Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nyní může do nemovitostí investovat opravdu každý – slibuje nová společnost.

pátek, 10. listopadu 2017, 11:34

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“ Jaká je skutečnost? Lze se na takový slib spolehnout? Podívejme se na tuto konkrétní nabídku podrobněji.

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“

Dále slibuje:

  • každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí
  • průměrný výnos za posledních 5 let je 10-12 % ročně (pronájem a růst hodnoty)

Na první pohled se jedná o skvělou nabídku pro drobné investory. Jedná se skutečně o vhodný a bezpečný způsob investování do nemovitosti? 

Výnos je uváděný jako předpokládaný ale nemůže být garantovaný. Pracuje pouze s předpoklady dle aktuální situace na realitním trhu.

Ačkoliv společnost uvádí, že „každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí“ jak je dále na stránkách uvedeno nedochází k zápisu vlastnictví v katastru nemovitostí, čímž je zajištěna likvidita (možnost rychlého prodeje podílu) a úspora nákladů za převod vlastnictví.  Investor si tedy ve skutečnosti nekupuje podíl na nemovitosti ale podílový list u společnosti. Tvrzení, že se jedná o investici do konkrétní nemovitosti je tedy zavádějící. Ve skutečnosti se tedy jedná o investování do úplně něčeho jiného, než je deklarováno.

Přiznejme si, že investování do nemovitostí není úplně pro každého. Jestliže vám někdo slibuje zaručený a jednoduchý recept, pak obvykle neříká celou pravdu. Přesto je investice do nemovitostí zajímavou a atraktivní možností jak vytvářet dlouhodobé finanční zajištění rodiny a spolehlivé zhodnocení volných prostředků. Zkušený realitní makléř dokáže najít a doporučit vhodnou nemovitost, spočítat výnos a zajistit dostatečnou likviditu v případě potřeby hotovosti.

Už máte svého osobního realitního poradce?

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na budějckém vlakovém nádraží zasahovala...

  • Při tragické nehodě u Besednic zemřel...

  • Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva...

  • Sestry z Římova zachraňovaly životy při...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Lidl se po drsné reportáži České televize rozhodl skoncovat s prodejem vajec z klecových chovů

Řetězec supermarketů Lidl ve středu ohlásil postupné opuštění prodeje vajec z klecových chodů. Stalo se tak pouhých pár dní po odvysílání reportáže České televize z pořadu 168 hodin, která ukazuje, v jak brutálních podmínkách slepice v klecových chovech žijí. Z prodejen Lidlu by měla klecová vejce kompletně zmizet do roku 2025.

Teroristé zaútočili na civilisty v pražském metru. Naštěstí šlo jen o cvičení

Stovky lidí se staly cílem teroristů při útoku ve stanici Muzeum na trase linky C. Tři útočníci s automatickými zbraněmi a výbušninami při něm zabili třicet lidí a dalších jednatřicet vážně zranili. Okolo dvou set cestujících následně policisté evakuovali do bezpečí a na povrch. Cvičení mělo za úkol zlepšit koordinaci v případné reálné situaci.

Zaorálek: Vietnam je bezpečnostní riziko prvního řádu

Kritická slova na adresu Vietnamu zazněla na dnešním jednání sněmovního zahraničního výboru. Předseda výboru a exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) prohlásil, že Vietnam je organizovaný zločin a stalo se z něj bezpečnostní riziko prvního řádu. Řekl to v debatě nad loňským hospodařením ministerstva zahraničních věcí poté, co státní tajemník ministerstva Miloslav Stašek popisoval poslancům situaci s vydáváním víz do ČR v některých zemích. Stašek poznamenal, že špatná situace ve Vietnamu trvá. Podle něj je to téma na vyhrazenou debatu.