Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOČIČÍ OKÉNKO: Lenoši i energičtí kočičí jedinci čekají v budějckých přechodných domovech

 
pondělí, 13. března 2017, 20:51

Chybí vám čtyřnohý kamarád? Ve zvířecích depozitech v Českých Budějovicích a okolí mají přechodný domov na tři desítky kočiček, které se mohou stát vašimi novými zvířecími společníky. Rozhodně je z čeho vybírat, určitě každý najde mezi opuštěnými kočičkám tu svou spřízněnou duši. Nový domov hledají akční kočičky, se kterými je hodně zábavy i vzrušení, nebo se naopak můžete porozhlédnout po jedincích, kteří jsou méně nároční.

Spolek Kočky České Budějovice se zaměřuje především na oblast krajského města. Okruh dobrovolnic a dobrovolníků pečujících o opuštěné kočky začal vznikat asi před devíti lety. Spřátelili se spolu a jejich cílem je pomáhat kočkám bez domova právě zde, na jihu Čech. „Společnými silami a v rámci našich možností jsme během několika let dali dohromady několik stálých domácích depozit s omezenou kapacitou, kdy se počet depozit každým rokem mění," upřesnila Martina Pohorská z Kočky České Budějovice, e-mail: kockycb@seznam.cz.

A tyto kočičky jsou k mání.

Hračička Píďalka

Píďalka je zhruba pětiměsíční kočičí ďáblice hubené postavičky s dlouhýma nožkama a krásnýma velkýma očima. Do depozita byla přijata s ošklivou ránou na pacičce, ale nožičku má již zcela zahojenou a v dovádění jí staré zranění nijak neomezuje. Píďalka je klasické hravé koťátko, neustále jí přepadají přívaly energie, kdy běhá, skáče, loví gumičky do vlasů, papírové kapesníčky, bojuje s plyšovou myškou a ráda loví i depozitní tetu. Mazlení si velice užívá, hlasitě při něm vrní. Náhle se z ní však stane čertice a už musí běžet něco očíhnout. Když se unaví, ráda se přitulí k člověku a hřeje ho za krkem celou noc. Je to velký jedlík, baští granulky i kapsičky a mňoukáním si umí říct i o nášup navíc. Je vhodná k dalším domácím zvířátkům, v depozitu se kamarádí jak s kočičkami, tak i s pejskem, kterého v mazlivém rozmaru ráda „oducá“ hlavičkou. Pro Píďalku hledáme domov v bytě nebo v baráčku se zahrádkou s přístupem dovnitř. Budoucí páníček či panička by se neměli zaleknout kočičích lumpáren téhle šibalky.

Lenoch Moureček

Vděčný, umazlený a neskutečně milý - takový je Moureček. Tenhle kočičí klučina přišel nám neznámým způsobem o očičko, proto mu bylo vyoperováno. Je malinko lekavější, zvyká si na neustálé změny a nové podněty. Apetit má obrovský a stejně tak bříško. Jeho hlavním zájmem je prozatím vyspávání, nikde nic nezkoumá. Dalo by se říci, že, kam ho položíte, tam ho později najdete. Až bude úplně fit, všechny lumpárny časem dožene. Je velmi čistotný a v jídle není vybíravý.

Věrná Rouzí

Tato kočičí slečna je zpočátku ostražitá a chvíli jí trvá, než se před novým člověkem osmělí. Jakmile se tak ale stane, je z ní obrovský mazlík. Vyrostla z ní nádherná kočička s atletickou postavou. Díky svému výraznému mramorování a špičatě tvarovanému čumáčku vypadá trochu jako kočka bengálská. Občas prohání své depozitní kamarády, ale zjistili jsme, že nejraději si hraje sama pouze s jedním člověkem. Ráda také spí v posteli, ale otravná rozhodně není. Ráno člověk pouze zjistí, že má těžkou peřinu. Je čistotná, k jídlu upřednostňuje granulky a tuňáka. V předchozím depozitu ji prý velmi lákaly květináče, takže na ty pozor. V depozitu žádné květináče nemá k dispozici, není tedy důvod si na ní jakkoliv stěžovat. Tedy, něco se přece jen najde - miluje kartonové krabice a vyrábí z nich opravdu originální puzzle.

Teplomilný Bolek

Bolek přišel do depozita společně se svojí sestřičkou Lolkou. Ačkoliv o koťátka bylo před příchodem do depozita dobře postaráno, na kontakt s člověkem nebyla vůbec zvyklá. Bolek je ze sourozenecké dvojice ten odvážnější a tak začal záhy objevovat, jak příjemné mazlení je. Od té doby udělal velké pokroky. Umí si sám říci o pohlazení a nechá se i pochovat. Nejvíce si oblíbil depo-strýčka, u kterého lehává na stole a pečlivě kontroluje, zda pracuje správně. Bolek je hravý kočičí kluk, rád baští konzervu i granulky. Záchůdek používá bez problémů. V depozitu se rychle začlenil do kočičí tlupy a v novém domově bude také potřebovat kočičího parťáka. Pro Bolka by byl ideální domov nejlépe v bytě. Moc rád se totiž vyvaluje v teple na škrabadle a nějaké výlety ven ho to zatím vůbec nelákají (celý předchozí život prožil venku v zimě). Kocourek je zvyklý na společnost koček, větších psů a malých dětí, které s ním sdílí domácnost. Zatím však je lepší nechávat Bolka v klidu až na občasné mazlení.

Jedlík Lojzík

Lojzík se do domácího depozita dostal jako ustrašený nenápadný kocourek, který při jakémkoliv pokusu o kontakt dělal, že neexistuje, pouze párkrát výstražně zasyčel. Zřejmě při předchozím venkovním pobytu nezažil nic dobrého. Během pár dní se však vše obrátilo a s chutí se s námi začal mazlit. Je to velice milý kocourek, který si užívá drbání na celém tělíčku. Mimo to má velice rád dobré papání. Jeho apetit je opravdu významný, takže by se měl brzy spravit a vypadat jako pěkný pan kocour. Lojzík je vhodný jak do bytu, tak do domku s přístupem na zahradu. Určitě to ale není pouze venkovního lovec myší. Přece jen si prošel svým a zaslouží si hezké zacházení. Odhadem už má více, jak polovinu života za sebou. To by však neměla být překážka, vždyť o kočkách se povídá, že mají životů devět. Vůči ostatním kočkám se chová dominantně, doporučením je ho tedy chovat jako jedináčka.

Napsal(a) Kočky České Budějovice
 


 

Kam dál?

Dal si oběd a rozhoukal rámy v Temelíně. Mohl za to radioaktivní...

pondělí, 13. března 2017, 17:52

I po jedenatřiceti letech od havárie jaderného reaktoru v Černobylu vykazuje skoro polovina ulovených divočáků na Šumavě...

Reute 66 5P Luboše Pospíšila a křest 13CD s kmotrem Jiřím Hájíčkem....

pondělí, 13. března 2017, 15:29

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete a jeho kapela 5P do budějckého Café Klubu Slavie v přivezou v sobotu...

Řidič sjel se svým „bavorákem" do rybníku u Čejkovic a na záchranáře...

pondělí, 13. března 2017, 12:05

Šťastný konec měla kuriózní nehoda z nedělního poledne. Pár minut před dvanáctou hodinou na linku 158 oznámil řidič osobního...

Petra Stárková: Když vidíte, jak lidé při canisterapii září, je to...

pondělí, 13. března 2017, 08:12

Pacienti z oddělení následné péče českobudějovické nemocnice pravidelně vítají velmi vzácnou návštěvu, na kterou se nesmírně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Krev pro dítě s leukémií. Facebookem se šíří další hoax

Řada lidí v posledních dnech a hodinách sdílela výzvu na pomoc dítěti s leukémií, které potřebuje darovat krev. Zpráva se šíří velmi rychle, jde ale o další z hoaxů.

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali budějckého náměstka pro dopravu

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka budějckého primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod, proč koalice náměstka odvolala, na jednání nepadl. S největší pravděpodobností jde o spojitost s nedávnými informacemi ohledně výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka.

Kontroverzního Kušnarenka vyloučilo ze svých řad Ústředí muslimských obcí

Ústředí muslimských obcí se v neděli rozhodlo jednohlasně zrušit členství Leonida Kušnarenka. Dnes už bývalý předseda pražské muslimské obce v polovině března ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Jeho výzva podle Výkonné rady Ústředí muslimských obcí poškozuje celou muslimskou společnost a proto bylo jeho vyloučení nutné.