Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dohoda splněna, Zach trénuje v Miami

neděle, 14. ledna 2018, 09:36

Plavec Ondřej Zach odcestoval minulý týden na soustředění do USA, kde se v Miami připravuje společně s Janem Mickou na nadcházející letní sezónu.

Nejprve přišla nabídka, poté podmínka, medaile, koloběh zařizování a dohoda je splněna. Tak by se daly ve stručnosti popsat kroky, které předcházely odletu Zacha do Fort Lauderdale. Dostat nabídku na bezmála měsíční trénink po boku zkušeného reprezentačního plavce a pod vedením dlouholeté reprezentační trenérky je příležitost, která se nenaskytne každému.

Ondřej Zach měl od začátku jasno, na soustředění chtěl odletět, ale od Filipa Pytla z vedení klubu dostal podmínku: „Musíš přivézt medaili z mistrovství ČR a pak se o tom můžeme bavit. Těžko budeme shánět finanční podporu na někoho, kdo je v ČR šestý.“ Svou odhodlaností Zach dokázal, že o soustředění opravdu stojí a ze Zimního mistrovství ČR konaného v Plzni přivezl stříbrnou medaili. Tím se rozběhl kolotoč zařizování, domlouvání, žádostí a příprav.

Klub začal shánět finance a Zach musel vyřešit školu. "Byl jsem velice rád, že mi vyšli ve škole vstříc. Za to jim samozřejmě děkuji."  říka student Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kterého bude čekat po návratu zkouškové období. Po několika týdnech bylo jasné, že v cestě nic nebrání a Zach mohl, se svým trenérem Jakubem Melounem, začít připravovat tréninkový plán.

Soustředění probíhá ve velice pěkném prostředí, kde mají plavci dobré zázemí a mohou se kvalitně připravovat. Tréninkovou skupinu zde tvoří Jan Micka, Ondřej Zach, Nikolaj Toth a Jan Hanzal. Trenérkou je Jaroslava Passerová. Všichni plavci se připravují na letní sezónu a klub PLAVÁNÍ České Budějovice doufá, že soustředění přinese Zachovi plno cenných zkušeností, které bude moct zúročit při kvalifikačním závodě na mistrovství Evropy.

Na soustředění se podařilo sehnat část potřebných financí (díky firmě STARNET s.r.o. a soukromým dárcům), ale bez vlastního přispění a prostředků klubu by se Ondřej zúčastnit nemohl. Klub doufá, že se k podpoře zpětně přidají i jiné instituce a vynaložené náklady z vlastních prostředků budou pro Zacha co nejnižší.

           

Napsal: Filip Pytel

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič osobního automobilu nepřežil srážku s...

  • Řidiče v Českých Budějovicích nemile...

  • Oprava vlakového nádraží v Českých...

  • Prachatičtí kriminalisté pátrají po...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Sociální demokracii povede Hamáček, ve druhém kole volby...

Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda...

Překvapení na sjezdu ČSSD. Do druhého kola postupuje Zimola...

Při svém projevu si nasadil růžové brýle a poté se tvrdě pustil do současného vedení sociálních...

Zeman na sjezdu sociálních demokratů: Nebuďte stranou...

Prezident Miloš Zeman nabádal na sjezdu v Hradci Králové sociální demokraty, aby neodcházeli do...