Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Aneta Mikešová » Články

Víkend v Hluboké byl ve znamení vína

pondělí, 16. září 2013, 20:00Kultura
 

Minulou sobotu bylo na hlubockém Náměstí Československé armády rušno. Konaly se tady totiž tradiční Jihočeské slavnosti vína. Stejně jako každý rok nechyběl ani významný český panovník. Letos to byl král Václav, který symbolicky předával sklizené...

 

Skautské oddíly v sobotu obsadily Sokolský ostrov

čtvrtek, 12. září 2013, 12:15Kultura
 

Minulou sobotu bylo na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích rušno. Konal se zde totiž pátý ročník Skautské pouti, tentokrát na téma Velký třesk. Skautské oddíly předváděly svou činnost a lákaly nové zájemce o skauting do svých řad.

 

Adventní trh na Hluboké dýchal Vánocemi

pondělí, 3. prosince 2012, 21:01Kultura
 

Advent dorazil nejen do Budějc, ale i do okolních obcí a městeček. Jedním z nich byla i Hluboká nad Vltavou, kde se, jako již tradičně každý rok, konal v neděli 2. prosince adventní trh v Knížecím dvoře.

 

Budou mít Budějce nejen Budvar, ale i BudMed?

čtvrtek, 29. listopadu 2012, 09:51Společnost
 

Učení páni zkušení, rád bych vám teď podotknul, nikdo z vás nemá tušení, že na radnici bude stát včelí úl. A ne jeden. Město se rozhodlo pořídit hned čtyři včelí úly.

 

Sběr papíru pomůže dětem z dětských domovů

neděle, 25. listopadu 2012, 11:18Společnost
 

Straší vám doma starý papír? Ukliďte si před Vánoci v domech a bytech a přispějte na dobrou věc. Od pondělí 26. do pátku 30. listopadu se koná sběr papíru, který pořádají studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 

Eláni rozsvítili a rozproudili budějckou hokejovou arénu

čtvrtek, 1. listopadu 2012, 17:16Kultura
 

Čtyřicet let na česko-slovenské i světové hudební scéně, stovky písniček, nezapomenutelné a stále živé hity, desítky ocenění, zlatých a platinových desek, stovky, možná tisíce koncertů. A fanoušci snad všech věkových kategorií. To je slovenská...

 

Vinobraní na Hluboké si užili děti i dospělí

pondělí, 17. září 2012, 16:11Kultura
 

In vino veritas? Je ve víně pravda? Jestli tohle tvrzení platí, to Budějcká Drbna nezjistila, ale že je s vínem spojeno veselí a pohoda, o tom se v sobotu 15. září přesvědčila v Hluboké nad Vltavou.

 

Na Sokolském ostrově se v sobotu bude hledat poklad

pátek, 7. září 2012, 10:34Společnost
 

Již tuto sobotu Sokolský ostrov v době od deseti do čtyř hodin ožije tradiční Skautskou poutí, která opět představí činnost skautských oddílů. Ostrov, na kterém vyroste stanový tábor, ožije hrami a atrakcemi. Tématem již třiadvacátého ročníku...

 

Svět panenek poprvé v Budějcích, láká nejen malé holky

středa, 5. září 2012, 14:10Společnost
 

V ráj malých i velkých holek se na přelomu srpna a září proměnil Kruhový sál DK Metropol, kde se koná první výstava panenek v Českých Budějovicích. A protože Budějcká Drbna je taky holka, neodolala a šla se na tu velkou panenkovou show podívat,...

 

Když se kůň stane vaším věrným přítelem

středa, 29. srpna 2012, 14:45Rozhovory
 

Na travnaté ploše, s koloritem překážek v pozadí, před očima diváků probíhá... Tanec? Exhibice? Představení souhry člověka a koně? Ano, to všechno, jedním pojmem nazváno: ukázka přirozené komunikace s koněm.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím zkrachovala, informovala o tom dnes agentura Reuters. Společnost Thomas Cook patřila mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě a jejích služeb využívalo asi 19 milionů klientů ročně. Podle agentury Reuters je nyní na dovolené v zahraničí s touto firmou asi 600 tisíc lidí a bude tak proto nutná velká společná operace vlád i pojišťoven.