Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOČIČÍ OKÉNKO: Lenoši i energičtí kočičí jedinci čekají v budějckých přechodných domovech

 
pondělí, 13. března 2017, 20:51

Chybí vám čtyřnohý kamarád? Ve zvířecích depozitech v Českých Budějovicích a okolí mají přechodný domov na tři desítky kočiček, které se mohou stát vašimi novými zvířecími společníky. Rozhodně je z čeho vybírat, určitě každý najde mezi opuštěnými kočičkám tu svou spřízněnou duši. Nový domov hledají akční kočičky, se kterými je hodně zábavy i vzrušení, nebo se naopak můžete porozhlédnout po jedincích, kteří jsou méně nároční.

Spolek Kočky České Budějovice se zaměřuje především na oblast krajského města. Okruh dobrovolnic a dobrovolníků pečujících o opuštěné kočky začal vznikat asi před devíti lety. Spřátelili se spolu a jejich cílem je pomáhat kočkám bez domova právě zde, na jihu Čech. „Společnými silami a v rámci našich možností jsme během několika let dali dohromady několik stálých domácích depozit s omezenou kapacitou, kdy se počet depozit každým rokem mění," upřesnila Martina Pohorská z Kočky České Budějovice, e-mail: kockycb@seznam.cz.

A tyto kočičky jsou k mání.

Hračička Píďalka

Píďalka je zhruba pětiměsíční kočičí ďáblice hubené postavičky s dlouhýma nožkama a krásnýma velkýma očima. Do depozita byla přijata s ošklivou ránou na pacičce, ale nožičku má již zcela zahojenou a v dovádění jí staré zranění nijak neomezuje. Píďalka je klasické hravé koťátko, neustále jí přepadají přívaly energie, kdy běhá, skáče, loví gumičky do vlasů, papírové kapesníčky, bojuje s plyšovou myškou a ráda loví i depozitní tetu. Mazlení si velice užívá, hlasitě při něm vrní. Náhle se z ní však stane čertice a už musí běžet něco očíhnout. Když se unaví, ráda se přitulí k člověku a hřeje ho za krkem celou noc. Je to velký jedlík, baští granulky i kapsičky a mňoukáním si umí říct i o nášup navíc. Je vhodná k dalším domácím zvířátkům, v depozitu se kamarádí jak s kočičkami, tak i s pejskem, kterého v mazlivém rozmaru ráda „oducá“ hlavičkou. Pro Píďalku hledáme domov v bytě nebo v baráčku se zahrádkou s přístupem dovnitř. Budoucí páníček či panička by se neměli zaleknout kočičích lumpáren téhle šibalky.

Lenoch Moureček

Vděčný, umazlený a neskutečně milý - takový je Moureček. Tenhle kočičí klučina přišel nám neznámým způsobem o očičko, proto mu bylo vyoperováno. Je malinko lekavější, zvyká si na neustálé změny a nové podněty. Apetit má obrovský a stejně tak bříško. Jeho hlavním zájmem je prozatím vyspávání, nikde nic nezkoumá. Dalo by se říci, že, kam ho položíte, tam ho později najdete. Až bude úplně fit, všechny lumpárny časem dožene. Je velmi čistotný a v jídle není vybíravý.

Věrná Rouzí

Tato kočičí slečna je zpočátku ostražitá a chvíli jí trvá, než se před novým člověkem osmělí. Jakmile se tak ale stane, je z ní obrovský mazlík. Vyrostla z ní nádherná kočička s atletickou postavou. Díky svému výraznému mramorování a špičatě tvarovanému čumáčku vypadá trochu jako kočka bengálská. Občas prohání své depozitní kamarády, ale zjistili jsme, že nejraději si hraje sama pouze s jedním člověkem. Ráda také spí v posteli, ale otravná rozhodně není. Ráno člověk pouze zjistí, že má těžkou peřinu. Je čistotná, k jídlu upřednostňuje granulky a tuňáka. V předchozím depozitu ji prý velmi lákaly květináče, takže na ty pozor. V depozitu žádné květináče nemá k dispozici, není tedy důvod si na ní jakkoliv stěžovat. Tedy, něco se přece jen najde - miluje kartonové krabice a vyrábí z nich opravdu originální puzzle.

Teplomilný Bolek

Bolek přišel do depozita společně se svojí sestřičkou Lolkou. Ačkoliv o koťátka bylo před příchodem do depozita dobře postaráno, na kontakt s člověkem nebyla vůbec zvyklá. Bolek je ze sourozenecké dvojice ten odvážnější a tak začal záhy objevovat, jak příjemné mazlení je. Od té doby udělal velké pokroky. Umí si sám říci o pohlazení a nechá se i pochovat. Nejvíce si oblíbil depo-strýčka, u kterého lehává na stole a pečlivě kontroluje, zda pracuje správně. Bolek je hravý kočičí kluk, rád baští konzervu i granulky. Záchůdek používá bez problémů. V depozitu se rychle začlenil do kočičí tlupy a v novém domově bude také potřebovat kočičího parťáka. Pro Bolka by byl ideální domov nejlépe v bytě. Moc rád se totiž vyvaluje v teple na škrabadle a nějaké výlety ven ho to zatím vůbec nelákají (celý předchozí život prožil venku v zimě). Kocourek je zvyklý na společnost koček, větších psů a malých dětí, které s ním sdílí domácnost. Zatím však je lepší nechávat Bolka v klidu až na občasné mazlení.

Jedlík Lojzík

Lojzík se do domácího depozita dostal jako ustrašený nenápadný kocourek, který při jakémkoliv pokusu o kontakt dělal, že neexistuje, pouze párkrát výstražně zasyčel. Zřejmě při předchozím venkovním pobytu nezažil nic dobrého. Během pár dní se však vše obrátilo a s chutí se s námi začal mazlit. Je to velice milý kocourek, který si užívá drbání na celém tělíčku. Mimo to má velice rád dobré papání. Jeho apetit je opravdu významný, takže by se měl brzy spravit a vypadat jako pěkný pan kocour. Lojzík je vhodný jak do bytu, tak do domku s přístupem na zahradu. Určitě to ale není pouze venkovního lovec myší. Přece jen si prošel svým a zaslouží si hezké zacházení. Odhadem už má více, jak polovinu života za sebou. To by však neměla být překážka, vždyť o kočkách se povídá, že mají životů devět. Vůči ostatním kočkám se chová dominantně, doporučením je ho tedy chovat jako jedináčka.

Napsal(a) Kočky České Budějovice
 


 

Kam dál?

RECENZE: Na dvanáct lvů Masaryk nemá. Roden ho však ztvárnil skvěle

sobota, 11. března 2017, 15:42

„Když to v tobě nevyvolá žádné emoce, tak je to o ničem.“ Slova mého kamaráda a daleko většího filmového znalce poté, co jsem mu...

RECENZE: Přerostlý opičák je zpátky a ani charismatický Hiddleston ho...

sobota, 11. března 2017, 12:00

Uběhlo už dvanáct let od uvedení úspěšného remaku King Konga od oscarového režiséra Petera Jacksona. Dnes se píše rok 2017 a...

KULTURNÍ TIPY: Krasavice interkontinentální nebo Flow Party. Do...

úterý, 7. března 2017, 09:25

Kulturní nabídka v tomto týdnu přeje nejen těm, kdo chtějí poslouchat, ale i těm, kdo si chtějí skutečně zatančit. A i těm, kteří...

RECENZE: Prach, krev a drápy. Předchozí filmy s Wolverinem jsou pasé,...

sobota, 4. března 2017, 11:23

Sedmnáct let. Přesně tolik let uběhlo od té chvíle, kdy Hugh Jackman poprvé ztvárnil mutanta Wolverina a nastartoval tak sérii...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.