Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Tipy na letní ochlazení

 
čtvrtek, 25. července 2019, 06:36

Letní horké dny sužují téměř každého z nás, zvláště ve větších městech. Jak se v letních měsících nejlépe ochladit, když nemáte po ruce bazén nebo jezero k osvěžení?

Dostatek tekutin je základ

Ve velkém horku je nutné udržovat pravidelný pitný režim a pít, i když zrovna necítíte žízeň. Vyhněte se sladkým limonádám a udělejte si doma třeba džbán vody s citronem a mátou. Mějte ho v lednici vždy vychlazený a uvidíte, jak vás dokáže osvěžit.

Větrání pomůže, ale ne vždy

Naše babičky nám vždycky říkaly, abychom se vyhýbali průvanu, protože nastydneme. Samozřejmě měly pravdu, ale v jejich době nebylo zvykem, aby teploty přesahovaly třicítky a noci byly tropické.

Přes den, kdy teploty rostou a pálí slunce, zavřete všechna okna, protože se dovnitř dostane jen minimum teplého vzduchu. Pro lepší cirkulaci v místnostech si můžete pořídit jednoduchý ventilátor. Naopak jakmile slunce zajde a ochladí se, je načase provětrat celý byt. Čerstvý vzduch v noci neublíží a bude se vám lépe dýchat. K ránu, kdy slunce zase vychází a teploty se zvyšují, okna zavřete, byste v místnostech chladný vzduch udrželi.

Studená sprcha, když už se to nedá vydržet

Když už teploty vyšplhají přes 30 stupňů a vy se nemůžete ochladit, dejte si studenou sprchu. V tomto případě ale doporučujeme regulovat teplotu od vlažné až po studenou. Zejména starší lidé by si měli dávat pozor a vodu postupně ochlazovat. Rychlá změna teploty by lidem trpícím problémy se srdcem mohla spíše uškodit.

Pokud nemáte zrovna po ruce sprchu, vystačíte si ale i s umyvadlem. Opláchněte si obličej, pokud je to možné, a také se zaměřte na předloktí a zátylek. Pocítíte okamžitou úlevu.

Klimatizace a ventilátor jako nejlepší prázdninoví kamarádi

Nebudeme zapírat, že nejúčinnější metodou, jak ochladit vzduch v domě či bytě je klimatizace. Nejvíce budou jistě souhlasit lidé žijící v podkrovních bytech, ve kterých teploty v létě dosahují úrovně sauny. Klasické nástěnné klimatizace jsou nejúčinnější, pomoci si ale můžete i mobilní klimatizací, která je podstatně levnější. Její vývod lze totiž pomocí příslušenství jednoduše nainstalovat na okno.

 


 

Kam dál?

Pět věcí, které byste měli vědět, než vyrazíte na vodu

středa, 24. července 2019, 13:13

Vodácká sezona už je v plném proudu. Někteří už mají oblíbený druh dovolené za sebou, někoho to teprve čeká. Pokud na vodu...

BĚHÁME S DEJVEM: Atletická abeceda, rovinky a metoda tučňáka

pondělí, 15. července 2019, 18:36

V minulém dílu jsme se seznámili s běžeckými začátky a čemu je důležité se vyvarovat. Pokud jste vydrželi a byli jste trpěliví,...

Víte, jak funguje septik?

úterý, 2. července 2019, 06:48

Přemýšlíte o tom, že byste si zřídili septikovou nádrž nebo vás jen zajímá, jak funguje? Myslete na to, že se jedná o vodní dílo,...

BĚHÁME S DEJVEM: Jak začít?

pondělí, 24. června 2019, 21:02

Všude samí běžci, co na tom běhání všichni vidí? Že bych to zkusil/a taky? Rád/a bych, jen nevím jak začít. . . Tyto otázky si už...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?