Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

S čím si nechat pomoci při založení s.r.o.

 
pátek, 13. září 2019, 16:52

Založení s.r.o. je proces sestávající z řady právních a administrativních kroků, které je třeba precizně zvládnout, aby vaše podnikání mohlo fungovat bez problémů. Řada lidí si radši trápení se zakládáním společnosti odpustí a koupí si již existující tzv. ready made společnost.

Pokud se však rozhodnete založit společnost s ručením omezeným svépomocí, doporučujeme vám nechat si alespoň v těch nejdůležitějších aspektech založení s.r.o. poradit odborníky.

Společenská smlouva

Obchodní korporace se zakládají tzv. zakladatelským právním jednáním, které může mít u s.r.o. podobu zakladatelské listiny (v případě jediného společníka) nebo společenské smlouvy. Její náležitosti stanovuje zákon o obchodních korporacích a jestli nejste zběhlí v právu, rozhodně by bylo lepší nechat si její znění sepsat od zkušeného právníka. Vyhnete se tak např. neplatnosti částí smlouvy v případě, že by nekorespondovala s kogentními ustanoveními zákona, a dalším komplikacím.

Sídlo společnosti

V případě, že nechcete sídlo společnosti umístit do domu, kde bydlíte, nebo si pro svou společnost přejete lukrativní sídlo, které zvýší její důvěryhodnost a dodá trochu prestiže, můžete se obrátit na některou ze společností, která za určitý roční poplatek poskytuje tzv. virtuální sídla v centrech velkých měst ve vyhlášených ulicích, což zejména ve styku s obchodními partnery může kredibilitu společnosti jen posílit. Zároveň za vás takový poskytovatel bude přebírat poštu nebo vám poskytne kanceláře k jednání, aby vás v podnikání již nic nebrzdilo.

Zápis do obchodního rejstříku

Jestliže se rozhodnete nevyužít možnosti prvozápisu společnosti notářem po sepsání společenské smlouvy, budete nuceni vyplnit příslušný interaktivní formulář obchodního rejstříku a doplnit ho všemi potřebnými přílohami. V případě, že bude návrh nebo přílohy obsahovat nesrovnalosti, rejstříkový soud vás vyzve k opravě nebo návrh v krajním případě zamítne. Což v situaci, kdy na zápis spěcháte, může znamenat značnou komplikaci. I v tomto případě doporučujeme vyhledat pro zpracování návrhu na zápis do obchodního rejstříku specialistu.

 


 

Kam dál?

Všechno, co jste chtěli vědět o pivu: Pěkně od začátku. Jak se pivo...

pondělí, 9. září 2019, 08:00

Pivo. Český ležák je bezesporu naše národní chlouba. Jak a z čeho se pivo vlastně vaří? Víte, co je sladina a mladina? Jaký je...

Vaše platební karta v rukou podvodníků na opačném konci světa. Daň za...

pátek, 16. srpna 2019, 08:34

Skimming. Pojem, který se ve slangu policistů objevuje čím dál častěji. Tímhle slovem je označováno podvodné jednání, při kterém...

Tipy na letní ochlazení

čtvrtek, 25. července 2019, 06:36

Letní horké dny sužují téměř každého z nás, zvláště ve větších městech. Jak se v letních měsících nejlépe ochladit, když nemáte...

Pět věcí, které byste měli vědět, než vyrazíte na vodu

středa, 24. července 2019, 13:13

Vodácká sezona už je v plném proudu. Někteří už mají oblíbený druh dovolené za sebou, někoho to teprve čeká. Pokud na vodu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.