Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Punk, rock, reggae, metal i další příležitosti si zaplesat

 
úterý, 31. ledna 2017, 11:32

Na jihu Čech se tento týden vypraví například finský kytarista Ben Granfelt, black metalová kapela Welicoruss, hardcore-punková Funkce Šroubu nebo kultovní představení Caveman. Zatančit si můžete na plesu Rotary klubu nebo v tančírně Taneční školy Ella.

Úterý 31. ledna

České Budějovice            

Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 17:00
Pohádka Divadla Koňmo pomluvám a lžím učiní přítrž. Vlk si již nenechá líbit, aby se o něm po celém světě roznášely pomluvy, a bude vám vyprávět, jak to skutečně bylo. Setkáte se také s autorem lživého příběhu – myslivcem, který se samozřejmě bude snažit všemožně zabránit odhalení své prohnanosti.

Caveman – DK Metropol – 19:00
Přijďte se zasmát, ale i chytit za srdce. Dnes už kultovní one-man show Caveman je skutečnou komedií ze života. Jediný herec shrne rozdíly mezi muži a ženami a všechno, co s tím souvisí – láska, sex, partnerství, nenávist a utajené kvality obou pohlaví. Jak spolu dokážou vydržet dva tak odlišné živočišné druhy? Autorem hry je Rob Becker, který dokázal vyprodat divadelní sály v USA i ve Slovinsku, v Německu a ve Francii. A to díky aktuálnímu tématu, kterým je „sexuální harašení“. Tahle komedie vás však neurazí, nýbrž rozesměje. Stejně jako diváky po celém světě. V jediné roli se představí Jan Holík nebo Jakub Slach.

Úča musí pryč – Jihočeské divadlo – 19:00
„My, rodiče žáků 5.B, již nemáme důvěru ve Vaše pedagogické schopnosti!“ Takhle začíná boj rodičů s třídní učitelkou. Jenže na čí straně je pravda? Je učitelka opravdu neschopná a brání talentovaným dětem v postupu na víceletá gymnázia, nebo rodiče, kteří sami nevědí, co se sebou, přestávají zvládat své děti?

Chytrý kvíz v Adore's Cafe – Adore's Cafe – 19:30
Tužka, papír, žádný mobil a neveřejné týmové odpovědi. Pojďte se bavit a vyzkoušet si, na kolik otázek umíte vymyslet odpověď. Vyrazíte s přáteli na pivo, strávíte spolu fajn večer a můžete u toho vyhrát jednu ze skvělých cen! Odměňuje se vítěz, nejlépe tipující tým i další hráči. Hraje se o lahvinku Jacka Danielse a další ceny!

Středa 1. února

České Budějovice

Kazisvět – Malé divadlo – 9:00
Když člověk na svět vykročí špatnou nohou, ani ty nejlepší kecky mu nepomohou. Kam šlápl, tam otřásla se země hned, přátelé i nepřátelé říkají mu: Kazisvět. Divadelní cestopis inscenovaný s hrubkami a škrabopisem. O tom, že pár chyb ještě neznamená konec světa.

Ani za milion – Divadlo U Kapličky – 19:00
Komediografové Roman Vencl a Michaela Doleželová originálně dokazují, že i když ve hře vystupuje jeden muž a jedna žena, nemusí se zápletka točit jen kolem partnerských vztahů. Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo, inteligentní humor a originální zápletka dávají hře obrovský potenciál.

Jihočeská filharmonie & Barbara Willi – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Jihočeská filharmonie. Cembalo, varhany: Barbara Maria Willi, dirigent: Jan Talich. Igor Stravinskij: Koncert Es dur Dumbarton Oaks 8-v-1938, Georg Friedrich Händel: Koncert č. 10 d moll pro varhany a orchestr, Johann Sebastian Bach: Koncert A dur pro cembalo a orchestr, Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 8 D dur.

Přisámbůh! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Ruka teenagera může být dost nebezpečná, když srostla se šíleným maňáskem, který se vymkl veškeré kontrole. Bude to případ pro exorcistu? Hra byla uvedena na Broadwayi a získala pět nominací na cenu Tony, včetně nominace za nejlepší hru.

Chytrý Kvíz Lucky Burger 88 – Lucky Burger 88 – 19:00
Přijďte se bavit! Vyrazíte s přáteli třeba na dobré pivo a burger, strávíte spolu zábavný večer, a přitom si zkusíte v pěti patnáctiminutových blocích písemně odpovědět jako tým na soubor otázek, které bude zadávat moderátor.

Čtvrtek 2. února

České Budějovice                                                        

Kazisvět – Malé divadlo – 9:00
Když člověk na svět vykročí špatnou nohou, ani ty nejlepší kecky mu nepomohou. Kam šlápl, tam otřásla se země hned, přátelé i nepřátelé říkají mu: Kazisvět. Divadelní cestopis inscenovaný s hrubkami a škrabopisem. O tom, že pár chyb ještě neznamená konec světa.

Škola základ života – Jihočeské divadlo – 19:00
Noblesní i třeskutě vtipná komedie Jaroslava Žáka, kterou se nejen díky slavnému filmu Martina Friče bavíme už bezmála osmdesát let.

Jihočeská filharmonie & Barbara Willi – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Jihočeská filharmonie. Cembalo, varhany: Barbara Maria Willi, dirigent: Jan Talich. Igor Stravinskij: Koncert Es dur Dumbarton Oaks 8-v-1938, Georg Friedrich Händel: Koncert č. 10 d moll pro varhany a orchestr, Johann Sebastian Bach: Koncert A dur pro cembalo a orchestr, Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 8 D dur.

Chytrý kvíz Měsíc ve dne – Měsíc ve dne – 19:00
Přijďte se bavit! Vyrazíte s přáteli třeba na dobré pivo, strávíte spolu zábavný večer, a přitom si zkusíte v pěti patnáctiminutových blocích písemně odpovědět jako tým na soubor otázek, které bude zadávat moderátor. Odměňuje se vítěz a nejlépe tipující tým. Přitom stačí pouze selský rozum, důvtip a dobrý odhad.

Jirsíkův rockový večer vol. III – Café Klub Slavie – 19:19
Již tradiční koncert školních kapel z Jirsíkárny! Hovno pankáči, Vostrej Heřmánek, Monroe A Sakra, Absolute Zero.

Pátek 3. února

České Budějovice

Shakespeare v Hollywoodu – Jihočeské divadlo – 19:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner's Brothers přijít na buben.

Welicoruss, Desire for Sorrow, Vihar – Velbloud Music Bar – 19:30
Welicoruss (RUS/SRB) hraje symphonic black metal. Původně ruská kapela, již pár let působící v České republice. Během necelých dvou let kapela odehrála koncerty skoro po celé Evropě s takovými velikány jako Arkona, Varg, Nargaroth, Root, a tak dále. Historie Desire for Sorrow se začala psát v červnu 2009, i když základy kapely byly položeny už o několik let dříve. Zakládající členové Jiří Zíka (Ziky-kytara) a Jan Pavlíček (Johny-klávesy), tehdy ještě členové death metalové formace Pentamoan, se po rozpadu kapely rozhodli ve společném hraní dále pokračovat. Vihar (doom/death) – kapela z Českých Budějovic hrající doom metal okořeněný deathovými prvky, fungující od roku 2001.

Tančírna – taneční večer – Taneční škola Ella – 20:00
Taneční večery jako příležitost k tanci, pobavení se a posezení s přáteli se staly nedílnou součástí života v taneční škole. Příležitostí zatančit si standardní a latinskoamerické tance není mnoho a mimo sezónu ještě méně. Pokud si chcete zopakovat své taneční sestavy, zajděte do tančírny.

Just War, Funkce Šroubu, Loretto Carpenter Store – mcFabrika – 20:00
Další punkový večer si pro vás připravil klub mcFabrika. Tentokrát to rozjede trojice kapel. Just War je hardcore-punk'n'rollová partička z Prahy, která má za sebou účinkování například v Climax nebo Demarche a na řadě festivalů (Obscene Extreme fest, Mighty Sound, Pod Parou). Pravidelně vystupují v zahraničí a jejich jméno už zná každý český punker. Funkce Šroubu je už kultovní parta z Blatné, která svůj nekompromisní hardcore-punk hraje už celých 20 let. Teď má nového „zpěváka“ a s ní se po dvou letech těší zpět do Českých Budějovic, kde to žije. Loretto Carpenter Store je hardcore-punková kapela taktéž z Blatné, zaměřující se na poctivý old school v duchu 80. a 90. let. Takže je na co se těšit.

Ben Granfelt – finský rocker – 20:30
Ben Granfelt je finský kytarista, který pochází z Helsinek. Je nejvíce znám přes uskupení Lenningrad Cowboys, Wishbone Ash, Gringos Locos, Guitar Slingers a jeho kapelu Ben Grantfelt Band, se kterou objel už téměř celý svět od rodného Finska až po Velkou Británii, Německo, USA, a tak dále.

Basstard Beatz / Smack Live, Tchagun, Nrmn – Komiks – 21:00
Zahrají Smack, Tchagun, NRMN, Brock, Dirty Boy (grime, bass, ukg, bassline, uk house).

Sobota 4. února

České Budějovice

Radovanovy radovánky – Malé divadlo – 9:00
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jiřího Jelínka o radosti z toho, že svítí slunce, o radosti z toho, že máma peče koláč. O radosti z toho, že táta vypěstoval obří salát. Ale také o radosti z toho, že kopřivy pálí, že pes trhá vaše kalhoty a že bude-li pršet, zmoknem. Přijďte se radovat i z mála!

Knězovy děti – Jihočeské divadlo – 19:00
Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Trubadúr – DK Metropol – 19:00
Giuseppe Verdi. Ústřední postavou tragického příběhu je žena poznamenaná hrůzným traumatem minulosti. Její neukojitelná touha po pomstě v ní pozvolna ničí všechno lidské a stane se nakonec osudnou i pro Manrica a Lunu, dva soky v lásce, kteří až do poslední chvíle netuší, že jsou ve skutečnosti sourozenci.

To nej od slavného Jirky – River Music Club – 20:00
Koncert kapely Jiří Schelinger Memory Band.

21. ples Rotary klubu – DK Metropol – 20:00
21. benefiční ples Rotary klubu. Součástí společenského večera bude kulturní program a tombola. Výtěžek akce bude věnován na rehabilitační zařízení pro českobudějovické Centrum Arpida. K tanci a poslechu budou hrát: Třeboňský lázeňský symfonický orchestr a Big Band Vladislava Brože – Praha.

Poletíme? – Café Klub Slavie – 21:00
Poletíme? je uskupení sedmi hudebníků, kteří sami sebe popisují jako „skupina dobře vypadajících mužů“. Ale jejich koncerty rozhodně nejsou určené pouze dámskému publiku, naopak. Díky kombinaci jazzu, country a šansonu spolu s texty ze života jsou jejich koncerty neobyčejně zábavné pro každého. Songy zaznamenávají jen to, co se někdy stalo nebo určitě stane. A kapela tak zároveň vzdává hold Waldemaru Matuškovi, Voskovci a Werichovi, Jiřímu Šlitrovi a Semaforu, Ivanu Mládkovi, Járovi Cimrmanovi a Divadlu Sklep.

ICE Muffin w. FIL & Afarastafa & General Kryshpeen – Velbloud Music Bar – 21:00
Zima je v plném proudu a a opět byl upečen tradiční Ice Muffin! Do jedné hodiny se povezete v rytmu reggae a o zábavu se budou starat F.I.L., General Kryshpeen a Afarastafa! Drum&bass na Ice Muffinu nesmí chybět, takže poté mix převezmou DJ's Hanzall a The Fury vs. Weed!

Liquid Night IV – Komiks – 21:00
DJ's: Fury, ShaniX, R-Flyer.

Neděle 5. února

České Budějovice

Herectví v proměnách času – Studiová scéna Na Půdě – 10:00, 15:00
Účastníci se seznámí se základy a principy hereckých technik od antického divadla po modernismus. Cyklus nedělních workshopů.

Dětská neděle – CineStar – 13:30, 15:00
Dětská neděle s filmem Lego Batman. Předpremiéra filmu ve 2D a 3D, doprovodný program, hry, originální výtvarné a animátorské dílny, bohatá tombola.

Pondělí 6. února

České Budějovice

Karel – táta vlasti – Malé divadlo – 9:00
Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“.

Free Mondays – Hitmaker Šrája and his fabulous Šmitcový kvartet – Café Hostel – 19:00
Ledenicko/mladoboleslavsko/strahovsko/hlubokonadvltavsko/olomoucko/dolnoslivenský dvou až tříčlenný orchestr, jehož repertoár tvoří písně světově neuznávaného hitmakera Šráji. V doprovodu foukardeonu Mistra Hanuše ale zní jeho drnkání a vyprávění překvapivě snesitelně a při některých okamžicích se dokonce slabomyslnější část publika může i bavit.

Napsal(a) Klára Havlínová
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Resident Evil se nachýlil k mohutnému finále

čtvrtek, 26. ledna 2017, 17:08

Tento týden je z hlediska premiér v CineStaru poměrně výživný. Kromě posledního dílu Resident Evilu nás čeká třeba válečné drama...

KULTURNÍ TIPY: Katt a David Koller, The Plastic People of the...

úterý, 24. ledna 2017, 11:15

Tento týden do Budějc zavítá Spirituál kvintet s Dagmar Peckovou, Katt a David Koller, The Plastic People of the Universe i Tonya...

FILMOVÉ PREMIÉRY: M. Night Shyamalan opět děsí! Rozpolcený vstupuje...

čtvrtek, 19. ledna 2017, 18:15

Aktuální premiéry, na které si můžete zajít do CineStaru, vypadají dost lákavě. Shyamalan už sice netáhne jako v dobách Šestého...

KULTURNÍ TIPY: Čínský národní cirkus, Klasja Modrušan i Záviš v...

úterý, 17. ledna 2017, 18:18

Mrazy tenhle týden nepoleví, stejně tak kulturní nabídka. Přijďte si poslechnout jeden ze dvou koncertů Jihočeské filharmonie s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.