Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

NA ROZTRHÁNÍ: Don poblítos a jiné libůstky

 
úterý, 7. února 2017, 19:09

Vinca sice ještě nemá ani 9 kilogramů, ale je nám jasné, že ve vajíčku už se mu nebude chtít být dlouho. Většinou se snažíme vyjet na cesty tak, aby hned usnul, ale někdy se to plánuje prostě těžko, a tak nám už po deseti minutách dává najevo, že koukat do sedačky nebo na polstrování auta ho fakt nebaví. Už chce prostě koukat dál a všechno pozorovat, a i přesto, že se jízda v autosedačce proti směru považuje za nejbezpečnější, uvažujeme o koupi sedačky po směru, aby ho to víc bavilo. 

1. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme se „rozhodli“ otěhotnět
2. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Nikomu to nebudeme říkat aneb kdy je čas tu novinu oznámit

3. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Na jméno není nikdy brzy...
4. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme miminku namíchali koktejl emocí

5. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Kam se to má vejít jako?
6. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsem se skamarádila s „Reném“

7. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Padá na mě předporodní schíza
8. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Kdo je připraven, není zaskočen...

9. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Formality, formality...
10. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Pošli posly, posly pošli
11. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Je to fakt porod!
12. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Byl to fakt porod!
13. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: V Jiříkově vidění aneb děkuji za nadstandard

14. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Prsa, mobil, čokoláda – vše co potřebuji k přežití
15. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Na hormonální vlně
16. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Citlivé téma
17. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: O čem se moc nemluví
18. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Strašák jménem Vojta
19. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Není nošení jako nošení aneb nevěšte své děti
20. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Žlučové mýdlo v hlavní roli
21. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Když už, tak už
22. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: S jídlem rovnou do ručičky
23. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme (ne)jeli na dovolenou
24. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Vincentovo poprvé...
25. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme se rozhodli otěhotnět vol. 2
26. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Letíme s miminem
27. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Vyhrála jsem na plné čáře
28. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Kojodilema
29. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Sušinky v hlavní roli
30. DÍL: NA ROZTRHÁNÍ: Na pokraji sil

Jenže... zas tolik nejezdíme, a tak to odkládáme, odkládáme a pořád si myslíme, že to naše miminko je tak šikovné, že to ještě příště zvládne. A tak takhle jednoho dne opět vyrážíme směr Vysočina, tentokrát hned z rána, pěkně vyspaní a nasnídaní. Všechno jde parádně, Vincík se začne rozčilovat asi „až“ po čtvrt hodině, ale řeší to čaj a dětské sušenky. „Tý jo, ten toho dneska vypil,“ říkám Mírovi, když jsem překvapená, jak to do něj pěkně teče. Vinca se zdá být spokojený a my taky.

„Sakra, zastav,“ vyjeknu na Míru, zatímco stíhám zachytit sušenkový gejzír do plíny, kterou mám v ruce, „Vinca zvrací!“ Mám hrůzu v očích. Už před sebou vidím černé scénáře o střevní chřipce, kterou má teď kolem snad každý. Bodýčko jsem zachránila, ale odnesly to tepláčky a část polstrování vajíčka. Utírám, co jde, převlékám do náhradních punčoch, které mám překvapivě v tašce, a jedeme dál. „No jo, hlavne že krásně bumbá,“ nezapomene si rejpnout Míra, když už jsme zas na cestě, a než stihnu něco říct, chytám do své šály další dávku. „Mami, Vinca blinká,“ píšu mámě, aby byla připravená případně na náš obrat domů. Zbytek toho, co měl ráno k snídani, si prohlédneme ještě jednou, než konečně usne. A tak „v klidu“ dojedeme do cíle. Jsem ráda, že už mi skončily ty nevolnosti, jinak by to možná odnesl i Míra a já bych to neměla čím utírat. Odneslo to snad všechno moje svrchní oblečení, které jsem měla po ruce. 

Naštěstí to zvracení v autě skončilo, stejně jako končí cestování Vincenta ve vajíčku. Alespoň mě to donutilo konečně vyprat to polstrování. Po cestě zpět sedí v provizorní sedačce, kterou si naši koupili, aby mohli vozit vnoučata, kdyby bylo třeba. Usíná v ní během pěti minut a celou cestu v ní prospí. A já se konečně dokopávám k hledání aktuálních recenzí na autosedačky, abych se co nejdřív poohlídla po vlastní.

Tohle období blížící se k roku věku začíná být sranda. Vincent už není tak fixovaný, nechá se pochovat i někým jiným (pokud ho alespoň trošku zná), a tak už si i babička s dědou, které nevidí tak často, užijí trošku bližšího kontaktu a interakce, kterou jim Vincent umožňuje. Umí udělat plác, říkat baf baf, když vidí pejska, nebo ukázat na to, o čem mluvíme. Taky chce všechno zkoušet sám, a tak už je to s ním zábavnější (ale taky pracnější, a to hlavně na úklid). Ale líbí se mi, jak už začíná být samostatnější a umí se i chvíli zabavit sám. 

„Vincíku, jdeme se koupat,“ říkám a Vincent už mete po čtyřech ke dveřím koupelny. Než pustím vodu, stojí u vany a strká ruku pod kohoutek. „Jednu nohu, druhou nohu,“ zvedá je na povel, ale vlastně už to ani nemusím říkát, protože to dělá automaticky, když mu stahuji tepláčky. Stejně tak ruce, když mu svlíkám bóďo. Ještě nemá ve vaně dost vody, ale už zvedá nožičku, protože chce dovnitř, a tak ho tam pokládám, házím mu tam hračky, a tak nějak poodbíhám do kuchyně za rohem, abych udělala večeři. Už ho tam můžu nechat čvachtat chvilku samotného, protože když si u toho povídá, vím, že se netopí. Jenže ono nastane na chvíli to zlověstné ticho. Během těch pár sekund, než tam dolítnu, mi probleskne hlavou, co jsem mu zas nechala za přípravky v dosahu rukou. Tohle by mě ale nenapadlo. „Fuj! Vincente! Pusť to!“ Chytnu ho pod pažemi a zvedám ho vzhůru z vody. „Snad jsi to nesnědl,“ říkám a musím se držet, abych se nezlomila smíchem, když mu oplachuji hovno z ruky.


Podčarník

Nebudete mi to věřit (i když možná jo), ale ještě jsme vlastní autosedačku nekoupili. Máme jeden tip, ale než se rozhodneme definitivně ke koupi, podělte se s námi se svými zkušenostmi s autosedačkami od 9 kilogramů vy. Díky!

Napsal(a) Jana Duco
 


 

Kam dál?

NA ROZTRHÁNÍ: Na pokraji sil

úterý, 31. ledna 2017, 18:45

Jsem úplně vyřízená, nosohltan mám jak v ohni, rýma mi ucpává nos. Malej na mně od rána visí. Mně je blbě. Potřebuji se najíst,...

NA ROZTRHÁNÍ: Sušinky v hlavní roli

úterý, 24. ledna 2017, 18:58

„Míro, honem, oblíkej se, hoď Vincu do nosítka a běžíme, máme tam být za 15 minut.“  Popoháním muže, abychom nepřišli na první...

NA ROZTRHÁNÍ: Kojodilema

úterý, 17. ledna 2017, 19:00

Vinca mě zaměstnává tak, že na nějaké těhotenství nestíhám moc myslet. Ne, že by byl nějak otravný (to přece děti neumí), ale má...

NA ROZTRHÁNÍ: Vyhrála jsem na plné čáře

úterý, 10. ledna 2017, 19:24

Bolení břicha trvá necelý týden, občas prohodím, že je mi nějak divně a Míra s jistotou tvrdí, že to je jasný, když mě oplodnil....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.