Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

CO VY NA TO? Budějčáci první pomoc poskytnout umí

 
středa, 16. května 2018, 19:43

Úterý 15. května bylo celorepublikovým dnem zdravotnické záchranné linky 155. Kromě klasického telefonního čísla mohou lidé v případě nouze využívat také mobilní aplikaci, která je oproti telefonátu mnohem přesněji zaměřitelná. S přivoláním sanitky Budějčáci zkušenosti mají, umí i poskytnout první pomoc. Většina z nich si také myslí, že by práci dispečera na lince 155 zvládla.

Hana Valíčková, České Budějovice

Linku 155 jsem už musela využít několikrát. Asi si umím představit, že bych měla na dispečinku linky 155 pracovat. První pomoc bych taky určitě zvládla.

Jakub Šťastný, České Budějovice

Já jsem naštěstí záchranku sobě ani nikomu jinému ještě nikdy volat nemusel. A vůbec jsem neměl tušení, že existuje i alikace, která slouží k přivolání pomoci. Neumím si představit tuto práci dělat, mám radši fyzický než telefonický kontakt s lidmi. První pomoct samozřejmě poskytnout umím.

Jitka Štanglová, okolí Českých Budějovic

Na linku 155 jsem zatím ještě nikdy volat nemusela. Nezajímám se moc o aplikace, takže jsem ani neměla tušení, že nějaká taková pro přivolání pomoci existuje. Pracovat jako dispečerka bych asi snad zvládla. Studuji psychologii, takže věřím, že bych to dala. První pomoc bych zvládla, to už mám bohužel vyzkoušené. Jednou se mi stalo, že vedle mě zkolabovala paní a já jsem byla jediná, kdo se jí snažil hned pomoct, až potom přivolal někdo sanitku. 

Jana Vortnerová, České Budějovice

Sanitku už jsem jednou volat musela. O aplikaci vůbec nevím, ale nemám ani chytrý telefon, takže bych ji asi stejně využít nemohla. Práce dispečera musí být podle mě strašně náročná. Když jsem tam volala já, byla jsem ve velkém stresu. Možná si umím představit, že bych tu práci dělala, ale upřímně bych asi nechtěla. První pomoc bych určitě poskytnout zvládla.

 

S jakým názorem nejvíce souhlasíte?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 11 čtenářů
 
 


 

Kam dál?

Přestřelka v Pardubicích Dynamu body nepřinesla

středa, 16. května 2018, 19:19

Nečekaně gólově bohatý byl duel Pardubic s Dynamem. Souboje těchto dvou týmů zpravidla končí hubenými výsledky, tentokrát však...

Tenisovým přeborům dorostu dominovali favorité

středa, 16. května 2018, 17:36

Čtyřiadvacet dívek a dvaatřicet chlapců z různých koutů jižních Čech přilákaly do Budějc na tenisové kurty LTC Tonstav - Service...

Sedmá Czech New Energies Rallye startuje! Znovu se pyšní puncem...

středa, 16. května 2018, 17:00

Jedno prvenství pořadatelům z ČK motorsportu a Ústředního automotoklubu České republiky South Bohemia Rally Clubu už nikdo...

Cykloturistickou sezonu zahájí Třeboňská šlapka

středa, 16. května 2018, 15:29

Třeboňská šlapka s osudovou osmičkou zahájí cykloturistickou sezónu 19. května. V tento rok s osmičkou na konci si na trase...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.

 
 
-->
-->