Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOMENTÁŘ: Sady krásné. Sady nepoužitelné

 
neděle, 17. února 2019, 09:58

Není nad první slunečné dny po zimě. Člověk konečně může sundat zimní bundu, nasadit sluneční brýle a vyhřívat se na sluníčku někde v parku. Ještě, že jich v Budějcích pár máme. Bohužel nepoužitelných...

Miluju Budějce. Vážně. Je to prostě krásné město. Není extrémně velké, ale není to žádná vesnice. Ve výsledku tady máme všechno, co potřebujeme. Když si člověk odmyslí šílenou dopravu a pár dalších věcí, máme se tu prostě krásně. 

Trochu jsem nad tím rozjímala včera při odpolední procházce. To počasí člověku ani nedovolovalo zůstat doma. Vzala jsem psa a courala se městem. A když jsem se vracela ze Stromovky domů přes Sady, trochu na mě padl smutek. Nebo možná vztek. 

Ne každé město má kousek od centra park, ve kterém si můžete sednout s kafíčkem, poslouchat šplouchání fontány, ruch „velkoměsta“, ale pořád být obklopen zelení. Budějce ten park mají, bohužel ale bez některých z těch následujících možností.

Když jsem tudy včera šla, fakt jsem měla velkou chuť si vzít kafe sebou, sednout si a užít si chvíli mimo svojí sociální bublinu. Jenomže pohled na lavičky, které už od dopoledne obklopují opilí jedinci, odpadky, střepy z rozbitých lahví a kdo ví, co všechno ještě, už tak lákavý není.

Chápu, že je to veřejné místo, vysedávat si tam může kdo chce. Ale možná by bylo fajn, začít situaci na Sadech řešit. Není to tak dávno, kdy jsem byla sama svědkem toho, jak dva „mladíci“ hulákali na procházející ženu s kočárkem. „Žanetooooooo, heeeeeej, poceeeeem...“. Paní podle výrazu v obličeji nebyla Žaneta. A týpka evidentně neznala.

Fakt příjemné. 

Znám hodně lidí, kteří se po setmění Sadům raději vyhnou. A upřímně se jim ani nedivím. V té společnosti, která se tam zdržuje, se totiž večer vážně pohybovat nechcete.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

GLOSA: Milý Ježíšku, příště mi úplně postačí ten Daniel Landa

pátek, 28. prosince 2018, 11:32

Milý Ježíšku, už je to dobrých pár let, co jsem Ti psal naposledy. Promiň. Vlastně jsem ani nečekal, že Ti ještě vůbec někdy...

KOMENTÁŘ: Duševně nemocné si nesmí brát za rukojmí premiéři ani média

středa, 14. listopadu 2018, 11:52

Veřejné mínění v České republice ovládla v posledních desítkách hodin názorová bouře o síle orkánu. Rozpoutala ji reportáž...

Reakce senátního kandidáta Jiřího Šestáka na náš článek je naprosto...

středa, 10. října 2018, 13:55

Budějcká Drbna, její redaktoři a její majitelé odmítají vyjádření Jiřího Šestáka na jeho FB profilu.

KOMENTÁŘ: O co vlastně jde v letošních volbách do Senátu?

středa, 19. září 2018, 07:52

Senát je dlouhodobě nejméně populárním zastupitelským sborem v České republice. Většina lidí jej považuje za zbytečný, což je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.