Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Aneta Mikešová » Články

Víkend v Hluboké byl ve znamení vína

pondělí, 16. září 2013, 20:00Kultura
 

Minulou sobotu bylo na hlubockém Náměstí Československé armády rušno. Konaly se tady totiž tradiční Jihočeské slavnosti vína. Stejně jako každý rok nechyběl ani významný český panovník. Letos to byl král Václav, který symbolicky předával sklizené...

 

Skautské oddíly v sobotu obsadily Sokolský ostrov

čtvrtek, 12. září 2013, 12:15Kultura
 

Minulou sobotu bylo na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích rušno. Konal se zde totiž pátý ročník Skautské pouti, tentokrát na téma Velký třesk. Skautské oddíly předváděly svou činnost a lákaly nové zájemce o skauting do svých řad.

 

Adventní trh na Hluboké dýchal Vánocemi

pondělí, 3. prosince 2012, 21:01Kultura
 

Advent dorazil nejen do Budějc, ale i do okolních obcí a městeček. Jedním z nich byla i Hluboká nad Vltavou, kde se, jako již tradičně každý rok, konal v neděli 2. prosince adventní trh v Knížecím dvoře.

 

Budou mít Budějce nejen Budvar, ale i BudMed?

čtvrtek, 29. listopadu 2012, 09:51Společnost
 

Učení páni zkušení, rád bych vám teď podotknul, nikdo z vás nemá tušení, že na radnici bude stát včelí úl. A ne jeden. Město se rozhodlo pořídit hned čtyři včelí úly.

 

Sběr papíru pomůže dětem z dětských domovů

neděle, 25. listopadu 2012, 11:18Společnost
 

Straší vám doma starý papír? Ukliďte si před Vánoci v domech a bytech a přispějte na dobrou věc. Od pondělí 26. do pátku 30. listopadu se koná sběr papíru, který pořádají studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 

Eláni rozsvítili a rozproudili budějckou hokejovou arénu

čtvrtek, 1. listopadu 2012, 17:16Kultura
 

Čtyřicet let na česko-slovenské i světové hudební scéně, stovky písniček, nezapomenutelné a stále živé hity, desítky ocenění, zlatých a platinových desek, stovky, možná tisíce koncertů. A fanoušci snad všech věkových kategorií. To je slovenská...

 

Vinobraní na Hluboké si užili děti i dospělí

pondělí, 17. září 2012, 16:11Kultura
 

In vino veritas? Je ve víně pravda? Jestli tohle tvrzení platí, to Budějcká Drbna nezjistila, ale že je s vínem spojeno veselí a pohoda, o tom se v sobotu 15. září přesvědčila v Hluboké nad Vltavou.

 

Na Sokolském ostrově se v sobotu bude hledat poklad

pátek, 7. září 2012, 10:34Společnost
 

Již tuto sobotu Sokolský ostrov v době od deseti do čtyř hodin ožije tradiční Skautskou poutí, která opět představí činnost skautských oddílů. Ostrov, na kterém vyroste stanový tábor, ožije hrami a atrakcemi. Tématem již třiadvacátého ročníku...

 

Svět panenek poprvé v Budějcích, láká nejen malé holky

středa, 5. září 2012, 14:10Společnost
 

V ráj malých i velkých holek se na přelomu srpna a září proměnil Kruhový sál DK Metropol, kde se koná první výstava panenek v Českých Budějovicích. A protože Budějcká Drbna je taky holka, neodolala a šla se na tu velkou panenkovou show podívat,...

 

Když se kůň stane vaším věrným přítelem

středa, 29. srpna 2012, 14:45Rozhovory
 

Na travnaté ploše, s koloritem překážek v pozadí, před očima diváků probíhá... Tanec? Exhibice? Představení souhry člověka a koně? Ano, to všechno, jedním pojmem nazváno: ukázka přirozené komunikace s koněm.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.