Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Muzikantský bál, Asonance, Top Dream Company, Pokáč i Hudba Praha Band!

 
čtvrtek, 23. března 2017, 18:22

Koncerty a nabídka hudebních klubů na konci týdne nadchne příznivce funky, techna, rocku, klasiky i folkloru. V sobotu také proběhne slavnostní předání cen Jihočeské Thálie.

Pátek 24. března

České Budějovice

Karel – táta vlasti – Malé divadlo – 9:00
Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“.

Dítě a kouzla & Kouzla a dítě – DK Metropol – 17:00
Kouzelný příběh z jednoho domu, ve kterém ožijí lenoška, čínský šálek, čajová konvice, hodiny, učebnice aritmetiky a další, aby se vzbouřili proti zlobivému chlapci, který je trápí. Opera, která svou hudbou i vtipným libretem učaruje malým i velkým, je ideálním vstupem do tajemného světa hudebního divadla pro celou rodinu.

Koncert pro Katku aneb přivítejme jaro dobrým skutkem – Evangelický kostel – 18:00
Katka je patnáctiletá dívka, která se narodila zcela zdravá a užívala si života. Před krátkým časem ji přepadla zákeřná choroba, která ji zbavuje sluchu a zraku. Jde o progresivní syndrom. Pomůžete ji? Zakoupením vstupenky tak učinit můžete.

LiStOVáNí / Mít a nemít – Studiová scéna Na Půdě – 18:30, 20:30
Mít a nemít – Ernest Hemingway. Třicátá léta, hospodářská krize, kapitán Harry Morgan, drsný život na moři, galony pašovaného rumu mezi Kubou a Floridou, hodně střelby, dobrodružství, ale i humoru, a hlavně Ernest Hemingway! Klasika z roku 1937.

Muzikantský bál – DK Metropol – 19:30
Tradiční vrchol plesové sezóny. O zábavu se postará více než patnáct kapel a orchestrů různých hudebních žánrů ve všech prostorách Metropolu. Těšit se můžete na populární Babouky, Rozhlasový swingový orchestr, Skalačku, The Sinners, Helios, The Fellows, The Sailors a mnohé další.

Asonance – Klub Slavie – 20:00
Skupina Asonance patří k nejstarším skupinám působícím na české folkové scéně – její vznik se datuje až do roku 1976. Skupina patří k uznávaným interpretům irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb jako jsou reel, jig nebo hornpipe.

Food Not Bombs Benefice: 0100, Tosiro, Potmě – Velbloud Music Bar – 20:00
Společně s NAAB benefice na činnost. Účast zatím přislíbili: Tosiro, nulajednanulanula, Potmě a další kapely v jednání!

Basstard Beatz w/ Freezer (Hypno808 & Sapyens rec.) – Komiks klub – 21:00
Freezer je český multižánrový producent a DJ, který vydal své debutové album Black Box na labelu Hypno 808. Jeho produkce v poslední době zasahuje i přímo do UK.

SNBM, Melvin Coxx, John Baker, House of Madness – K2 – 21:00
Pokračování oblíbené rezidentní nocí House of Madness. Těšte se na DJ SNBM, DJ John Baker, DJ Melvin Coxx.

Sobota 25. března

České Budějovice

Všechno, co jste o divadle nikdy vědět nechtěli, ale my vám to stejně řekneme – Malé divadlo – 10:00
Přijďte se podívat do divadla... které je úplně celé vaše! Z Malého divadla záhadně zmizeli herci, režiséři, osvětlovači, zvukaři, uvaděčky i šatnáři. Jenom vy jej můžete zachránit! Staňte se na chvíli kolegou a zachraňte svoje Malé divadlo! První setkání s divadlem pro nejmenší diváky, při kterém se sami stanou tvůrci svého vlastního představení.

Josef Kainar: Zlatovláska – Metropol – Divadelní sál – 10:00
Oblíbené Těšínské divadlo nastudovalo klasickou pohádku o šikovném Jiříkovi, který rozuměl řeči zvířat a jeho strastiplné pouti za krásnou zlatovlasou princeznou.

Pohádky ve Vaně: O Palečkovi – Divadlo LUK z Bavorova – Horká vana – 10:15
Klasická pohádka, která děti vtáhne do děje.

Dámský krejčí – Divadlo U Kapličky – 19:00
Studentský divadelní soubor Šramot uvádí situační komedii od světoznámého autora tohoto žánru. Záletník a notorický lhář doktor Moulinot se tak zaplete do svých lží, že je okolnostmi donucen předstírat, že je dámský krejčí. Tak jste nebo nejste krejčí!? Samozřejmě, že jsem! Kdybych řekl, že ne, určitě by mě zabil. Režie: Jan Štěch.

Jihočeská Thálie – Jihočeské divadlo – 19:00
Slavnostní předání cen. Hlasujte v divácké anketě o nejoblíbenější inscenaci roku 2016, nejlepší ženský a mužský herecký výkon.

Top Dream Company – River music club – 19:00
Kapela Top Dream Company přijede do Českých Budějovic v nové síle. Jak jinak si užít březen než ve stylu funky. Večerem zazní pecky z desky Double Gig a také Keep on Movin'.

Piano Night live – Rush café bar – 20:00
Moderní muzika v klavírních tónech a k tomu si ještě domyslete svíčky a máte dokonalou atmosféru sobotního večera. Třeba u sklenky vína.

Pure Machine – Velbloud Music Bar – 20:00
Svátek pro všechny jihočeské milovníky techna. Své nabroušené livesety si pro vás připravily mistři jihočeského řemeslného techna spolu z hostujícím TNC od Kinetix soundsystem. Uvidíte: Morflab, VEIT B, TNC-Kinetix, Autiolab, Fčela, Opidum (Secret Surprise).

Hudba Praha Band + Tomcat Garfields – mcFabrika – 20:00
Nenechte si ujít koncert kapely Hudba Praha Band v rámci turné V pivu je totiž Bůh… Jako support vystoupí Tomcat Garfields Empty Belly Club Band.

Blues Amplified – Kolibar U Sida – 20:00
Budou hrát Holeček, Hubáček, Musil.

Ragga Fucking Jungle vol.18 w/ Nexen (Audio Pandora) – Komiks klub – 21:00
Na 18. díl RFJ jsme pozvali mladého sympaťáka DJe Nexena. Martin Maruška alias Nexen se věnuje hraní bezmála 10 let. Těšte se!

Pokáč – Pokáčovo jaro – K2 – 21:00
Pokáč v rámci svého jarního tour Pokáčovo jaro dorazí i do Českých Budějovic. K sobě navíc přibere i osvěžujícího hosta, jímž bude talentovaný mladý jihočeský a krásný písničkář Fabian Berka!

Neděle 26. března

České Budějovice

O líných strašidlech – Divadlo U Kapličky – 15:00
V. Čort: Pohádka plná písniček o hledání pokladu. Režie: M. Mašková.

Kollárovci – DK Metropol – 17:30
Kapela Kollárovci je seskupení pěti mladých talentovaných hudebníků z východního Slovenska. Jejich živá hudba, temperamentní zpěv a humorné slovo vytváří všude nezapomenutelnou atmosféru. Nosným pilířem jejich repertoáru je slovenská lidová píseň, která je v jejich podání příjemná i pro ty, kteří tento žánr nikdy nevyhledávali, ale hrají a zpívají i skladby z klasické nebo populární hudby.

Koncert Univerzitního orchestru – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 18:00
Univerzitní orchestr vystoupí společně s americkou univerzitou Colorado.

Pondělí 27. března

České Budějovice

Česko-kanadský koncert dechových orchestrů – DK Metropol – 18:00
Společný koncert stočlenného kanadského a českobudějovického dechového orchestru.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto hudbaprahaband.cz
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: České legendy Jiří Schmitzer a Petra Janů, pianista...

úterý, 21. března 2017, 13:12

Do Budějc zavítá písničkář a herec Jiří Schmitzer i Petra Janů s kapelou Amsterdam. Premiéru tento týden bude mít komedie Papá,...

KULTURNÍ TIPY: Emily & Justice, Marpo, festival Porta i Boschský ples...

čtvrtek, 16. března 2017, 15:32

Nabitý kulturní víkend nabídne Emily & Justice Tour 2017, Marpo & Troublegang v rámci Lone Survivor tour 2017, koncert kapely...

KULTURNÍ TIPY: Nohavica, Arakain, Steckel, Koubková i oslavy irského...

úterý, 14. března 2017, 08:15

Kultovní kapela Arakain vystoupí v Budějcích dvakrát a písničkář Jarek Nohavica dokonce třikrát! Přijďte si poslechnout i...

KOČIČÍ OKÉNKO: Lenoši i energičtí kočičí jedinci čekají v budějckých...

pondělí, 13. března 2017, 20:51

Chybí vám čtyřnohý kamarád? Ve zvířecích depozitech v Českých Budějovicích a okolí mají přechodný domov na tři desítky kočiček,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.