Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

CO VY NA TO? Lidé dávají přednost koupání v přírodě. Tomu konkurují domácí bazény

 
středa, 13. června 2018, 19:38

I když to v těchto dnech na koupání venku není, až deště pominou, lidé budou řešit, kam se v parných slunečných dnech jít osvěžit, kam vyrazit k vodě. Budějcká Drbna se v tradiční anketě v ulicích města ptala, kam se lidé chodí koupat. Z odpovědí vyplývá, že prim hraje přírodní koupání, je také hodně těch, kteří mají doma bazén a tak jiná místa ke koupání nehledají.

Václav Průcha, 69 let, Veselí nad Lužnicí

Nejradši mám pískovny u Majdalény, takzvané Cepy, Cep I a Cep II, blízko Suchdola nad Lužnicí. Tam je to perfektní koupání, tam je nejčistější voda v celých jižních Čechách. Nemrzí mě cestovat za tak skvělým koupáním. Letos už jsem byl mockrát, koupu se tam od začátku dubna, říkáme tomu aprílové namáčení. Je to taková naše každoroční hec akce, i já se trošku otužuji.

Lenka Roučová, 29 let, České Budějovice

Jsem v Českých Budějovicích teprve půl roku a i když byly velmi krásné a horké dny, koupání jsem zatím fakt neřešila. Byla jsem totiž hlavně v práci. Ale určitě i na možnosti koupání dojde, momentálně bych asi využila městskou plovárnu, protože nevím kam jinam tady jít. Samozřejmě bych byla radši se jít vykoupat do rybníka či řeky, ale to bych musela mít nějaké doporučení od známých či kamarádů.

Petr Frcal, 42 let, České Budějovice

V Budějcích toho pro mě moc není. Možná ještě tak k Maláku. Ale já jezdím hlavně na pískárny k Suchdolu. Tam je to super. Na letní městskou plovárnu bych nešel, maximálně bych zašel tak do krytého bazénu v zimě. V létě upřednostňuji přírodní koupaliště a nevadí mi, že za ním musím dojet autem. 

Zdena Nováková, 60 let, České Budějovice

Já nechodím na žádná veřejná koupaliště, ani k rybníku či do řeky. Máme bazén u domu, takže v horkých dnech se koupeme doma. A je dost takových lidí. Proč by si také bazén pořizovali, když by jezdili někam na koupaliště. Bazén doma má spoustu výhod, člověk nikam nemusí, ví, co je to za vodu a má pohodlí i soukromí. Ale já osobně kdyby bylo kam, tak bych i možná občas k vodě, zaplavat si, vyrazila. Jenomže tady opravdu není kam, všechno je to tady špinavé a rybníky zanesené krmivem pro ryby. Jako děti, což už je pěkná řádka let, jsme se chodili koupat k Velkému jezu a i na starý plavečák, což byla vlastně řeka. Ale to voda byla ještě o něčem jiném.

 

S jakým názorem nejvíce souhlasíte?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 44 čtenářů
 
Napsal Yvetta Chmelová | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Vratné kelímky, bambusová brčka a kapesní popelníčky. Jedu vodu i...

středa, 13. června 2018, 18:09

I letos se mohou vodáci na Vltavě podílet na ekologickém projektu, který chce zabránit znečišťování přírody. Kromě typických...

V roli Richarda III. se v Třeboni představí Jan Potměšil

středa, 13. června 2018, 15:27

Roli Richarda III, jednoho z největších padouchů v díle Williama Shakespeara, si 16. června ve 20:30  na velkém nádvoří Státního...

Policisté hledají zloděje jízdních kol. Případ by mohl objasnit muž...

středa, 13. června 2018, 14:31

Českobudějovičtí policisté vyšetřují krádež dvou jízdních kol ze sítě Rekola, která půjčuje růžové bicykly po Českých...

Vltava se na Prachaticku vylila z břehů. Hasiči museli evakuovat...

středa, 13. června 2018, 13:26

Na Prachaticku u Soumarského mostu museli dnes, ve středu 13. června, zasahovat hasiči. Kvůli vydatným dešťům totiž stoupla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.