuální situace na realitním trhu.

Ačkoliv společnost uvádí, že „každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí“ jak je dále na stránkách uvedeno nedochází k zápisu vlastnictví v katastru nemovitostí, čímž je zajištěna likvidita (možnost rychlého prodeje podílu) a úspora nákladů za převod vlastnictví.  Investor si tedy ve skutečnosti nekupuje podíl na nemovitosti ale podílový list u společnosti. Tvrzení, že se jedná o investici do konkrétní nemovitosti je tedy zavádějící. Ve skutečnosti se tedy jedná o investování do úplně něčeho jiného, než je deklarováno.

Přiznejme si, že investování do nemovitostí není úplně pro každého. Jestliže vám někdo slibuje zaručený a jednoduchý recept, pak obvykle neříká celou pravdu. Přesto je investice do nemovitostí zajímavou a atraktivní možností jak vytvářet dlouhodobé finanční zajištění rodiny a spolehlivé zhodnocení volných prostředků. Zkušený realitní makléř dokáže najít a doporučit vhodnou nemovitost, spočítat výnos a zajistit dostatečnou likviditu v případě potřeby hotovosti.

Už máte svého osobního realitního poradce?

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • VIDEO: V Hrdějcích hořel autobus městské...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.