Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ředitelka z budějcké školy E. Pittera odstupuje. Na její místo bude vypsáno výběrové řízení

 
středa, 5. června 2019, 06:59

Spor některých rodičů a ředitelky v budějcké školce E. Pittera je „téměř“ u konce. Ještě, než stihla Česká školní inspekce předat magistrátu výsledky kontroly, kterou ve školce provedla, rozhodla se ředitelka Ivana Klomfarová ze své pozice odstoupit.

Současná ředitelka se podle náměstka primátora Viktora Vojtka rozhodla odstoupit v minulém týdnu. Ve vedení ji od července nahradí současná zástupkyně. Na místo ředitele bude podle Vojtka vyhlášen klasický konkurz. „Za odstoupením paní ředitelky stojí v podstatě všechny ty okolnosti, které se kolem případu sešly. Velmi těžce nesla mediální tlak. Navíc kontroly, které provedl magistrát, zjistily stejná pochybení jako Česká školní inspekce,“ popsal Vojtko.

ČTĚTE TAKÉ: Problém s ředitelkou v budějcké školce řešila i školní inspekce. Rodiče chtějí její odvolání

Samotná ředitelka už se k situaci nechtěla vyjadřovat. „Myslím, že už toho bylo řečeno dost. Už to nechci nijak komentovat,“ řekla Ivana Klomfarová, která na pozici ředitelky k 30. červnu končí.

Česká školní inspekce vyhodnotila tři z pěti bodů jako důvodné

Kvůli vyhrocené situaci vznikla i petice, kterou podepsalo více než 70 rodičů. Upozorňovali v ní na rušení zavedených kroužků, neplnění přímé pedagogické práce, špatnou komunikace s rodiči i zaměstnanci, neustálé přerozdělování dětí ve třídách nebo nedostatečné personální zajištění školky.

Z pěti bodů stížnosti byly tři vyhodnoceny jako důvodné. „Potvrdil se nesprávný postup ředitelky školy při spolupráci se školským poradenským zařízením včetně komunikace s ním, dále Česká školní inspekce zjistila, že u ředitelky školy není vedena evidence přímé pedagogické činnosti, u všech ostatních pracovnic ano, a neplnění přímé pedagogické činnosti ředitelkou školy bylo jednou z příčin spojování tříd. To potvrzuje i vysoký počet přespočetných hodin u učitelky pracující s ředitelkou školy ve třídě. Byly potvrzeny nedostatky v komunikaci ředitelky školy uvnitř školy (nedostačující předávání informací, neprofesionální a nevhodné jednání) i směrem k rodičům,“ uvedl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Nedostatečné personální zajištění školky a omezení doplňkových aktivit vyhodnotila inspekce jako nedůvodné. S výsledkem kontroly by měl podle Andryse dál pracovat magistrát. „Výsledek šetření stížnosti je podle zákona podkladem pro zřizovatele školy k dalšímu řízení a k přijetí opatření,“ dodal. 

Vzhledem k tomu, že současná ředitelka ze své pozice odstupuje, bude podle Vojtka na novém řediteli, aby zjištěné problémy napravil. „Zpětně už samozřejmě některé věci vyřešit nejde, ale půjde spíš o nastavení nových pravidel a narovnání těchto záležitostí od nového školního roku,“ uzavřel Vojtko.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Problém s ředitelkou v budějcké školce řešila i školní inspekce....

pondělí, 27. května 2019, 19:33

Zrušení zavedených kroužků, porušování pracovní kázně, nevhodné chování vůči zaměstnancům nebo neustálé přerozdělování dětí po...

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

neděle, 26. května 2019, 16:17

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co...

Petici z Hluboké má ministr kultury. Chce o zavřené zahradě jednat s...

středa, 15. května 2019, 07:12

Hejtmanka Ivana Stráská předala ministru kultury Antonínu Staňkovi petici, která bojuje proti zavření Dolní zahrady u zámku...

Úvod zastupitelstva? Jedna velká hádka. Tady nejste Thoma doma, tady...

pondělí, 13. května 2019, 13:21

Více než hodinová diskuse předcházela samotnému jednání zastupitelstva města. Vášnivá přestřelka vznikla totiž už při...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.