Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

NA ROZTRHÁNÍ: Konec roku v rychlém kroku aneb jak na Nový rok, tak snad už nikdy více

 
úterý, 21. února 2017, 21:00

Když jste poprvé těhotné, přemýšlíte, jak se k tomu všemu postavit, v podstatě máte o mateřství zažitou představu, kdy dokonce připustíte, že byste snad mohly jít do práce ve chvíli, kdy přestanete kojit. Pokud vám ale všechno správné včas dojde, poslechnete svoje instinkty a zvolíte výchovu v duchu kontaktního rodičovství, začnete dokonce přemýšlet, že snad porodíte druhé dítě doma. (Hodně lidí by si nad tím, v mém případě, kdysi klepalo na čelo).

1. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme se „rozhodli“ otěhotnět
2. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Nikomu to nebudeme říkat aneb kdy je čas tu novinu oznámit

3. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Na jméno není nikdy brzy...
4. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme miminku namíchali koktejl emocí

5. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Kam se to má vejít jako?
6. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsem se skamarádila s „Reném“

7. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Padá na mě předporodní schíza
8. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Kdo je připraven, není zaskočen...

9. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Formality, formality...
10. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Pošli posly, posly pošli
11. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Je to fakt porod!
12. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Byl to fakt porod!
13. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: V Jiříkově vidění aneb děkuji za nadstandard

14. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Prsa, mobil, čokoláda – vše co potřebuji k přežití
15. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Na hormonální vlně
16. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Citlivé téma
17. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: O čem se moc nemluví
18. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Strašák jménem Vojta
19. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Není nošení jako nošení aneb nevěšte své děti
20. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Žlučové mýdlo v hlavní roli
21. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Když už, tak už
22. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: S jídlem rovnou do ručičky
23. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme (ne)jeli na dovolenou
24. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Vincentovo poprvé...
25. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme se rozhodli otěhotnět vol. 2
26. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Letíme s miminem
27. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Vyhrála jsem na plné čáře
28. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Kojodilema
29. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Sušinky v hlavní roli
30. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Na pokraji sil
31. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Don poblítos a jiné libůstky
32. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Tak tohle znamená mít děti 

Jenže: „No to ne, to ses asi zbláznila, co když to a támhleto a blablabla...“, a tak vypouštím toto téma z diskuzí s mým okolím, protože cítím, jak nasazený červíček už v hlavě hlodá.  Každopádně přichází období, kdy přemýšlím, jak to s porodem udělat, abych mohla mít svoji rodinu u sebe. On byl totiž Míra u porodu tak skvělej, že nechci rodit bez něj, a zároveň nechci dát Vincíka nikam na hlídání (teda zatím si to myslím, když je tak malinkej). Další věcí je fakt, že když byl první porod tak krásně bezproblémový, nutí mě to přemýšlet nad tím, jestli bych to opravdu nezvládla „sama“, a jaký by to bylo porodit třeba v dřepu a ne na koze, chytit si sama hlavičku miminka, vnímat jen svoje tělo... 

Dřív bych nad tím ani neuvažovala (protože jsem se o to přirozeně nezajímala a jela v zajetých stereotypech), ale dnes je mi najednou líto, že v našem zdravotnickém systému máme v podstatě jen dva extrémy a žádnou jinou volbu. Buď porod v nemocnici se vším, co obnáší (vedle případné bleskové pomoci většinou nějaká medikace, finále na koze, rušivé elementy atd. atd.), a nebo porod doma bez jakéhokoliv zabezpečení a ještě s nálepkou „lesana“. 

Protože se blíží Štědrý den, vypouštím otazníky ohledně porodu zatím z hlavy. Dárky jsem stihla v průběhu listopadu nakoupit, tak mám o starost méně a i ten zatracený kašel dostávám vcelku pod kontrolu. „Jéééje, Vincíku, já tě málem připravila o první vánoční fotky,“ říkám mu, když ho oblékám do „My first Chrismas“ bodyčka a na hlavu se mu snažím narvat obří santovskou čepici. „To by tomu mamka dala, nevyfotiť vlastné dieťa,“ přidá se Míra a já jsem ráda, že mi pomáhá tady s tím strojením, protože jinak by to dopadlo tak, jak to bývá – kovářova kobyla chodí bosa (a babičky by byly bez PFka). A tak na Vincu tleskáme a zpíváme, aby si čepici nestahoval z hlavy, a na fotkách vypadal, jakože ho to náramně bavilo. Svátky zvládáme v pohodě, Vincík jí i kapra i salát a z hromady dárků, co dostane, odtrhne jen kus papírů, a pak se věnuje jedné krabici. „Nevděčníku jeden, a já se s tím tak balila,“ procedím odlehčeně jeho směrem, když stavím komín  z jeho nových kostiček.  

Po všech těch nemocech už konečně vyrážíme i na procházky ven, a protože máme plné zuby vaření doma, dáme si před odjezdem na silvestrovskou party večeři v restauraci. Vincíkovi objednávám přírodní kuřecí řízek a bramborovou kaši. Poslední dny do sebe láduje kde co (je prostě rozežraný, jako všichni na Vánoce), a tak mě nepřekvapí, když to všechno sní. Když se ho snažím večer uspat u prsíčka, tak se nějak kroutí a „nadává“, takže posílám Míru do kuchyně, ať zkusí udělat sunar. Překvapivě vypije 50 ml a zbylých 70 chvíli po tom. Pak usíná. „Že bych měla už fakt málo mléka a nastal zlom, kdy se sám odstaví?“ říkám Mírovi a upřímně by to pro mě byla v tomhle stavu nejsnazší cesta.

Silvestra se chystáme strávit spolu s dalšími 8 rodinami v jedné usedlosti, kde jsou apartmány a společenská místnost. Máme to super naplánované, a tak se těšíme, že nebudeme jen zavření doma. Ten večer ještě vařím svíčkovou pro všechny a chystám nějaké věci k jídlu. Balíme se, jak kdybychom měli odjet na měsíc a ne na dvě noci. Jenže tak je to s dítětem vždycky. 

Když se rozhodnu jít padnout konečně do postele, říká mi Míra s chůvičkou u ucha, že se malý nějak kroutí. „Ježiš, on se tam začíná dávit,“ běžím do ložnice, kde už sedí na postýlce a naříká. Pozvracel se. Beru ho do koupelny, kde zvrací znovu. „Pane bože, jen ať to není střevní viróza,“ vzpomenu na rychlo-návštěvu kamaráda, kterému nebylo moc dobře. Vincík tu noc zvrací ještě asi pětkrát. Všechno to kuřecí maso šlo ven po kusech. Naštěstí nemá průjem, naštěstí se v průběhu snaží trošku pít i vodu i z prsa. Míru posílám spát, aby mě mohl případně ráno vystřídat, a já s ním zůstávám v obýváku, kde se snažím v polosedě odpočívat s Vincentem spícím na mně. Bojím se, aby neusnul na zádech a nezačal se dusit. V půl druhé zvrací naposled a v půl páté nás přesouvám do ložnice, kde si i já konečně trošku odpočinu.

Druhý den se tváří, jak kdyby se nic nestalo. „Tak to bylo asi z jídla, které splácal dohromady,“ říkám uklidněně Mírovi a pomaličku se chystáme na víkend. Pro jistotu balím nějaké léky a dávám si preventivně Hylak, který na střevní obtíže zabírá skvěle.

Předposlední noc roku 2016 trávíme klidně, jdeme docela brzy spát, abychom si mohli druhý den užít pohádkově zimní procházku. Mráz vykouzlil opravdu nádhernou scenérii kolem celého rybníka a Vincíka to tak zmůže, že se rozhodne připravit se na večer tříhodinovým spánkem v kočárku. Jako jeden z nejmladších členů chce všem ukázat, že je kabrňák, a večer to zabalí z dětí jako poslední v půl desáté. Na řadu přichází program a o půlnoci všechny děti vzbudí rachejtle, takže i já se (jako většina maminek) přesouvám do apartmánu, kde se rozhodnu i zůstat. Není mi nějak dobře a Míra už vypadal vcelku v náladě, tak bych mu tam svojí střízlivostí asi jen kazila radost z oslavy Nového roku. 

Asi do půl třetí se převaluji, je mi těžko od žaludku. „Ne, ne, prosím, nechci jít zvracet,“ přemlouvám svoji hlavu, ale pak už to nejde, musí to ven. A jde to ven ještě několikrát. Dostávám i lehký průjem, a tak píšu Mírovi, ať přijde, že je mi blbě. Mezitím musím uspávat probuzeného Vincu. Žádná odpověď. Za hodinu mi napíše, že se cítí, jak blbec, že nedošel, a přichází v půl šesté ráno, samozřejmě neschopný odřídit cestu domů, ani se pohnout z postele dál než na záchod. 

Je mi zle, balím věci, starám se o Vincu, nadávám Mírovi, kterému je ještě hůř než mně. Modlím se, abych už nezvracela, nebo to druhé. Naštěstí asi zabírá Hylak, a tak cestu domů odřídím relativně v pohodě. Míra odpadá do postele a já přežívám první den roku 2017 snad v tom nejhorším rozpoložení, o jakém jsem ani nesnila.

______________________________________________________________________________

PODČARNÍK

Sunar tu noc vypil Vincík poprvé a naposled. Než jsme odjeli, dělali jsme si všichni srandu, že jsme zvědaví, co si ze Silvestra odvezeme. Až na pár výjimek všechny zúčastněné něco skolilo, a to buď ještě tu noc, jako mě, nebo následující dny. 

Mírovi tímto veřejně děkuji, že statečně trpí moje články, kde píšu o realitě našeho života (a vždy mu je čtu před uveřejněním). Tohle jsou ale jen jeho slabé chvilky, které musím občas přetrpět, jinak je to samozřejmě skvělý muž a tatínek. Slibuji, že vám přineseme i nějaký blog, kde popíše reálně on, jak musí občas trpět se mnou. :-)

Napsal(a) Jana Duco
 


 

Kam dál?

NA ROZTRHÁNÍ: Tak tohle znamená mít děti

úterý, 14. února 2017, 20:11

Jestli jsme nebyli dva týdny nemocní, tak je to moc. Tentokrát začíná Míra, na kterého něco skočilo snad po pěti letech. „Ach jo....

NA ROZTRHÁNÍ: Don poblítos a jiné libůstky

úterý, 7. února 2017, 19:09

Vinca sice ještě nemá ani 9 kilogramů, ale je nám jasné, že ve vajíčku už se mu nebude chtít být dlouho. Většinou se snažíme...

NA ROZTRHÁNÍ: Na pokraji sil

úterý, 31. ledna 2017, 18:45

Jsem úplně vyřízená, nosohltan mám jak v ohni, rýma mi ucpává nos. Malej na mně od rána visí. Mně je blbě. Potřebuji se najíst,...

NA ROZTRHÁNÍ: Sušinky v hlavní roli

úterý, 24. ledna 2017, 18:58

„Míro, honem, oblíkej se, hoď Vincu do nosítka a běžíme, máme tam být za 15 minut.“  Popoháním muže, abychom nepřišli na první...

 

Komentáře

Dokončení registrace

Souhlas se zpracováním osobních údajů

dle čl. 6 odst. 1 písm. a) a čl. 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/EC (dále jen „GDPR“)

tímto svobodně a dobrovolně uděluje Souhlas JAKOŽTO uživatel se zpracováním osobních údajů (dále jen „Souhlas“)

společnosti TRIMA NEWS, s.r.o., IČ: 26081890, DIČ: CZ26081890, se sídlem L. B. Schneidera 3, 370 01 České Budějovice, zapsaná v oddílu C vložce 12829 obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Českých Budějovicích, kontaktní e-mail: info@trimanews.cz. (dále jen „Společnost“)

jak je specifikováno níže v tomto dokumentu.

I. Které osobní údaje, proč a jak o Vás zpracováváme?

Souhlasím, aby Společnost zpracovávala tyto osobní údaje (dále jen „Osobní údaje“):

  • jméno, příjmení, uživatelské jméno, email, přičemž tyto údaje jsou povinné, dále pohlaví, přičemž tento údaj není povinný

Vaše Osobní údaje budeme zpracovávat pro tyto účely:

  • služby poskytovatele zpravodajských webových stránek spočívající zejména v zasílání denního přehledu zpráv a dalších novinek či aktuálních informací, možnosti informování uživatelů o probíhajících slevových akcí obchodních partnerů a dalších obchodních sdělení, které mohou být zasílány v rámci denního přehledu (pouze v případě odběru denního přehledu).
  • Umožnění psaní uživatelských blogů či komentářů.

Výše uvedené účely, tvoří funkční celek a bez jejich provázanosti a udělení souhlasu pro všechny z nich, nelze naše služby poskytovat.

Vaše Osobní údaje budeme zpracovávat na základě tohoto Souhlasu.

Udělení tohoto souhlasu je naším smluvním požadavkem a je jím podmíněno uzavření smluvního vztahu mezi Společností a Vámi.

II. Komu Vaše Osobní údaje poskytneme?

Vaše Osobní údaje pro nás v rámci zvyšování kvality našich služeb a zajišťování některých činností budou zpracovávat zpracovatelé, kteří nám poskytují

  • osoby poskytující Společnosti serverové, webové, cloudové nebo IT služby, či které jsou jeho obchodními partnery.

S ohledem na měnící se osoby poskytovatelů některých služeb není možné uvést všechny tyto zpracovatele Osobních údajů jmenovitě. Aktuální seznam konkrétních příjemců Osobních údajů (nejsou-li uvedeni výše) můžete nalézt na adrese našeho sídla.

Vaše Osobní údaje bychom také rádi předávali našim obchodním partnerům, všichni však sídlí na území Evropské Unie, takže všechna Vaše práva, vyplývající z nařízení GDPR, máte zaručena, neboť se na ně toto nařízení vztáhne taktéž. Svůj souhlas s takovým předáváním můžete vyjádřit zaškrtnutím níže uvedené kategorie příjemců, bez Vašeho souhlasu je předávat nebudeme.

K předávání Osobních údajů do třetích zemí, tj. zemí mimo Evropskou Unii a Evropský hospodářský prostor, nedochází.

III. Kde nás můžete kontaktovat?

Kdykoliv nás můžete kontaktovat na adrese sídla Společnosti uvedené výše nebo na e‑mailové adrese: info@trimanews.cz.

Veškerá svá práva ve smyslu GDPR můžete uplatnit u Společnosti buďto písemnou formou doporučeným dopisem, zaslaným na adresu jejího sídla, či elektronickou formou na e-mailové adrese info@trimanews.cz.

Na výše uvedené kontaktní adresy se můžete obrátit v případě jakýchkoliv Vašich podnětů ke zlepšení našich služeb, v případě stížností na kvalitu našich služeb či v případě uplatnění Vašich práv.

Veškerá Vaše práva, stejně jako další podrobnosti o tom, jakým způsobem zpracováváme Vaše osobní údaje, naleznete v dokumentu Zásady ochrany osobních údajů, umístěném na našich internetových stránkách na adrese http://trimanews.cz/ochrana_osobnich_udaju.html.

IV. Dohlíží na činnosti zpracování Osobních údajů nějaký úřad?

Ano, naše Společnost podléhá dozorové činnosti Úřadu pro ochranu osobních údajů, který svou činnost může koordinovat s jinými národními úřady v dalších členských státech Evropské Unie. Pokud nabydete dojmu, že jakékoliv naše zpracování činíme v rozporu se zákonem, máte právo podat stížnost proti zpracování Vašich Osobních údajů u Úřadu na ochranu osobních údajů na adrese: www.uoou.cz.

V. Jak dlouho budeme Vaše Osobní údaje zpracovávat?

Tento Souhlas udělujete na dobu trvání poskytování služeb mezi Vámi a námi a dále po dobu 5 (slovy: pěti) let od ukončení poskytování služeb.

VI. Můžu souhlas odvolat?

Souhlas můžete kdykoliv odvolat, tudíž tak lze učinit i před skončením výše uvedených skutečností (či výše uvedené doby). Souhlas můžete odvolat prostřednictvím e-mailové zprávy zaslané na kontaktní e-mailovou adresu uvedenou výše.

Odvoláním Souhlasu není dotčena zákonnost zpracování vycházející ze Souhlasu, který jste udělil před jeho odvoláním. Po skončení platnosti Souhlasu v souladu s tímto článkem Vaše Osobní údaje smažeme, pokud pro jejich další zpracování nebude existovat jiný zákonný důvod.

Bez Vašeho souhlasu nelze založit účet.
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.