Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOMENTÁŘ: Sady krásné. Sady nepoužitelné

 
neděle, 17. února 2019, 09:58

Není nad první slunečné dny po zimě. Člověk konečně může sundat zimní bundu, nasadit sluneční brýle a vyhřívat se na sluníčku někde v parku. Ještě, že jich v Budějcích pár máme. Bohužel nepoužitelných...

Miluju Budějce. Vážně. Je to prostě krásné město. Není extrémně velké, ale není to žádná vesnice. Ve výsledku tady máme všechno, co potřebujeme. Když si člověk odmyslí šílenou dopravu a pár dalších věcí, máme se tu prostě krásně. 

Trochu jsem nad tím rozjímala včera při odpolední procházce. To počasí člověku ani nedovolovalo zůstat doma. Vzala jsem psa a courala se městem. A když jsem se vracela ze Stromovky domů přes Sady, trochu na mě padl smutek. Nebo možná vztek. 

Ne každé město má kousek od centra park, ve kterém si můžete sednout s kafíčkem, poslouchat šplouchání fontány, ruch „velkoměsta“, ale pořád být obklopen zelení. Budějce ten park mají, bohužel ale bez některých z těch následujících možností.

Když jsem tudy včera šla, fakt jsem měla velkou chuť si vzít kafe sebou, sednout si a užít si chvíli mimo svojí sociální bublinu. Jenomže pohled na lavičky, které už od dopoledne obklopují opilí jedinci, odpadky, střepy z rozbitých lahví a kdo ví, co všechno ještě, už tak lákavý není.

Chápu, že je to veřejné místo, vysedávat si tam může kdo chce. Ale možná by bylo fajn, začít situaci na Sadech řešit. Není to tak dávno, kdy jsem byla sama svědkem toho, jak dva „mladíci“ hulákali na procházející ženu s kočárkem. „Žanetooooooo, heeeeeej, poceeeeem...“. Paní podle výrazu v obličeji nebyla Žaneta. A týpka evidentně neznala.

Fakt příjemné. 

Znám hodně lidí, kteří se po setmění Sadům raději vyhnou. A upřímně se jim ani nedivím. V té společnosti, která se tam zdržuje, se totiž večer vážně pohybovat nechcete.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

GLOSA: Milý Ježíšku, příště mi úplně postačí ten Daniel Landa

pátek, 28. prosince 2018, 11:32

Milý Ježíšku, už je to dobrých pár let, co jsem Ti psal naposledy. Promiň. Vlastně jsem ani nečekal, že Ti ještě vůbec někdy...

KOMENTÁŘ: Duševně nemocné si nesmí brát za rukojmí premiéři ani média

středa, 14. listopadu 2018, 11:52

Veřejné mínění v České republice ovládla v posledních desítkách hodin názorová bouře o síle orkánu. Rozpoutala ji reportáž...

Reakce senátního kandidáta Jiřího Šestáka na náš článek je naprosto...

středa, 10. října 2018, 13:55

Budějcká Drbna, její redaktoři a její majitelé odmítají vyjádření Jiřího Šestáka na jeho FB profilu.

KOMENTÁŘ: O co vlastně jde v letošních volbách do Senátu?

středa, 19. září 2018, 07:52

Senát je dlouhodobě nejméně populárním zastupitelským sborem v České republice. Většina lidí jej považuje za zbytečný, což je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.