Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za vánoční relaxací, teplem i mrazem do RRC Hluboká

 
pátek, 16. prosince 2011, 11:00

Prosinec?? Venku nepříjemná zima a v nás předvánoční neklid a kolem nás shon, hektické tempo v práci, hektické tempo ve snaze stihnout perfektně všechno, úklid, nákup dárků, pečení cukroví a ještě koupit stromek a sehnat kapra a vánočku upéct a...

Může být prosinec jiný? Může!! Může vám dopřát chvíle klidného odpočinku na pohodlném lehátku, z kterého je jen pár metrů do příjemně teplé, průzračně čisté vody nebo do vody, ve které víří a tryská svěžest vodního proudu. Nic a nikdo vás neruší, poklidnou harmonii doplňuje dobře chlazený drink a spokojené vědomí, že si vychutnáváte čas, který patří jen vám. Čas, který si můžete dopřát jako odměnu za zvládnutí všech vánočních příprav.

A vůbec se nemusíte za teplem a odpočinkem vydávat na dlouhou cestu k moři. Ideální podmínky pro svou zaslouženou a vytouženou relaxaci najdete nedaleko Českých Budějovic – v Relaxačním a regeneračním centru v Hluboké nad Vltavou.

Wellness a Fitness centrum RRC Hluboká je místem, kde najdete skutečně komplexní nabídku jak pro odpočinek a uvolnění, tak pro zlepšení a posílení kondice.

Ve wellness části je k dispozici velký bazén s příjemně teplou vodou, vířivka a odpočinková zóna s lehátky a také bar..
Pokud jste si oblíbili saunování, pak jistě uvítáte možnost pobytu v některé ze saun – ať už v aromasauně, Římské parní lázni, infrasauně nebo finské sauně a samozřejmě  v ochlazovacím bazénu a odpočívárně. Speciální terapii nabízí Kneippovy lázně, určené ke stimulaci krevního oběhu.

Bezstarostnost pobytu ve wellness RRC Hluboká je zajištěna i díky doplňkovým službám – v rámci vstupu jsou připraveny pro všechny hosty ručníky, župany, fény atd., takže stačí mít s sebou jen plavky.

Aktivním způsobem relaxace je ovšem také pohyb a posílení kondice. Pro tento způsob vychutnávání volného času nabízí optimální a jedinečné podmínky Fitness centrum, vybavené nejmodernějšími stroji zn. STAR TRAC a unikátním systémem Cardio cinema, díky kterému se nemusíte vzdát oblíbených televizních pořadů nebo přenosů sportovních utkání, protože každý z strojů má obrazovku, která kromě údajů o průběhu cvičení nabízí i televizní programy! Ve Fitness centru RRC Hluboká tak máte jedinečnou možnost dívat se na televizi zdravě.
K dispozici jsou zkušení, kvalifikovaní osobní trenéři, je zde možnost výživového poradenství a další služby, které se vždy řídí individuálním přáním klienta.

Všechny služby Wellness a Fitness centra RRC Hluboká jsou denně k dispozici v rámci jednorázového vstupu a to ve dvou verzích -  vstup Off peak, který za cenu 340 Kč nabízí možnost pobytu od 11. do 16. hodin, nebo vstup celodenní, který v době svátků bude v následujících časech.

Kromě těchto služeb nabízí Fitness centrum i mnoho dalších aktivit, například aquazumbu, pilates, power jogu, bosu a další.

Fitness centrum RRC Hluboká má navíc jednu v regionu zcela výjimečnou specialitu – kryokomoru, ve které je aplikována léčebně-rehabilitační metoda kryoterapie – léčba mrazem.

Na otázky, věnované této metodě, odpovídá ředitelka Wellness a Fitness RRC Hluboká Radka Schmiedová.

Radko, je kryokomora opravdu komora? A v čem konkrétně metoda kryoterapie spočívá?

Radka Schmiedová: „Kryokomora je vlastně speciální kabina, do které klient vstoupí a po velmi krátkou dobu – obvykle 1 minutu, maximum je 4 minuty – je vystaven působení extrémního mrazu,-110° až - 160 °C. Působení extrémního chladu vyvolá v organismu rychlé fyziologické reakce, dochází k intenzivnímu prokrvení a rozšíření cév, jsou aktivovány hormony, které tlumí zánětlivé procesy a také hormony, které mají vliv na psychiku – endorfiny, protizánětlivé kortikoidy, u mužů testosteron,  serotonin a další. Aktivují se také T lymfocyty, dochází k vyplavování škodlivin z těla a výrazně posilována imunita, je stimulován a regenerován metabolismus i svaly těla".

Zní to pozitivně, ale – mráz až -160 ° ?? Lze to vůbec vydržet, když často cítíme nepříjemnou zimu už při – 10 ° ?

„Možná to zní překvapivě, ale při kryoterapii se nepříjemné pocity z chladu neobjeví. Do kabiny v průběhu terapie totiž proudí technicky upravený, zcela suchý vzduch bez vlhkosti, takže klient extremnost chladu nepociťuje. Naopak, díky už zmíněným endorfinům vzniká při pobytu v kryokomoře pocit velmi dobré nálady až euforie, která má celkem dlouhodobé trvání.“

Takže mrazem ke zlepšení nálady...a jistě nejen nálady. Jaké jsou indikace pro kryoterapii?

„Vzhledem k širokému rozsahu reakcí, které kryoterapie v organismu vyvolává, je hodně široké i spektrum problémů a onemocnění, kde se kryoterapie jako léčebně-rehabilitační metoda uplatňuje. Především je aplikována  u revmatických a degenerativních zánětlivých onemocnění pohybového aparátu, jako jsou reaktivní artritida, ankylosní spondylitida - Bechtěrevova choroba,při problémech s krční páteří, při zánětech šlach a svalů, při léčbě natržených šlach nebo menisku a při mnoha dalších potížích s pohybovým aparátem těla. Velmi dobře kryoterapie působí při léčbě poúrazových nebo pooperačních otoků.  Další indikací jsou onemocnění kožní, například lupenka, ekzémy, depresivní stavy, migreny. Kryoterapie má díky prokrvení a tedy i vypnutí pokožky také významný kosmetický efekt a má pozitivní účinek i na celulitidu, hlavně pro sportovce je důležité účinné prokrvení svalstva a celková rekondice.Konkrétních možností využití kryoterapie je samozřejmě mnohem více .Musím také doplnit, že metoda není vhodná pro lidi s chladovou alergií, epilepsií, neléčenou hypertenzí,akutním onemocněním dýchacích cest nebo klaustrofobií. U konkrétních onemocnění je dobře konzultovat užití kryoterapie s lékařem, poradenství poskytujeme i u nás v RRC.Všechny otázky, které se ze strany klientů objevují, konzultuji s naším odborným garantem a odborníkem na kryoterapii, ing. Petrem Strnadem, Csc.“

A jak tedy konkrétně kryoterapie a pobyt v kryokomoře probíhá?

„Do kryokomory vstupuje klient ve svém prádle, my mu poskytujeme ochranné prostředky, které chrání nejcitlivější části těla – rukavice, ponožky, čelenku na zakrytí uší. Po aklimatizaci v kabině je aktivováno krátkodobé působení extrémního mrazu.Klient je samozřejmě pečlivě monitorován odborným dohledem, přes průhledné sklo kabiny může komunikovat vizuálně a díky systému v komoře i akusticky, takže při sebemenším problému nebo pocitu diskomfortu klienta může být terapie přerušena. Po uplynutí určené doby klient vyjde z kabiny a měl by se věnovat pohybové aktivitě, která podpoří aktivaci prokrvení. Pro skutečnou účinnost kryoterapie je doporučeno 12 až 20 terapií .“

Jaké jsou dosavadní reakce klientů?

„Reakce jsou pozitivní, spokojené, už po pěti, šesti terapiích někteří klienti zjistili, že jejich často dlouhodobé potíže hodně ustoupily, mizí....Jsme velmi rádi, že můžeme  v RRC nabídnout obyvatelům jižních Čech metodu, která je výjimečná a především – je pozitivní pro zlepšení zdraví. V současné době je k dispozici zvýhodněná permanentka , která obsahuje 10 vstupů do kryokomory a její cena je 1900Kč.“

PR text RRC Hluboká

 


 

Kam dál?

Multikino CineStar zve na premiéru filmu Mission: Impossible – Ghost...

čtvrtek, 15. prosince 2011, 15:09

Také v tomto týdnu od 15. prosince do 22. prosince 2011, připravil Cinestar pro diváky několik premiér. Jedná se o filmy Mission:...

Multikino CineStar zve na premiéru filmu Rumový deník

čtvrtek, 8. prosince 2011, 08:45

Také v tomto týdnu od 8. prosince do 14. prosince 2011, připravil Cinestar pro diváky několik premiér. Jedná se o filmy Rumový...

Multikino CineStar zve na premiéru filmu Vendeta

úterý, 22. listopadu 2011, 14:02

Také v tomto týdnu od 24.listopad- 30.listopad 2011, připravil Cinestar pro diváky několik premiér. Jedná se o filmy Vendeta,...

Užívejte si pohodlí asistenčních služeb E.ON Servis

pondělí, 21. listopadu 2011, 10:21

Závada kotle, únik vody z potrubí nebo zablokované dveře, které nejdou otevřít. To jsou jen některé z nepříjemností, se kterými...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.