Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nyní může do nemovitostí investovat opravdu každý – slibuje nová společnost.

pátek, 10. listopadu 2017, 11:34

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“ Jaká je skutečnost? Lze se na takový slib spolehnout? Podívejme se na tuto konkrétní nabídku podrobněji.

„Společnost vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v Praze. Poté je rozdělí na menší části a umožňuje tak investorům s menším kapitálem proniknout na realitní trh a větším investorům zase pomáhá diverzifikovat a rozložit si tak riziko.“

Dále slibuje:

  • každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí
  • průměrný výnos za posledních 5 let je 10-12 % ročně (pronájem a růst hodnoty)

Na první pohled se jedná o skvělou nabídku pro drobné investory. Jedná se skutečně o vhodný a bezpečný způsob investování do nemovitosti? 

Výnos je uváděný jako předpokládaný ale nemůže být garantovaný. Pracuje pouze s předpoklady dle aktuální situace na realitním trhu.

Ačkoliv společnost uvádí, že „každá investice do nemovitosti je zajištěná danou nemovitostí“ jak je dále na stránkách uvedeno nedochází k zápisu vlastnictví v katastru nemovitostí, čímž je zajištěna likvidita (možnost rychlého prodeje podílu) a úspora nákladů za převod vlastnictví.  Investor si tedy ve skutečnosti nekupuje podíl na nemovitosti ale podílový list u společnosti. Tvrzení, že se jedná o investici do konkrétní nemovitosti je tedy zavádějící. Ve skutečnosti se tedy jedná o investování do úplně něčeho jiného, než je deklarováno.

Přiznejme si, že investování do nemovitostí není úplně pro každého. Jestliže vám někdo slibuje zaručený a jednoduchý recept, pak obvykle neříká celou pravdu. Přesto je investice do nemovitostí zajímavou a atraktivní možností jak vytvářet dlouhodobé finanční zajištění rodiny a spolehlivé zhodnocení volných prostředků. Zkušený realitní makléř dokáže najít a doporučit vhodnou nemovitost, spočítat výnos a zajistit dostatečnou likviditu v případě potřeby hotovosti.

Už máte svého osobního realitního poradce?

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Celkem jednatřicet injekčních stříkaček...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Česká muzika je dobrá. Byl bych rád, kdyby ji fanoušci podporovali, říká zvukový inženýr Ecson Waldes

Víte, co obnáší práce zvukového inženýra? Ne? Tak přesně o tom vám v dnešním díle Drbárny povypráví Jiří Paška, kterého veřejnost zná především pod uměleckým jménem Ecson Waldes. Právě on stojí za zvukem Davida Kollera, J.A.R. nebo Monkey Business. Neváhejte a pouštějte další díl Drbárny.

Čeští vědci otestovali látku, která může ničit encefalitidu

Brněnští vědci otestovali na buňkách látku, která je vysoce účinná proti virům, které způsobují například klíšťovou encefalitidu, západonilskou horečku, horečku dengue či vir zika. Proti těmto závažným infekcím přitom dosud neexistuje účinný lék, uvedla dnes Česká televize.

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.