Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Do Budějc se chystá Mňága a Žďorp, Queenmania, Albatre i Extra Band!

 
čtvrtek, 6. dubna 2017, 15:12

Nabitý program na konci prvního dubnového týdne nabízí pestrou směsici hudebních žánrů. Kromě Mňága a Žďorp, kteří zahrají tradičně ve Slavii, nezmeškejte hiphop a RnB v podání Classy D, českou kapelu French Touch, Albatre z Rotterdamu nebo italské uskupení Trrmà.

Pátek 7. dubna

České Budějovice

Radovanovy radovánky – Malé divadlo – 10:00
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jiřího Jelínka o radosti z toho, že svítí slunce, o radosti z toho, že máma peče koláč. O radosti z toho, že táta vypěstoval obří salát. Ale také o radosti z toho, že kopřivy pálí, že pes trhá vaše kalhoty a že bude-li pršet, zmoknem. Přijďte se radovat i z mála!

Koncert vítězů Spark Fresh Blood 2016 – Velbloud Music Bar – 18:30
Spark Fresh Blood 2016 zná své vítěze, z finálové trojky však dorazí jen Cruadalach (folk metal, Praha) a další dva finalisty zastoupí vítězové Czech Parády TV Rebel Headfire ze Znojma a táborští bijci F.O.B.

Knězovy děti – Jihočeské divadlo – 19:00
Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Zpívání v dešti – DK Metropol – 19:00
Od chvíle, kdy se na stříbrném plátně objevil americký stejnojmenný filmový muzikál režiséra a tanečníka Gene Kellyho, uplyne zanedlouho už 65 let. Podobně jako u pozdějšího filmového – i divadelního – evergreenu Někdo to rád horké, tvůrci „Zpívání“ děj zasadili do zlatých dvacátých.

Koncert Zuzky a Martina – Adore’s Cafe – 21:00
Nenechte si ujít exkluzivní koncert muzikálové zpěvačky Zuzany Benešové. Na kytaru ji doprovodí skvělý kytarista Martin Formánek. Zuzku můžete znát z muzikálů jako Romeo a Julie, Casanova a jiných, Martina ze super kapely Wicked Design.

Queenmania (SK) a Extra Band – Klub Slavie – 21:00
Vystoupí tři kapely: česká rocková legenda Extra Band, slovenská Queenmania s Peter Paul Pačut a předkapela Cohiba.

Drumatic w. Ear Drum Kru live (SK) – K2 – 21:00
Od posledního Drumaticu už uběhlo skoro půl roku, a tak je na čase vás pozvat na další díl. Tentokrát jsme pozvali legendu česko-slovenské elektronické scény, slovenskou kapelu Ear Drum Kru z Banské Bystrice, která tento rok slaví již 20. narozeniny.

Urban Night – Classy D / Paris – Rush café bar – 21:00
Uslyšíte hiphopové a RnB hitovky, které oficiálními kanály do ČR teprve dorazí. Classy D jich totiž má plné kapsy a je připravený je rozdávat, takže si nezapomeňte vzít svoje nejlepší taneční cvičky s sebou.

Sobota 8. dubna

České Budějovice

Michal na hraní – narozeninový Rok Tour "60" – Metropol – Divadelní sál – 10:30
Michal na hraní – o tom, jak si hrát s Michalem podle návodu. Michal Nesvadba je významnou osobností a představitelem pořadu Kouzelná školka, na kterém se již 17 let podílí autorsky i jako hlavní představitel. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát! Nebudeš to právě ty? Michal naučí děti pořádku ve svých hračkách. Bez dětí to ale nejde, a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými nejen ze samolepicí pásky.

Chaloupka na mýtince – Divadlo U Kapličky – 16:00
Vztahová komedie nejen pro děti. Hrají: děda Ptáček, Božena Němcová, K. J. Erben, paní Ptáčková, Karkulka, vlčí smečka, Černokněžník, kníže Celestýn, Smolíček, Pacholíček, Budulínek, Pižloun, princezna, létající švec, pohádkový dědeček a Babička.

Dj Baloo in Da House Vol. III together with Dj Swoop – Bohemia – 18:00
Dance & Tapas night. DJ Baloo.

Je úchvatná! – Jihočeské divadlo – 19:00
Florence Jenkinsová skutečně žila, i když se její příběh, odehrávající se v New Yorku ve 40. letech minulého století, zdá neuvěřitelný. Tato pozoruhodná žena byla přesvědčena, že je obdařena nádherným hlasem. A pro svůj výjimečný soprán hledala nejkrásnější árie operního repertoáru, s nimiž veřejně vystupovala. Jak dokazují dochované gramofonové nahrávky, její zpěv byl opravdu výjimečně příšerný.

Jarní ples podnikatelů – DK Metropol – 19:00
Ples určený nejen pro podnikatele, ale i pro širokou veřejnost. Program bude probíhat na dvou pódiích, zahrají Metroklub, Slovani a DJ Radek Bulant. Dále v programu mobilní casino, fotokoutek, iluzionista Tom Gryff či karikaturista Janko.

Pas de trois – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Baletní večer ve spolupráci se dvěma skvělými hudebníky – dirigentem a skladatelem Mariem De Rose a houslovým virtuózem Pavlem Šporclem.

French Touch – Kavárna Marice – 19:00
Písecká kapela, letmo se dotýkající francouzsky laděné hudby. Uslyšíte třeba písně od ZAZ a Edith Piaf, ale i mnoho dalšího.

Kreutzerova sonáta – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Hra o lásce, zradě a vraždě podle Tolstého "sexuální novely" z roku 1890, která byla ve své době pro skandálnost soudně pronásledována.

Albatre, Trrmà, Masáž – Velbloud Music Bar – 20:30
Albatre jsou usazeni v holandském Rotterdamu, kde jsou součástí velmi živé punk-metal-free jazz-noiseové scény. Trrmà – italské sci-fi duo, o kterém zatím víme jen to, že ho tvoří pouze bicí a synťáky. Masáž – coby jediný zástupce z českých luhů vystoupí prachatická Masáž.

Budside presents Street Dance Party – Mejdlo – K2 – 21:00
Budside crew tě zve na historicky I. mejdlo v K2. Můžete se těšit na spoustu skvělý hudby, jams and battles. Akce plná tance a pohodový atmosféry. Music: funk, house, hiphop, break.

Mňága a Žďorp – Klub Slavie – 21:00
Do Slavie se opět vrací Mňága a Žďorp, kteří na jaře vydávají svou 13. desku Třínohý pes, a navíc letos slaví 30 let na scéně.

Neděle 9. dubna

České Budějovice

Velikonoční jarmark 2017 – mcFabrika – 9:00
Velikonoční jarmark pro malé i velké. Výtvarné dílny pro děti, prodej dětského oblečení, prodej domácích výrobků. V 10 hodin Pohádka O Sněhurce (Divadlo Studio Dell´arte).

Rumcajs loupežníkem – Divadlo U Kapličky – 15:00
Vyprávění ševce Rumcajse o tom, jak se nedobrovolně stal loupežníkem, jak přelstil jičínskou vrchnost a kdo mu v lese Řáholci se vším pomáhal.

Pondělí 10. dubna

České Budějovice

Jak jsem byl Cyrano – Malé divadlo – 10:00
Janek Lesák & Natálie Preslová. Příběh koktavého Jakuba, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Cyrano z Bergeracu v úpravě pro jediného herce!

Komici, s.r.o. - Ti nejlepší z pořadu Na stojáka – Beseda – sál – 18:45
Žánr: Stand Up Comedy. Hrají: Lukáš Pavlásek, Miloš Knor, Josef Polášek.

Příležitost dělá zloděje/ aneb Italština pro zamilované – Jihočeské divadlo – 19:00
Slibně rozjetý operní road-trip do Neapole končí v bláznivých zmatcích v momentě, kdy na dálku dohodnuté námluvy nečekaně zkomplikuje záměna zavazadel a následně i osob. Když se navrch přidají i vrtochy půvabné, nicméně temperamentní Italky, je to příslib zábavy nejen pro milovníky opery.

A. Hellstenius, E. a K. Bjarne – Chvála bláznovství – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Příběh dvou přátel Ellinga (Martin Hofmann) a Kjella Bjarna (Filip Blažek), jež spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně choré, a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny.

Follow the Deer – Studentský klub Kampa – 20:00
Vostrej mejdan přímo v srdci kampusu pod dozorem jelena! O welcome drinky se postarají JägerBeets. Celý mejdan odpálí DJ Mistrgal a poté bude pokračovat DJ N'zym! Dvorní DJ Red Bullu a Jägermeisteru v Českých Budějovicích.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto mnaga.cz
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Dan Bárta & Robert Balzar Trio, britští The Kut nebo...

úterý, 4. dubna 2017, 12:28

V prvním dubnovém týdnu se nám v Budějcích představí mladí a nadějní hudebníci z jižních Čech, ale i zkušení mazáci, jako je...

KULTURNÍ TIPY: Krucipüsk, Törr, Pil C, Rybářský ples i Michal Ambrož...

čtvrtek, 30. března 2017, 19:19

Na konci týdne to na jihu rozjede nejen legendární metalová kapela Krucipüsk, ale i Törr v rámci Black´n´roll Tour 2017, Pil C a...

KULTURNÍ TIPY: Finští Rattus i ukrajinská kapela Zrada zavítají do...

úterý, 28. března 2017, 17:17

Svátek pro milovníky punku, originální mejdany, ale i zajímavá nabídka pro posluchače českých filmových melodií. To a mnohem víc...

KULTURNÍ TIPY: Muzikantský bál, Asonance, Top Dream Company, Pokáč i...

čtvrtek, 23. března 2017, 18:22

Koncerty a nabídka hudebních klubů na konci týdne nadchne příznivce funky, techna, rocku, klasiky i folkloru. V sobotu také...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.