Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Motor mohl okrást Piráty více, znovu ale má jen bod

V rychlém sledu pokračují zápasy o extraligovou příslušnost pro příští sezónu. Druhou čtvrtinu otevřel Motor v Chomutově, tedy proti týmu, se kterým se utkal před dvěma dny na svém ledě. Duel stejných soupeřů se ale vyvíjel jinak, než tomu bylo v neděli.

Hořkou příchuť měl první vstřelený gól pro fanoušky Motoru. V osmé minutě se prosadil bývalý Budějčák Štepán Hřebejk. Ten byl na brankovišti důrazný natolik, že před natahujícím se Gábou, jenž dostal důvěru pro čtvrtý barážový duel, zasunul včas kotouč do sítě.

Domácí ale začali být v dalším průběhu nedisciplinovaní a to byla voda na mlýn pro hosty. Přihrávku Pajiče zpoza branky Chomutova využil David Kuchejda přesným zásahem do horního rohu a skóre bylo srovnáno.

Netrvalo dlouho a Motor využil další, tentokrát dvojnásobnou, přesilovou hru. Dva hráči Pirátů se u mantinelu zapomněli s padajícím Robem a vznikla situace tří na jednoho. Straka zvolil přihrávku na střed, kde byl Tomáš Nouza, který golfákem poslal Jihočechy do vedení.

Šest sekund před koncem třetiny přišla další zasloužená rána pro domácí. Ti se nepoučili ze dvou inkasovaných branek v oslabení a stále pokračovali ve své nedisciplinovanosti. Při vyloučení Račuka posílal střílenou přihrávku Nouza na Straku, puk ale mezi kruhy zachytil Roman Vráblík a bekhendovým nahozením zasadil Chomutovu úder do šatny.

Severočeši reagovali střídáním brankářů, a tak Kopřivu nahradil Hanuljak. V pětadvacáté minutě došlo k dalšímu využití početní výhody, jen ke smůle hostů na druhé straně. U modré čáry získal puk Vladimír Růžička mladší, sjel si na střed útočného pásma, odkud propálil úplně vše. Gába neměl nárok.

Poté přišla série šancí domácích, ale mladík ve svatyni Motoru odolával. V drama se změnil zákrok Václava Paška na Hřebejka, který nešetrně trefil chomutovského útočníka, jenž opustil led za pomoci zdravotníků. Pro Paška to byl konec v utkání. Následně ještě vyhodil Suchánek puk mimo hřiště a dvojnásobnou přesilovku Piráti využili. Ve třiatřicáté minutě propadl Gábovi puk po střele Davida Květoně. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Třetí třetinu rozehráli lépe Chomutovští, kteří zásobovali hostujícího muže s maskou nepříjemnými střelami. Překonat ho ale nedokázali. Obrovskou příležitost měl po faulu Tomana útočník Tomáš Nouza, který jel samostatný nájezd, jenže puk mu v klíčový moment sjel z hole.

Na přelomu poloviny třetí části se otočilo štěstí zády k Hovorkovi. Nejprve ho při přečíslení zázračně vychytal Gába, následně orazítkoval tyč branky Českých Budějovic.

Ačkoliv se Severočeši usilovně snažili rozhodnout už v normální hrací době, skvělý brankář Motoru vychytal všechny příležitosti a především on zajistil svým spoluhráčům druhý bod do tabulky.

Rozhodnutí přišlo necelou minutu před koncem prodloužení. Po vyloučení Semráda využil přesilovou hru čtyř proti třem Milan Toman. Vymetl pravý horní roh budějcké klece a dokonal obrat Pirátů.

Jihočeský klub bude pokračovat v barážovém tažení v pátek proti Olomouci. Budvar Aréna uvidí úvodní buly v 17:30.

Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 4:3p (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk (Gajovský, Rutta), 26. Růžička (O. Kaše), 33. D. Květoň (Růžička), 65. Toman (Hovorka) - 15. Kuchejda (Pajič, Punčochář), 18. Nouza (Straka, Rob), 20. Vráblík (Nouza, Mucha). Rozhodčí: Úlehla, Fraňo - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:11 + Pašek (CEB) 5 min. + OK za zásah do oblasti hlavy a krku a Rutta (CHM) 10 min. za naražení zezadu. Využití: 3:3. Diváci: 3879.

Piráti Chomutov: Kopřiva (21. Hanuljak) - Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Šulák, Toman, Koma, Bartejs - Hovorka, Gajovský, Hřebejk - D. Květoň, Růžička, O. Kaše - Račuk, Kämpf, Sinisalo - McGregor, Dušek, L. Květoň. Trenér Břetislav Kopřiva.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Škopek - Marek, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Kuchejda - Vaniš, Rob, Přibyl - Pašek, Trummer, Boháč - Švec. Trenér Petr Rosol.

Pořadí barážové tabulky: 1. Slavia (8), 2. Chomutov (7), 3. Olomouc (7), 4. MOTOR (2)

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, Piráti Chomutov, hokej, baráž, extraliga, Madeta Motor České Budějovice, Tomáš Nouza, Vladimír Růžička, David Květoň, Václav Pašek, Milan Toman, David Kuchejda, Roman Vráblík, HC Olomouc