Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbňátka - březen 2018

pátek, 13. dubna 2018, 11:31
Stella BohatáLinda SlabáZásmětová ZuzanaVozábal MarekVobr MatyášValíček JaromírŠvecová MichaelaŠtefančik JanekŠinkner JáchymŠenkýřová AmálieŠebek BenediktStaněk MatějSedláček TomášRejtharová JesicaPohlodko Edward ZdeněkLeština PetrPangrác MatějNýdlová ElenaMyslivec JonášMoudrá TerezaMilisdörfer RichardMikota MatyášMiesbauer DanielŠpiroch MarekMachyánová SandraMach MartinLišková NatálieLejdarová NelaKuthan TomášKusáníková BeátaKudláčková LottaKošková NelaKořínek OndřejKolář DavidKnopfová AnnaKica Norbert AlexandrKandl MaxKalousek PatrikJeníček DominikHudáková ZuzanaHieke AlbertHejda JakubHebíková NikolHavrda VojtěchFerenčíková ElenaKolaříková EllaEisertová VeronikaDvořák VáclavDvořák TadeášDostálová MichaelaDorotovičová EllaBrůhová LeontýnaBohony AnnaBakalářová Aneta
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.