Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Konečný schovává nový posudek na halu v „šuplíku“, tvrdí Kuba. Je to lež, reaguje náměstek

 
pátek, 22. března 2019, 15:04

Náměstek František Konečný záměrně zatajuje nový posudek ohledně výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka. To alespoň tvrdí opoziční zastupitel Martin Kuba, který se podle svých slov snažil k novému dokumentu dostat. Bohužel ale neúspěšně. Stejně tak jsou na tom podle něj další zastupitelé, kteří o nahlédnutí do posudku žádali. Konečný takové lži odmítá.

„Na začátku týdne dorazil na odbor hlavního architekta na radnici posudek k výstavbě Multifunkčního centra Dlouhá louka. Snažil jsem se si materiál vyžádat, abych se s ním mohl jako zastupitel seznámit, protože se v pondělí na zastupitelstvu města bude hlasovat o referendu k této výstavbě,“ napsal dnes Martin Kuba (ODS) na svém facebookovém profilu.

K dokumentu se ale nedostal. Posudek má údajně „zamčený v šuplíku“ náměstek primátora František Konečný (ANO). „A smůlu nemám jen já. Materiálu se podle mých informací nejsou schopni dobrat ani ostatní radní koaličních stran, kterým ho pan náměstek Konečný taky nechce ukázat. Asi proto, že dostatečně nepodporuje argumentaci pánů radních z ANO,“ vysvětluje Kuba.

Konečný ale Kubova nařknutí odmítá. „Na město přišel tento týden posudek týkající se Multifunkční haly, ale je to posudek, který si město neobjednalo. Přišel včetně faktury. Objednával ho někdo jiný, takže město s ním nemůže nakládat a útvar architekta ho odeslal zpět zhotoviteli. V šuplíku ho určitě nemám, to si pan Kuba vymýšlí,“ reagoval Konečný.

Posudek měl podle něj jít na jinou adresu. „Odeslali jsme ho zpět s tím, že město nic neobjednalo. Jsou určité postupy a předpisy a nelze zaplatit něco, co se neobjednalo,“ dodal. 

Arnošt Navrátil, architekt který posudek vypracoval, nyní zvažuje jak postupovat. „Z celé situace jsem velice smutný, posudek jsem zpracoval na žádost hlavního architekta a byli u toho i další lidé z města. Smlouvu jsme měli připravit dodatečně,“ řekl Navrátil a dodal, že posudek pravděpodobně neodpovídá představám zadavatele, a proto jej odmítá.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Lidé si stěžují na plné odpadkové koše ve městě. Radnice chystá...

sobota, 16. března 2019, 11:33

Odpadky ze soukromých provozoven ve městě velmi často končí v kameninových koších, které jsou určené k vyhazování drobného...

FOTO: Uvízlého potkana zachránili hasiči. Zpráva obletěla svět. Lidé...

sobota, 2. března 2019, 16:17

V posledních dnech obletěly svět snímky i video tlusťoučkého potkana, který v německém Bensheimu uvízl v poklopu kanálu. Zpráva...

Myšlenka Mostu! začne v lidech pracovat až po posledním dílu, říká...

sobota, 2. března 2019, 09:46

Rok 2019 odstartovala Česká televize novým seriálem Most!. Baví diváky napříč všemi generacemi. Před několika dny jsme mohli...

Po kožešinových farmách vyráží ochránci do boje s klecovými chovy

úterý, 26. února 2019, 08:54

Po vítězné bitvě s kožešinovými farmami se ochránci zvířat pouští do boje s klecovým chovem slepic v čele s kampaní Zákaz klecí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.