Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak si na podzim poradit na zahradě...

 
čtvrtek, 6. října 2011, 10:51

Křovinořezy, robotické sekačky, vyžínače, plotostřihy, foukače, motorové a benzinové pily nebo plotostřihy. To jsou neocenitelní pomocníci při údržbě každé zahrady. Jak se nimi pracovat a pečovat o ně poradí ředitel firmy Husqvarna v Českých Budějovicích Petr Cába.

Jak dlouho se věnujete zahradní technice?
Prodejem zahradní a lesní techniky se zabýváme od roku 2004, kdy jsme začínali ve dvou. V současné době máme pět zaměstnanců, z toho dva servisní techniky. Vedle prodeje se také staráme o údržbu zeleně některých firem a obcí v okolí Českých Budějovic.

Co Vás na Vaší práci baví?
Prodej zahradní techniky je pro mě koníčkem, nejen profesní záležitost. Vím, že zákazníkům prodáváme velice kvalitní a vyzkoušené stroje, snažíme se rychle a dobře provádět záruční i pozáruční opravy, nabízíme v této oblasti poradenství. Tahle práce ale není pouze o prodeji. Je to především práce s lidmi.

Co je na Vaší práci nejtěžší?
Aktuálně musím říci, že denní boj s nabídkou a cenami na internetu a šedým dovozem výrobků. Prakticky jakékoli zboží lze na internetu zakoupit levněji než v kamenných obchodech. V nich si ale vedle vlastního výrobku zákazník kupuje také i jeho servis. Chceme našim zákazníkům nabídnout příjemné prostředí v našem showroomu, odborné poradenství a dobré servisní zázemí. To sebou však nese také vyšší náklady. Není proto jednoduché nabídnout srovnatelné ceny.

Jak se postarat o stroje, které má snad každý z nás na zahrádce, před zimním obdobím?
Těch úkonů je celá řada. Samozřejmě záleží na tom, jak kdo je zručný a taky jak koho to baví. Začal bych u toho, aby stroj, který se nebude přes určité období používat, uskladnili na místo, kde na něj nepůsobí venkovní vlivy. Dále  k takovému základu patří vyčištění stroje. Někdo to udělá povrchově, jiný stroj částečně rozebere a vyčistí ho důkladněji. Záleží samozřejmě na každém z nás.
Podle mého názoru je důležitá příprava na jarní sezónu. Například u sekaček bych určitě doporučil návštěvu našeho autorizovaného servisu, kde vám provedeme základní údržbu (výměna oleje, vzduchového filtru, nabroušení a vyvážení nože) za 590 korun. myslím si, že tuto malou investici si každý stroj zaslouží.

Co lidé (ne)dělají ohledně údržby nejčastěji špatně?
Pomineme-li pravidelnou výměnu olejů u 4 taktních strojů (sekačka, traktor, některé křovinořezy a speciální stroje), která zajistí dlouhou životnost motorů, nejčastější problém bývá u 2 taktních strojů (pila, křovinořez, plotostřih…). Pokud si například na podzim nařežu dřevo a pilu použiji až za tři nebo 4 měsíce na dořezání dalšího paliva a nedám do stroje čerstvě namíchanou směs (benzín + olej), mám zaděláno na velmi drahou opravu, popřípadě úplné zničení stroje. Výrobce dnes doporučuje namíchané palivo spotřebovat do 30 dnů po delší době. Pokud tak neučiníte, olej v benzínu degraduje a nemá již stejné mazací schopnosti, jako na začátku. Proto, když po půl roce nastartuje zákazník pilu s původním palivem, pilu většinou zadře.

Co si myslíte o robotických sekačkách?
Jen to nejlepší smiley. V robotických sekačkách je budoucnost. Na okrajích měst roste stále více a více satelitních měst a ta jsou plná zaměstnaných lidí s minimem volného času. Pokud se někdo rozhodne pro nákup robotické sekačky „Automower“ firmy Husqvarna, ušetří nejen čas, ale  také problémy s likvidací posekané trávy a jako bonus nezatíží sousedy hlukem. Navíc sekačka „Automower“ dokáže pracovat na ploše až 6 tisíc metrů čtverečních. Před dvěma lety mateřská firma Husqvarna koupila společnost Gardena. Tímto spojením vznikla možnost nabízet zákazníkům produkt nazvaný „automatická zahrada“, což zahrnuje nejen automatické posekání trávy, ale i automatické zavlažování.

Jaké jsou novinky v oblasti zahradní techniky a dá se říci, že také toto odvětví podléhá "módním trendům"?
Inovace strojů Husqvarna probíhají každé dva roky. Osobně si myslím, že podobně jako u osobních aut, půjdou do popředí akustroje, jinak řečeno „na baterku“.

Platí u zahradních strojů rčení vyšší cena  rovná se vyšší kvalita? Jaká je nejnižší cena, pod kterou by zahrádkář při nákupu motorové pily, neměl jít?
Zde je nutné si především říci, co za danou cenu dostávám. Pily můžete pořídit již za 1500 korun, zde sice prvotně ušetříte, ale díky vysoké poruchovosti a opakovanému servisování nakonec stejně zaplatíte daleko vyšší náklady. Proto doporučuji pilu kupovat ve specializovaných prodejnách. Většinou prodávají kvalitní značku, je zajištěn dostatek náhradních dílů a s tím spojený kvalitní servis na více místech v kraji nebo celé republice.
Dále je důležité vědět, co od daného stroje budu požadovat. Naše nejlevnější pila - nyní za 3 990 korun, vám bude dlouhá léta sloužit na řezání dřeva na chatě či zahradě. Pokud očekáváte, že je s ní možno pokácet les, budete zklamáni. Není to však chyba stroje, ale vašeho špatného výběru. Proto při každém takovém nákupu navštivte specializovaného prodejce, který je odborně proškolen.

O jakou zahradní techniku je největší zájem?
To se liší podle ročního období. Na jaře se nejvíce prodávají sekačky a zahradní traktory. Do popředí se také dostává již zmiňovaný „Automower“. Na podzim zase řetězové pily, křovinořezy a štípače dříví. V zimních období pak sněhové frézy. Nyní nabízíme typ ST121E v ceně 13 990 korun, kterých je v současné době zatím ještě dostatek.


Kde se může milovník zahradní techniky inspirovat?
Jako dokonalá inspirace poslouží naše nová prodejna, kterou jsme otevřeli v těchto dnech u Globusu. Zde najdete všechny typy zahradní i lesní techniky, včetně širokého sortimentu příslušenství.

Děkuji za užitečné rady a přeji mnoho spokojených zákazníků.

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna
(poznámka redakce: PR článek společnosti Husqvarna)

 


 

Kam dál?

Co nového v osobních bankrotech?

středa, 5. října 2011, 10:01

V dubnu letošního roku jsme přinesli rozhovor s Ing. Pavlem Mocem z Poradny pro dlužníky, kterým byli naši čtenáři seznámeni se...

Ztráty a nálezy. Co dělat, když.... Díl 8.

sobota, 1. října 2011, 07:42

Někdy hraje roli roztržitost, někdy shoda neuvěřitelných náhod. Stačí chvíle nepozornosti a ztratíme důležitý doklad nebo věc....

Ztráty a nálezy. Co dělat, když.... Díl 7.

středa, 24. srpna 2011, 11:45

Někdy hraje roli roztržitost, někdy shoda neuvěřitelných náhod. Stačí chvíle nepozornosti a ztratíme důležitý doklad nebo věc....

Ztráty a nálezy. Co dělat, když.... Díl 6.

pondělí, 8. srpna 2011, 11:24

Někdy hraje roli roztržitost, někdy shoda neuvěřitelných náhod .stačí chvíle nepozornosti a ztratíme důležitý doklad nebo věc....

 

Komentáře

Tomáš Hájíček

V tomto obchodě jsem loni (tedy ještě na Pražský...) kupoval motorovku Husku 445, průběžně pak chodil brousit řetěz.Pracuje tam takovej chlapík, takový silnější...a musím říct že vždy byl ochotný a vše vysvětlil, t oc oříkal mělo hlavu patu.Po zakoupení brusky na řetěz mě dokonce i naučil s ní pracovat.Po roce pila pila potřebovala seřídit, vše OK. Doporučuji.

čtvrtek, 13. října 2011, 15:10
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.