Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Porsche České Budějovice si neváží svých zákazníků?

pondělí, 22. srpna 2011, 10:54

To vám takhle jednou dopoledne sedím v kanceláři a nadejdou zaslechnu křik na parkovišti. Vyjdu ven a vidím paní sousedku jak vyzývá jednoho mladíka, aby zastavil a vystoupil okamžitě z vozu. Vypátrat příčinu jejího chování nebyl žádný problém. Mladík totiž nacouval do auta a pěkně ho na boku pocuchal. Bohužel to auto bylo moje.....

 

Nu což. Stane se, řekl jsem si. Mám havarijní pojistku "stopro" u Kooperativy, takže mám po starostech. Auto odvezu do jejich smluvního servisu. Ty jsou pro mojí značku v Budějcích 2 a protože jsem si auto koupil V Porsche ČB, vybral jsem si tuto firmu. Vše probíhalo přesně tak, jak vyplývalo z mojí pojistky. Vozidlo technik převzal, po nepatrných komunikačních problémech mi vydal náhradní vozidlo po dobu opravy a já jsem odjel ze servisu. Potud tedy v pořádku.

Problém ovšem nastal dnem ukončení opravy. Ne proto, že termín byl oproti původnímu předpokládanému o jeden den posunut, to se stává a chápu to. Servis mi ovšem nechtěl vydat moje opravené auto s tím, že nemá zaslaný tzv. krycí dopis od pojišťovny, takže buď si opravu zaplatím sám, nebo budu čekat, až si to servis vykomunikuje s pojišťovnou. Bez auta.

To ovšem může trvat delší dobu, neboť v Kooperativě naneštěstí právě nefungoval počítačový systém a nikdo na informační lince nevěděl, kdy bude zprovozněn. I toto chápu, protože se jedná o počítačovou technologii a stává se, že testování při přechodu na jiný systém chvíli trvá.

Co ovšem nechápu je chování šéfa servisu Porsche pana Heřmánka. Naprosto necitlivě dal příkaz technikovi panu Labajovi, aby mi moje vozidlo nevydával, dokud nebude mít jistotu, že oprava bude Kooperativou proplacena. To ovšem vzhledem k výše uvedenému problému pojišťovna při nejlepší vůli udělat nemohla.

A tady vidím něco, co mě znepokojuje. Někdo, ačkoli není exekutor odmítne majiteli vydat jeho majetek. Nejenomže to není dle mého právně v pořádku, ale zejména to není v pořádku lidsky. Vysvětlím proč. V Porsche jsem koupil nové auto, k tomu ještě sadu zimních kol, zaplatil jsem celou jeho hodnotu přesně dle dohody, koupil střešní nosič s "rakví",  jezdil jsem tam na všechny garanční prohlídky a nejenom na ně, vše jsem platil v hotovosti bez nejmenších problémů. Na to ovšem nikdo nebral zřetel.

Jsem naprosto přesvědčen, že toto by se v sídle majitelů společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. v Salzburgu, pod kterou Budějcké Porsche spadá, nestalo.

Takže místo toho, aby řekli, že mi děkují za to, že jsem si vybral jejich firmu na opravu (mohl jsem si vybrat druhou) a popřáli mi šťastnou cestu, mi nechtěli vydat můj majetek. Byli ještě tak drzí, že mi řekli, abych u nich na pokladně složil zálohu v plné výši faktury a až dostanou od Kooperativy zaplaceno, tak mi zálohu vrátí. Neuvěřitelné!  Na co je potom potřebuji!? To mi může pojišťovna poslat úhradu rovnou na můj účet a nemusím podepisovat technikovi plnou moc k jednání s pojišťovnou.

Měli by se  nad svým chováním zamyslet a je mi jedno, jestli "to" dostávají "shora" příkazem. Nejsou přeci v Budějcích loutky, které nejsou schopny říci svým nadřízeným, že jsou to oni, kdo jednají se zákazníkem. Měli by si vzít příklad ze zástupců pojišťovny Kooperativa, pánů Kopeckého a zejména  Dr. Petržílka, který mi řekl, že si moje podklady sice nemůže v systému ověřit, ale že mi věří a osobně se u Porsche CB zavázal, že opravu pojišťovna uhradí. Na základě tohoto písemného příslibu mi auto bylo vydáno. Za to mu patří můj dík.

Jaký je závěr? Jediný. Plánovaný nákup nového vozu uskutečním u jiné firmy. Asi je pracovníkům Porsche České Budějovice naprosto jedno, že přicházejí o zákazníky. Ale možná jsem jediný, kdo s nimi má problém, takže si oddychneme navzájem.

Abych ale pouze nehanil. Musím zdůraznit, že opravu zvládli ve firmě Porsche České Budějovice na výbornou. Auto je jako nové, takže s tím velká spokojenost. O to mě víc mrzí vše, co jsem popisoval v předchozích odstavcích.

Ještě bych se rád touto formou omluvil samotným karosářům za to, že můj synek zapoměl v zadní sklopné přihrádce šunku, která byla v tom horku po celou dobu opravy v autě a vytvořila nepříjemný odér.
 

Napsal: Hawky

Komentáře

Hawky
Hawky

Navíc jsem nikdy neřešil ceny i když opravdu nejsou nejnižší.....

čtvrtek, 25. srpna 2011, 13:33
 
 
Hawky
Hawky

Nevím jak přistupuje Porsche k jiným (i když jak píše Flint, má stejné poznatky firma s x nakoupenými auty), ale podle mojí platební morálky za období od koupě auta po současnost, bych měl mít vše bez problémů na fakturu.

čtvrtek, 25. srpna 2011, 13:31
 
 
richard praskořík

PS: z pohledu cen jsou trochu "drahoušci", ale na druhé straně autorizovaný servis je autorizovaný

čtvrtek, 25. srpna 2011, 00:06
 
 
richard praskořík

mám s tou společností poněkud jiné a pozitiní zkušenosti a s panem Heřmánkem zejména. je ovšem pravdou, že už je to nějaký pátek. na jedné straně se člověk nediví, že v době, kdy se neplatí je postup ad článek, ale jak si potom udržet stálé a dobré zákazníky.těžko. není pravdou, že takto striktně postupuje firma ve všech případech. záleží to na tom o koho jde. a to je na jejich obchodním "citu"

čtvrtek, 25. srpna 2011, 00:04
 
 
Hawky
Hawky

Trefně to napsal Franku Pavel. A divim se té firmě, že tam ještě jezdí. Dokud se tyhle větší firmy nezačnou chovat tak, aby to začalo těmhle nabubřencům vadit, nic se nezmění. Akorát si myslim, že se tak chovají jenom u nás.

úterý, 23. srpna 2011, 10:08
 
 
Frank Flint
Frank Flint

Slyšel jsem něco podobného ... velká firma u nich koupila xté auto a místo "vstřícného přístupu" měli cálovat hotově ...

pondělí, 22. srpna 2011, 21:16
 
 
Hawky
Hawky

Ufff, děkuji za uklidnění, snad tedy nezačne Porsche ČB fušovat do stavebnictví. To by bylo po vichřicích lidí na ulici...

pondělí, 22. srpna 2011, 17:17
 
 
Pavel Moc

Buďte rád, že Vám neopravovali střechu na rodinném domku. Třeba by Vám stavební firma do doby zaplacení faktury od pojišťovny zakázala v domě bydlet....

pondělí, 22. srpna 2011, 14:46
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama