Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Lucie Bílá přijede odstartovat Vánoce a děti potěší Muzikál Lokomotiva Tomáš

 
úterý, 13. prosince 2016, 16:37

V týdnu, který vyvrcholí čtvrtou adventní nedělí, se můžete těšit na spoustu adventních a vánočních koncertů, vystoupení na náměstí i lákadla v podobě Lucie Bílé, Nezmarů, Jana Budaře a Václava Postráneckého.

Úterý 13. prosince

České Budějovice

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 18:30
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Koledování na schodech – Jihočeské muzeum – 18:00
Přijďte si poslechnout tradiční koledy v podání souboru Úsvit. Netradiční zážitek na netradičním místě v adventním čase. 

Adventní koncert JU – Katedrála sv. Mikuláše – 19:00
Sváteční večer pro příznivce komorní hudby. V programu zazní skladby v podání souboru Michal Hromek Consort, mimo jiné úpravy staročeských rorátů a vánočních písní.

Koncert Swing Tria Avalon – Jihočeská vědecká knihovna – pobočka Lidická 1 – 19:00
Jakub Šafr, Martin Voříšek, Jan Kubeš uvádí hudbu 30. a 40. let.

Never Been 2 Jamaica – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Svůj styl nazývají „ukulele chillax“ nebo „rasta folk“ a pohybují se někde mezi folkem, reggae a popem.

Gospelové Vánoce 2016 – Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie – 19:30
Danton D. Whitley & The Meryland Gospel Singers přijedou v prosinci vůbec poprvé do České republiky a navážou tak na dlouholetou tradici gospelových koncertů pořádaných agenturou Pragokoncert.

Středa 14. prosince

České Budějovice

Koncert Petra Branta – Kavárna Lanna – 17:00
Hudební recitál v podání umělce Petra Branta. Přijďte se zaposlouchat do podmanivých tónů a textů autora hudby k několika televizním dílům a u vánočního punče načerpat atmosféru blížících se Vánoc.

Budvarka - Vánoční koncert s dětským sborem – KD Vltava – 18:00
Tradiční Vánoční koncert jihočeské dechové hudby Budvarka se všemi sólisty Janou Mikulášovou, Dagmar Babánkovou, Pavlem Heidingerem a současně kapelníkem Ludvíkem Petrem, Vám zahrají koncert k poslechu i tanci.

Folk Team – DK Metropol – Malá scéna – 19:00
Skupina vznikla na přelomu let 1973 a 1974 nejprve jako duo Venclovský – Kopřiva. O rok později přibrali Tomáše Úlehlu, tím vznikla skupina Folk T (trio) a z tria se stal časem Folk Team. Inspirováni veličinami, jako byli Crosby, Stills, Nash & Young či B.Dylan začali reprezentovat intelektuální větev českého folku s nezaměnitelným hudebním rukopisem a expresivním vokálem Romana Venclovského.

Knězovy děti – Jihočeské divadlo – 19:00
Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Když se zhasne – Divadlo U Kapličky – 19:00
M. Doleželová – R. Vencl: Vánoční večírek na Manhattanu, nebo swingersparty? Mrazivá komedie, která polechtá vaše bránice. Režie: Jan Štěch.

Zpívání v dešti – DK Metropol – 19:00
Od chvíle, kdy se na stříbrném plátně objevil americký stejnojmenný filmový muzikál režiséra a tanečníka Gene Kellyho, uplyne zanedlouho už 65 let. Podobně jako u pozdějšího filmového – i divadelního – evergreenu Někdo to rád horké, tvůrci „Zpívání“ děj zasadili do zlatých dvacátých.

Nezmaři - Vánoční koncert s Jihočeskou filharmonií – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Koncert Nezmarů s Jihočeskou filharmonií diriguje Jan Talich.

VIVAT SHAKESPEARE! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Ateliér 3D Jihočeského divadla, Gymnázium Česká a Česko-anglické gymnázium zvou na malý shakespearovský festival VIVAT SHAKESPEARE!

Čtvrtek 15. prosince

České Budějovice

Frankenstein – Malé divadlo – 10:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Venkovská dudácká muzika Bedrník – náměstí Přemysla Otakara II. – 16:30
Venkovská dudácká muzika Bedrník byla založena v roce 2008, ale více méně fungovala již dlouho předtím, pouze pod jiným názvem. Tito muzikanti doprovázeli tanečníky folklorního souboru Soumrak ze Zaluží u Českého Krumlova.

Jihočeští trubači – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:00
Spolek, který vzniknul v roce 2009. sdružuje trubače, kteří chtějí společně koncertovat na ceremoniálech, slavnostech i mysliveckých akcích.

Zavolejte Jeevese – Jihočeské divadlo – 19:00
Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl.

Pátek 16. prosince

České Budějovice

Frankenstein – Malé divadlo – 10:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Lokomotiva Tomáš a přátelé v cirkuse – Budvar aréna – 17:30
Muzikál Lokomotiva Tomáš odtajnil obsazení: Zahrají si v něm Jitka Asterová, Václav Knop, Marika Šoposká, Ivana Korolová a řada dalších známých tváří. Návštěvníci této velkolepé muzikálové show se mohou těšit na scénu plnou pohyblivých vlaků, pestré kostýmy, působivou hudbu a v neposlední řadě na známé české herce a herečky, kteří Tomáše a jeho přátele ztvární.

Adventní koncert duchovní hudby – Bella Musica – Kostel sv. Jana Křtitele a sv. Prokopa – 18:00
Adventní koncert duchovní hudby ženského komorního sboru Bella Musica.

Koncert DPS Carmína – DK Metropol – Divadelní sál – 18:00
Tradiční vánoční koncert českobudějovického pěveckého sboru Carmína, ve kterém vystoupí 250 členů sboru, tedy dětí z různých budějovických základních, středních a vysokých škol.

Perfect days – Jihočeské divadlo – 19:00
Biologické hodiny tikají. Chce dítě a je ochotná pro to udělat všechno!

Oni – River music club – 20:00
Oni je českobudějovická kapela hrající alternative-rock, tři hlasy, nakřáplé kytary a dech, k tomu silné texty.

Jan Budař a Eliščin band – náměstí Přemysla Otakara II. – 20:00
Šansonové myšlení o ženách i mužích aneb – jedinečný vnitřní svět Jana Budaře.

Nahy & Bagr + hosté: Veka, LeDva – koncert – Horká Vana – 20:00
Členové Václav Hruška, Vojtěch Hrdlička, Jan Korbel – partička hrající originální písně novohradského všeuměla Václava Nahyho Hrušky. Doprovází Vojta Bagr Hrdlička na basu a Johan Korbi Korbel na ságo.

Toxymoron XL w. Forbidden Society – Hanzall's B-Day – klub K2 – 21:00
Forbidden Society rozbije Ká dvojku! Ano, je to tak, českobudějovický rodák Jindra Brejcha vystupující po klubech a festivalech od Japonska až po Kolumbii konečně našel volný termín ve svém nabitém kalendáři a vrací se na místo činu. Jen málokomu na české drum&bassové scéně se podařilo to, co jemu.

Sobota 17. prosince

České Budějovice

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 10:00, 15:00
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Schola Gregoriana Pragensis – Adventus Domini – Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie – 15:00
Adventní mariánská mše v českých chrámech 15. – 16. století.

DPS Jitřenka – DK Metropol – Divadelní sál – 17:00
Tradiční vánoční koncert DPS Jitřenky, ve kterém uslyšíte skladby nejen starých mistrů, ale i soudobých skladatelů.

Putování za betlémskou hvězdou – Kostel Církve adventistů sedmého dne – 17:30
Vánoční koncert s duchovním slovem.

Hodiny – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:00
Na české hudební scéně se objevuje další nováček. Pětice pražských muzikantů si říká Hodiny a podle zasvěcených má velkou budoucnost.

Shakespeare v Hollywoodu – Jihočeské divadlo – 19:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner’s Brothers přijít na buben.

YZO Empire + Hasan – River music club – 20:00
Párty YZO Empire: Logic (YZO) x Jimmy Dickson (YZO) x Nik Tendo – Ze dna x Origami Tour + Dj Konex / Decky + Hasan – „Oceán Show“. Předskokani: Still Dreamin (Weissace, Casher, Btnfrsh, Dj Airoboy)

Ragga Fucking Jungle vol.17 / Hundread (Raggajungle.cz) – Komiks Kluc – 21:00
Hundread (Raggajungle.cz / Saigon Project), FLiNT (Ragga F. Jungle), Ladia Rasta (Ragga F. Jungle).

Neděle 18. prosince

České Budějovice

Jan Drda: Zapomenutý čert – Divadlo U Kapličky – 15:00
Pohádka o zapomenutém starém čertovi, který nechce zpět do pekla, neboť tam nemá kamarády a pořád se tam jenom křičí… a smrdí to tam. Režie: Jiří Havlín.

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 17:00
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Jihočeská filharmonie – Vánoční koncert – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 17:00, 20:00
Zpěv: Kateřina Falcníková, Kristýna Fílová, dirigent: Jan Talich, pěvecké sbory: Canzonetta, Vox novus, sbormistryně: Petra Nová. Benjamin Britten: A Ceremony of Carols, op. 28, Ambrož Čopi: Missa Brevis, Jiří Ignác Linek: Sinfonia pastoralis, Jiří Laburda: Koledy.

Advent s baletem – Jihočeské divadlo – 18:00
U příležitosti poslední adventní neděle uvádíme baletní večer ve spolupráci baletní školičky, souboru baletu Jihočeského divadla a Bohemia Baletu, souboru Taneční konzervatoře hlavního města Prahy.

Bonsai č. 3 – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:30
Bonsai č. 3 je českobudějovická kapela hrající folk-acoustic, neboli čistý folk s violoncellem.

Bílé Vánoce Lucie Bílé – Sportovní hala Stromovka – 19:00
Nejpopulárnější česká zpěvačka Lucie Bílá tradičně před Vánoci objíždí Českou republiku se svým turné Bílé Vánoce. Letošní rok je pro zpěvačku navíc jedinečný v tom, že oslavila padesáté narozeniny. Repertoár těchto koncertů je přizpůsoben právě adventnímu období a zazní mimo jiné písně z multiplatinového vánočního alba BÍLÉ VÁNOCE Lucie Bílé. Lucii Bílou doprovodí i letos kapela Petra Maláska, pěvecký sbor a svátečním slovem koncerty uvede římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik. Hostem koncertu bude zpěvák Jan Toužimský.

Václav Postránecký: Úsměvné vánoční povídání – DK Metropol – Malá scéna – 19:00
Celovečerní pořad předního českého herce a režiséra Václava Postráneckého přináší zábavné vyprávění o zážitcích z divadelního zákulisí. A že má pan Postránecký na co vzpomínat – herectví se věnoval ochotnicky již od svého dětství, byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru, jako dítě si zahrál i v několika starších českých filmech. V divadle působí od počátku 60. let 20. století a setkal se s velikány českého divadla a filmu, mimo jiné s Vladimírem Menšíkem. Divadelní atmosféru navodí svým poutavým povídáním Jak se dělá divadlo a přihodí nezapomenutelné příběhy z natáčení filmů a seriálů.

Pondělí 19. prosince

České Budějovice

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 10:00
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Napsal(a) Klára Havlínová
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Pařba o Vánocích a naproti tomu upírská palba...

pátek, 9. prosince 2016, 18:06

Tento týden, respektive ve čtvrtek, CineStar představil dvě novinky. Na své si přijdou hlavně fanoušci komedie a akčňáků.

KULTURNÍ TIPY: Harlej, Miro Žbirka, Marcela Holanová, kytarista...

úterý, 6. prosince 2016, 09:20

Rozbalte si první vánoční dárečky v podobě skvělých kulturních zážitků. Vánoční koncerty jsou v plném proudu, adventní trhy na...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Jako nebe a peklo... Anděl Petronel versus úchylnej...

čtvrtek, 1. prosince 2016, 16:47

Vánoce jsou za rohem a je to poznat i v kinech. Ve čtvrtek v Cinestaru startuje dvojka kultovní pohádky Anděl Páně 2 a dvojka...

KULTURNÍ TIPY: Mrazivý týden nabídne Wohnout, Jakuba Smolíka, UDG,...

úterý, 29. listopadu 2016, 08:00

Kulturní nabídka tohoto týdne vás rozhodně rozehřeje. Nenechte si ujít koncerty výše zmíněných interpretů, Movember párty,...

 

Komentáře

Dokončení registrace

Souhlas se zpracováním osobních údajů

dle čl. 6 odst. 1 písm. a) a čl. 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/EC (dále jen „GDPR“)

tímto svobodně a dobrovolně uděluje Souhlas JAKOŽTO uživatel se zpracováním osobních údajů (dále jen „Souhlas“)

společnosti TRIMA NEWS, s.r.o., IČ: 26081890, DIČ: CZ26081890, se sídlem L. B. Schneidera 3, 370 01 České Budějovice, zapsaná v oddílu C vložce 12829 obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Českých Budějovicích, kontaktní e-mail: info@trimanews.cz. (dále jen „Společnost“)

jak je specifikováno níže v tomto dokumentu.

I. Které osobní údaje, proč a jak o Vás zpracováváme?

Souhlasím, aby Společnost zpracovávala tyto osobní údaje (dále jen „Osobní údaje“):

  • jméno, příjmení, uživatelské jméno, email, přičemž tyto údaje jsou povinné, dále pohlaví, přičemž tento údaj není povinný

Vaše Osobní údaje budeme zpracovávat pro tyto účely:

  • služby poskytovatele zpravodajských webových stránek spočívající zejména v zasílání denního přehledu zpráv a dalších novinek či aktuálních informací, možnosti informování uživatelů o probíhajících slevových akcí obchodních partnerů a dalších obchodních sdělení, které mohou být zasílány v rámci denního přehledu (pouze v případě odběru denního přehledu).
  • Umožnění psaní uživatelských blogů či komentářů.

Výše uvedené účely, tvoří funkční celek a bez jejich provázanosti a udělení souhlasu pro všechny z nich, nelze naše služby poskytovat.

Vaše Osobní údaje budeme zpracovávat na základě tohoto Souhlasu.

Udělení tohoto souhlasu je naším smluvním požadavkem a je jím podmíněno uzavření smluvního vztahu mezi Společností a Vámi.

II. Komu Vaše Osobní údaje poskytneme?

Vaše Osobní údaje pro nás v rámci zvyšování kvality našich služeb a zajišťování některých činností budou zpracovávat zpracovatelé, kteří nám poskytují

  • osoby poskytující Společnosti serverové, webové, cloudové nebo IT služby, či které jsou jeho obchodními partnery.

S ohledem na měnící se osoby poskytovatelů některých služeb není možné uvést všechny tyto zpracovatele Osobních údajů jmenovitě. Aktuální seznam konkrétních příjemců Osobních údajů (nejsou-li uvedeni výše) můžete nalézt na adrese našeho sídla.

Vaše Osobní údaje bychom také rádi předávali našim obchodním partnerům, všichni však sídlí na území Evropské Unie, takže všechna Vaše práva, vyplývající z nařízení GDPR, máte zaručena, neboť se na ně toto nařízení vztáhne taktéž. Svůj souhlas s takovým předáváním můžete vyjádřit zaškrtnutím níže uvedené kategorie příjemců, bez Vašeho souhlasu je předávat nebudeme.

K předávání Osobních údajů do třetích zemí, tj. zemí mimo Evropskou Unii a Evropský hospodářský prostor, nedochází.

III. Kde nás můžete kontaktovat?

Kdykoliv nás můžete kontaktovat na adrese sídla Společnosti uvedené výše nebo na e‑mailové adrese: info@trimanews.cz.

Veškerá svá práva ve smyslu GDPR můžete uplatnit u Společnosti buďto písemnou formou doporučeným dopisem, zaslaným na adresu jejího sídla, či elektronickou formou na e-mailové adrese info@trimanews.cz.

Na výše uvedené kontaktní adresy se můžete obrátit v případě jakýchkoliv Vašich podnětů ke zlepšení našich služeb, v případě stížností na kvalitu našich služeb či v případě uplatnění Vašich práv.

Veškerá Vaše práva, stejně jako další podrobnosti o tom, jakým způsobem zpracováváme Vaše osobní údaje, naleznete v dokumentu Zásady ochrany osobních údajů, umístěném na našich internetových stránkách na adrese http://trimanews.cz/ochrana_osobnich_udaju.html.

IV. Dohlíží na činnosti zpracování Osobních údajů nějaký úřad?

Ano, naše Společnost podléhá dozorové činnosti Úřadu pro ochranu osobních údajů, který svou činnost může koordinovat s jinými národními úřady v dalších členských státech Evropské Unie. Pokud nabydete dojmu, že jakékoliv naše zpracování činíme v rozporu se zákonem, máte právo podat stížnost proti zpracování Vašich Osobních údajů u Úřadu na ochranu osobních údajů na adrese: www.uoou.cz.

V. Jak dlouho budeme Vaše Osobní údaje zpracovávat?

Tento Souhlas udělujete na dobu trvání poskytování služeb mezi Vámi a námi a dále po dobu 5 (slovy: pěti) let od ukončení poskytování služeb.

VI. Můžu souhlas odvolat?

Souhlas můžete kdykoliv odvolat, tudíž tak lze učinit i před skončením výše uvedených skutečností (či výše uvedené doby). Souhlas můžete odvolat prostřednictvím e-mailové zprávy zaslané na kontaktní e-mailovou adresu uvedenou výše.

Odvoláním Souhlasu není dotčena zákonnost zpracování vycházející ze Souhlasu, který jste udělil před jeho odvoláním. Po skončení platnosti Souhlasu v souladu s tímto článkem Vaše Osobní údaje smažeme, pokud pro jejich další zpracování nebude existovat jiný zákonný důvod.

Bez Vašeho souhlasu nelze založit účet.
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.