Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbňátka listopad 2018

pátek, 7. prosince 2018, 13:28
Jakub KuttnerSebastian SchmiedJiří ZemanJakub VyskočilŠárka VrchotováZuzana VithováJan ValentaMaxmilián UhlířAdam ŠuldaVilém ŠrůtekMichael ŠkardaDora ŠálkováMichaela SujováJan StrnadOndřej RusfelAdam RozboudAneta PráškováMarek PemlAnna OpočenskáAmélie NovákováTadeáš NestarecAdéla MondekováBarbora MikátováMarianna MěsteckáPavel MartínekEdvard MandaSofie MagerováOndřej LiškaPatrik LejsekNaděžda KyriyenkoNicolas KronusMarie KomárkováNathalie KollmannováAgáta JáchimováPetr Karel HudečekAnita HrbkováVáclav HavelStella HaláčkováEster GajanováMartin FuitViktorie FicováSofie DvořákováMiroslav DušákAdam DolejšAntonín DavidEliška ČernochováKryštof CibulkaJakub CábaKevin BugošAnna BabincováSára Kaňková
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.