Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kauzy & Témata

Modrý strašák na Pražské třídě bude minulostí. Město chystá rekonstrukci loubí

čtvrtek, 13. září 2018, 06:46SpolečnostČeskobudějovickoKauzy & Témata
 

Nebourat, rekonstruovat. Takový osud čeká, pro Pražskou třídu typické, modré loubí. Podle mnoha obyvatel je to ostuda velmi frekventované Pražské třídy. Naštěstí by se ale tento výrazný urbanistický prvek měl dočkat oprav už příští rok.

 

Kozy mají podle vědců raději lidi, kteří se usmívají

neděle, 2. září 2018, 09:18SpolečnostKauzy & Témata
 

Kozy mají raději lidi se šťastným výrazem v tváři. Prokázala to seriózní vědecká studie, kterou otiskl časopis Open Science. Dokládá to podle autorů, že orientovat se podle nálady lidí dokáže více zvířecích druhů, než se dosud myslelo.

 

Příroda si umí pomoci sama, třeba i s obnovou lesa. Ukazuje to rozsáhlý biomonitoring

sobota, 1. září 2018, 13:56SpolečnostKauzy & Témata
 

Biomonitoring vybraných ploch na území Národního parku Šumava, z nichž většina je ponechána samovolnému vývoji, začal před deseti lety. Už zhruba v polovině projektu bylo jasné, že jeho výsledky otřesou zažitými předsudky o tom, že když člověk...

 

ANKETA: Zelené náměstí se lidem líbí. Radnice ani památkáři proti nejsou

pátek, 31. srpna 2018, 06:57SpolečnostČeskobudějovickoKauzy & Témata
 

Jen málo na čem se Budějčáci shodnou tak snadno, jako nad stromy na náměstí. Díky akci Budějovice vypráví se centrum města zazelenalo a kladné reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Lidé chtějí stromy zpět.

 

Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u vietnamské restaurace v Budějcích. Šlo o rodinnou oslavu, říká policie

neděle, 19. srpna 2018, 18:47Kauzy & Témata Českobudějovicko
 

Před několika hodinami se na Facebooku objevila fotografie, která pohoršila velké množství lidí. Dva příslušníci vietnamské komunity na ní na chodníku podle všeho opalují srst zvířete, jejich způsoby ale nejsou hygienické, podle lidí ani etické....

 

Přesolené vegety aneb čím si doopravdy dochucujeme jídlo

neděle, 19. srpna 2018, 15:01SpolečnostKauzy & Témata Gastronomie
 

Zeleninové kořenicí směsi jsou běžnou součástí mnoha jídel. Profesionální kuchaři se použití umělých dochucovadel většinou brání, ale laici k nim bývají shovívaví. Vědí však, co všechno si se žlutým práškem přisypou do hrnce? Spotřebitelský...

 

Třetina kempů na jihu Čech porušila zákon o elektronické evidenci tržeb

neděle, 19. srpna 2018, 13:12KrimiZ krajeKauzy & Témata
 

Jihočeští celníci se v první polovině srpna zaměřili na kontrolu kempů. Sledovali hlavně dodržování elektronické evidence tržeb. Více než třetina kontrolovaných kempů podle celníků zákon o EET porušila.

 

Mikroplasty v pitné vodě zůstávají i po úpravě, zjistili vědci

sobota, 18. srpna 2018, 09:34SpolečnostKauzy & Témata
 

Drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod, nedokážou úpravny pitné vody zcela odstranit. Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR, kteří mikroplasty našli ve vzorcích ze tří...

 

Senát podpořil unijní zákaz jednorázových plastových výrobků

čtvrtek, 16. srpna 2018, 14:05SpolečnostKauzy & Témata
 

Senát podpořil unijní zákaz plastových výrobků na jedno použití, které lze nahradit cenově přijatelnými produkty z jiných materiálů. Na rozdíl od vlády tak podpořil i zákaz plastových vatových tyčinek.

 

Cyklostezku z Budějc do Hluboké „zdobí" dvě toalety

středa, 15. srpna 2018, 17:22SpolečnostČeskobudějovickoKauzy & Témata
 

U cyklostezky z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou po levém břehu Vltavy vznikly nedávno dvě písčité pláže. Nové místo pro koupání si hned mnoho lidí oblíbilo. Před pár dny město přišlo s další novinkou. Přímo u cyklostezky postavilo dvě...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 6 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.