Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dva měsíce prázdnin aneb Kam s ním??

 
neděle, 19. června 2011, 16:41

Dlouho očekávané prázdniny jsou už na dosah. Pro děti znamenají především volnost bez učení a vstáváni do školy. Pro rodiče ovšem dva měsíce prázdnin znamenají také starost, jak vyřešit program dítěte. Ne každý má „hlídací“ babičku a dědu, ne každý má možnost dlouhé dovolené a nechat dítě samotné doma také zodpovědní rodiče nepovažují za rozumné.

 

Řešením jsou pro mnohé tradiční letní tábory, ale ani ty nejsou vždy ideální, zejména u mladších dětí. Optimálním kompromisem mohou být letní příměstské tábory, tedy tábor, do kterého ráno dítě rodič přivede a v pozdním odpoledni jde dítě domů. Jaká je jejich nabídka v Českých Budějovicích?

Příměstské tábory již několik let nabízí Dům dětí a mládeže České Budéjovice. Také pro letošní rok

DDM připravil dva příměstské tábory s tradičním programem her a soutěźí . V červenci a v srpnu proběhne vždy jeden turnus a v současné době jsou již oba plně obsazeny. Rodiče, kteří se o možnost účasti na táborech zajímali a pro obsazenost míst na táboře nebyla přihláška dítěte přijata, konstatovali, že by uvítali více turnusů tábora.

Zajímavý program s námětem ekologie a poznáváni přírody nabízí ve svém středisku ekologické hnutí Cassiopeia, bohužel také pouze v časovém omezení – ve dnech 15. - 19.8. 2011. Zázemí tábora bude v sídle Cassiopeiy –  na sídlišti Vltava v areálu MŠ Jizerská

Příměstský tábor s angličtinou pořádá společnost Watsenglish Ltd. Pro děti bude připraven zábavný program, během kterého zažijí nejen dobrodružství, ale především budou mít možnost zdokonalit si angličtinu s rodilým mluvčím. Zázemí tábora bude v MŠ Nerudova , pořádán je ale také jen jeden turnus - 11.7. - 15.7. .

Chaloupky – to je název programu letních  táborů, které organizuje Salesiánské středisko České Budéjovice. Mezi tábory, které charakterizuje rodinná atmosféra a zajímavý program, je také tábor příměstský. Bude se konat ve dnech 25.-29. července 2011 , je určen dětem z 3. - 7. tříd a slibuje opravdu atraktivní program - spoustu her přímo ve Středisku, návštěvu ZOO Ohrada  v Hluboké n. Vltavou, koupání v hlubockém aquaparku a celodenní výpravu na Dívčí kámen, kde  proběhne bojová hra..

Příměstský tábor pořádá také jazyková škola Lingo. Program tábora je zaměřen na Montessori výchovu a rozvoj dětské osobnosti, včetně uplatnéní prvků ekologické tématiky a to i ve stravování - obědy a svačinky v BIO kvalitě, vegetariánská strava, tj. s vyloučením masa a masných výrobků a omezením mléčných výrobků .  Také tento tabor má ale jen dva turnusy – v červenci a v srpnu.

Příměstské tábory pro své členy pořádají také některé sportovní kluby, možnost účasti na táboře je tedy omezena pouze na členy klubu, program tábora pak má převážně tréninkový charakter.

Vše nasvědčuje tomu, že přihlásit dítě na příměstský tábor  v Českých Budějovicích vyžaduje značný předstih a pečlivé sledování nabídky jednotlivých subjektů.

Autor: askew, Budějcká Drbna

 


 

Kam dál?

17 000 aut denně obytnými zónami a lokalitou u Malého jezu? Budějčáci...

pátek, 17. června 2011, 14:16

Jižní spojka. Trasa, která by měla vést už tak přetíženými ulicemi, trasa, která by měla vést obytnými a rekreačními zónami,...

Splavnění vltavy – Díl VI. - Zahájeno!

neděle, 12. června 2011, 08:49

11.6.2011. Ten den v přístavu v Českém Vrbném vůbec nevládl idylický klid. Nad hladinou řeky sice lítali nejen rozchechtaní...

Splavnění Vltavy– Díl V. - Pavel Dlouhý: Projekt splavnění Vltavy ani...

pátek, 10. června 2011, 11:25

Splavnění Vltavy je nesmysl.Splavnění Vltavy je perfektní projekt. Splavnění Vltavy jsou vyhozené peníze, které by se mohly...

Splavnění Vltavy – Díl IV. - Čas je rychlejší než voda.

pondělí, 6. června 2011, 11:18

V přístavišti v Českém Vrbném je idylický klid. Na řekou se chechtají poletující rackové. Mírný vítr přináší typickou vlhkou vůni...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).