Motoru aplaudovalo při premiéře přes pět tisíc fanoušků!

Neuvěřitelná atmosféra provázela premiérový zápas nově vzniklého sportovního celku z jihočeské metropole. Úterý 20. srpna 2013 se zapíše do historie budějckého hokeje jako den, kdy se fanouškům na ledě Budvar Arény představil prvoligový HC Motor České Budějovice.

Při dlouhém maratonu mířícím za záchranou hokeje v našem městě se spekulovalo o několika názvech. Jednou z možností byl HC Stadion, který by znamenal návrat k úplným kořenům klubu.

Nakonec ale padla volba na HC Motor České Budějovice - tak zná budějcký tým snad každý hokejový fanoušek v republice.

Nadšené hale, kam přišlo neuvěřitelných 5132 diváků, představili nový název klubu i dres ředitel marketingu a PR Tomáš Kučera společně se zdravotně indisponovaným kapitánem Alešem Kotalíkem, který dojetím z neuvěřitelné atmosféry skoro ani nemohl mluvit.

Úderem půl šesté nastoupilo mužstvo vedené trenérem Radkem Bělohlavem k přátelskému utkání s Rytíři Kladno. První třetina debutového zápasu Motoru České Budějovice ukázala, že hosté toho mají v přípravě odehráno daleko víc (nastoupili už k osmému zápasu) a brzy šli zásluhou proměněného trestného střílení Michala Dragouna a přesnou trefou Lotyše Laurise Bajarunse do vedení 2:0.

Na konci 12. minuty se domácím podařilo snížit. Premiérový gól nového klubu vstřelil v čase 11:59 symbolicky exkladenský útočník Antonín Melka. Za půl minuty však Rytíři znovu utekli na rozdíl dvou branek. Nad Halmošim tentokrát se štěstím vyzrál Patrik Machač. Po úvodních dvaceti minutách byl na provizorní světelné tabuli stav 1:3.

Tréninkové i zápasové manko Motoru se ve druhé třetině smazalo a domácí byli lepším týmem. Hráli lépe dozadu, zároveň je ale trápila koncovka, takže skvělé publikum gól v prostřední periodě nevidělo.

V budějcké brance se navíc po polovině utkání vystřídali gólmani - Dominika Halmošiho nahradil další mladík Ondřej Bláha.

Kladenským Rytířům se povedl vstup do poslední části hry a už po jednadvaceti sekundách se prosadil Michal Dragoun, pátou branku hostujícího celku přidal v čase 52:21 kapitán Jiří Kuchler, jenž tečoval střelu Miloslava Hořavy.

Pět inkasovaných branek však fanouškům Motoru vůbec nevadilo, bouřlivě skandovali oslavná hesla a hnali znovuzrozený Motor dopředu. Odměnou jim byl efektní kousek snad desetinu před závěrečnou sirénou. Miroslav Třetina nabral puk na hokejku a doslova ho přivezl do horního rohu kladenské branky.

Historicky první zápas nového mužstva HC Motor České Budějovice sice skončil prohrou domácích 2:5, atmosférou se ale mohl vyrovnat těm nejlepším utkáním v play off extraligy.

HC Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Branky: 12. Melka (Bárta, Třetina), 60. Třetina (Melka) - 6. Dragoun (TS), 9. Bajaruns (Lukáč, Růžička), 13. Machač (Doudera), 41. Dragoun (Strnad, Rudovský), 53. Kuchler (Hořava, Růžička). Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 5132.

Motor: Halmoši (32. Bláha) - Chmelíř, Kříž, Hendrich, Moravec, Novák, Dietz, Jáchym, Semrád - Třetina, Melka, Bárta - Kuchejda, Šachl, Kotrla - Ondřej, Přibyl, Šperger - Heřman, Říha, Kubeš - Švec. Trenér Radek Bělohlav.

Kladno: Chábera (Cikánek) - Doudera, Jankovič, Rudovský, Dragoun, Strnad, Růžička, Kužel, M. Hořava, Kuchler, Šilhavý, P. Hořava, Kolařík, Bajaruns, Lukáč, Eberle, Guttwald, Stach, Machač, Havlíček. Trenér Zdeněk Vojta.

Článek byl vybrán do sekce To nejlepší z Drbny u příležitosti pátých narozenin Budějcké Drbny. #tonejlepsizdrbny

Motor odstartoval novou éru hokeje v Budějcích

Středa, 21. srpna 2013, 11:42

Šéf fanklubu Pajky diriguje Budvar Arénu
První střelec Motoru České Budějovice Antonín Melka bráněný Ondřejem Havlíčkem

Štítky hokej, Motor České Budějovice, Rytíři Kladno, přátelské utkání, Madeta Motor České Budějovice, Michal Dragoun, Budvar aréna, Miloslav Hořava, Antonín Melka, Miroslav Třetina, Patrik Machač, Ondřej Bláha