Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Budějovický Majáles naplní město kulturou a koncerty

 
úterý, 24. května 2016, 08:41

Od pondělí do pátku probíhá v centru města Budějovický Majáles 2016. Nenechte si ujít program studentského festivalu, který letos přilákal na jih Čech umělce z celé republiky i ze zahraničí.

Úterý 24. května

České Budějovice

Budějovický Majáles - Homo Theatrális - Horká vana - 14:00
Homo Theatrális, synonymum pro kvalitní absurdno, si pro připravilo takovou adaptaci Havla, že to svět neviděl! Slovy jejich režiséra je to „nejlepší projekt, co jsem kdy vymyslel“.

Budějovický Majáles - Best of Brutal Relax Show - Měsíc ve dne - 17:30
Myslíte si, že jste v kině a televizi viděli už úplně všechno? Že vás už nic nepřekvapí? Z tohoto omylu vás vyvede kolekce krátkých filmů Best of Brutal Relax Show. Tyhle kraťasy z celého světa jdou proti zažitým konvencím neotřelou formou i šokujícím či nekorektním obsahem.

Budějovický Majáles - Kool-Aid - Sokolský ostrov - 18:30
Nechvalně proslulá kapela svým arogantním přístupem, bídným projevem bez špetky energie či dobrého vkusu s překombinovanými pseudointelektuálními aranžemi.

Budějovický Majáles - Known as Brooklyn - Majálesová kavárna - 19:45
Kluci z Prahy, kteří vás rozhodně budou bavit svým melodickým a příjemným indie-rockem.

Budějovický Majáles - Láďa Latka - Café Klub Slavie - 20:00
Budějovický indie-folkař Láďa Latka vystoupí společně s houslistou a zahájí poklidný úterní večer.

Budějovický Majáles - Humans of Budějovice - DK Metropol - 20:30
Unikátní projekt v rámci Budějovického Majálesu na pomezí divadla a sociologického experimentu, ve kterém bude účinkovat přesně 100 obyvatel Českých Budějovic. Každý z nich reprezentuje 1 % obyvatel, skrze které mohou diváci živě své město zkoumat. Účinkují studenti Gymnázia Česká.

Budějovický Majáles - Jazzevec - Café Klub Slavie - 21:15
Pražská kapela Jazzevec se pohybuje na pomezí jazzu, rocku, funku nebo i popu. Vydala své první CD s názvem Go Away a vymetá hlavně pražské kluby.

Budějovický Majáles - Mad.Doc - Komiks - 23:00
Lukáš Ryvola alias Mad.Doc je šestadvacetiletým rodákem z Českých Budějovic. Vystupuje především jako drum and bass DJ, ale poslední dobou se pokouší vystupovat i jako techno specialista.

Středa 25. května

České Budějovice

LiStOVáNí - Luis Sepúlveda - Malé divadlo - 19:00
Tento světoznámý spisovatel kdysi slíbil svým dětem, že pro ně napíše příběh, který nejen podněcuje fantazii a důvtip, ale zároveň ukazuje, jak lépe poznat svět, mít ho rád, a tak o něj pečovat s větším porozuměním. Tak se zrodilo vyprávění O Rackovi a kočce, která ho naučila létat. Účinkují: Lenka Janíková, Jakub Zedníček.

Helena Jiříkovská - Jihočeská filharmonie - 19:00
Helena Jiříkovská – housle, dirigent: Jan Talich. Program: Ralph Vaughan-Williams: Fantazie na téma Tomase Tallise, Pavel Fischer: Koncert pro housle a orchestr (světová premiéra), Joseph Haydn: Symfonie č. 101 D dur.

Sklep - Besídka 2016 - Divadelní sál DK Metropol - 19:00
Letošní Besídka Divadla Sklep opět zahrnuje brilantní scénky, písničky, skeče i současnou satiru v podání jejích členů. Více netřeba představovat.

Budějovický Majáles - Playboyz - pop-up letiště - 20:00
Představení vystihující muže, jak vnímají sami sebe a svoje tělo v současnosti. Duo Playboyz spojuje dva umělce - Marka Zelinku (absolvent fyzického divadla a pantomimy AMU) a Martina Talagu (absolvent choreografie AMU).

Majálesová tančírna - Café Klub Slavie - 20:00
Speciální Majálesová edice tančírny! Všichni, kdo se bojíte tančit, myslíte si, že jste polena, nebo naopak jste tanečníci od pána Boha, jste zváni na protančený večer s Jesusem & Adélou.

Majáles ve Velbloudu - Velbloud Music Bar - 20:30
Spirit Desire (A), 4 Straight (A), Splachovací nočník - grunge a punk-rock night ve Velbloudu.

Už Jsme Doma - Sokolský ostrov - 21:00
Kapela Už Jsme Doma vznikla v Teplicích v roce 1985 z části legendární punkové skupiny FPB. Hudba Už Jsme Doma, to není jen punk, to je rafinovaně propracovaná hudba s velice chytrými texty. Co se týče stylu, je velmi obtížné ji zařadit. V USA a Kanadě odehráli více než 600 koncertů, díky nimž jsou tam dnes rozhodně nejznámější českou rockovou kapelou.

Budějovický Majáles - Prášek proti Blbosti - mcFabrika - 22:15
Mladá budějcká punková kapela Prášek proti Blbosti je již na budějckých podiích známým triem. Kluci právě nahrávají své první CD a řádí v klubech v Jihočeském kraji.

Čtvrtek 26. května

České Budějovice

Budějovický Majáles - Squadra Sua - Piaristické náměstí - 15:00
Soldates - pouliční klaunské představení o bojové jednotce tří mužů připravených položit životy. Nejlépe do něčeho měkkého.

Rozmarné léto 2016 - Lucerna - Galerie Na dvorku - 18:00
Divadelní představení Lucerna - ženský amatérský soubor Homole.

Budějovický Majáles - Cool v Plotě stage - Café Klub Slavie - 20:00
Akce pořádaná festivalem Cool v Plotě v rámci spolupráce s Budějovickým Majálesem. Žádné kapely ani jiná hudební seskupení, jen a pouze sólo umělci.

Budějovický Majáles - Donnie Darko - Majálesová kavárna - 21:00
Donnie Darko, kdysi pouze změť nápadů a představ v jedné kreativní mysli, získali svou konkrétní podobu, když frustrace a ambice převážili nad uspokojením z hraní v úspěšné, leč stagnující kapele.

Budějovický Majáles - Depresivní děti touží po penězích - pop-up letiště - 20:30
Kabaretní představení, které bude takové, jaké si ho diváci udělají. Není doporučeno: klaustrofobikům, kardiakům, epileptikům, konzervativcům. Jinak můžou dorazit všichni.

Pátek 27. května

České Budějovice

Quijote! - Galerie Pod kamennou žábou - 10:00
Důmyslný Don Quijote již sedlá Rocinanta a hodlá se bít pro slávu své milované Dulciney. Možná, že právě dnes ho potkáte v ulicích města. Vydejte se s námi po jeho stopách a buďte ve střehu! Dobrodružství číhá na každém kroku! Letní pouliční představení, na které můžete vzít celou rodinu.

Majálesový průvod - Háječek - park - 12:00
Průvod studentů budějckých škol v maskách. Slavnostní průvod půjde po následující trase: park Háječek u planetária, dále ulicemi Biskupská, Široká, Kněžská, Hroznová, Krajinská, náměstí Přemysla Otakara II., Radniční, Česká, Hroznová až na Sokolský ostrov.

Budějovický Majáles - Thom Artway - Borovka stage - 13:15
Dvaadvacetiletý folk-popový písničkář Tomáš Maček působící pod pseudonymem Thom Artway už toho má na kontě spoustu. Skladba Towards the Sun se objevila v soundtracku k filmu Křídla Vánoc, ale jeho jméno se do podvědomí posluchačů vrylo hlavně díky hitovce I Have No Inspiration z roku 2015.

Budějovický Majáles - On the Shoulders Of Giants - Borovka stage - 15:00
On the Shoulders Of Giants je izraelská kapela, v jejíž rockových skladbách jsou cítit znaky folku, blues a hlavně country.

Budějovický Majáles - Just For Being - 16:00
Just For Being je čtyřčlenná česká kapela, která vznikla v roce 2009. Tihle hudebníci se snaží o vlastní, melodické pojetí punk-rocku, který jim na tuzemské scéně chyběl. Ve svých textech se dotýkají i aktuálních témat, a bojují tak například proti rasismu či homofobii. Za sebou mají vydání EP Mistake in the rules, více jak 150 koncertů a 2 evropské tour.

Budějovický Majáles - Květy - Borovka stage - 17:00
Ačkoliv je to od začátku experimentální a inovátorská kapela, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty i přítomnost humoru.

Budějovický Majáles - Adi - Borovka stage - 19:00
Adi je izraelská producentka, zpěvačka a rapperka pocházející z Jeruzaléma. Svoji debutovou desku vydala v roce 2013 a od té doby se stihla umístit na příčkách několika prestižních světových žebříčků a spolupracovat se slavnými producenty. V roce 2014 uchvátila publikum v Glastonbury a loni v Praze vyprodala Archu v Rámci Telekom Electronic Beats.

Dámský krejčí - Divadlo U Kapličky - 19:00
Situační komedie od světoznámého autora tohoto žánru. Záletník a notorický lhář doktor Moulinot se tak zaplete do svých lží, že je okolnostmi donucen předstírat, že je dámský krejčí.

Budějovický Majáles - Echo & Tito feat. Malox - Majálesová kavárna - 19:45
Dvojice hudebních producentů tvořící bláznivý mix etnických beatů s elektronickými basovými podtexty, trochou dubstepu a hip hopu.

Budějovický Majáles - John Wolfhooker - Borovka stage - 20:30
Kluci z kapely John Wolfhooker na Majálesu už jednou hráli a svojí show nadchli všechny. Za krátkou dobu svého působení stihli nahrát jednu desku, druhou rozdělat, objet tour po Kanadě, absolvovat 14 koncertů s kapelou Rybičky 48 a třeba zahrát na několika předních českých festivalech.

Gudlak Tour 2016 - Logic, Gumbgu, Decky - Komiks - 21:00
Československé duo Logic a Gumbgu vyráží na společnou tour s jejich novým albem Gudlak. Doplní je Decky a jako support DJ vystoupí Gory Ruffian.

Budějovický Majáles - Elf Kid - Majálesová kavárna - 21:30
Teprve devatenáctiletý rapper z Londýna vnáší do svých tracků i živých show neuvěřitelnou energii, a možná právě proto jeho nezávisle vydaný Golden Boy boduje v britských žebříčcích. Loňský rok byl pro Elf Kida průlomový. Vystoupil na festivalu v Glastonbury, předskakoval grimovému guru Skeptovi a v rámci turné se vydal do Osla, Milána, nebo třeba do Shanghaie.

Budějovický Majáles - Purist - Borovka stage - 22:15
Purist je anglicky zpívající elektro-popová kapela původem z Bratislavy, která své první EP vydala v roce 2012. Jejich pilotní singl Renaissance si rychle získal pozornost médií a během pár týdnů byl k vidění například na MTV a téměř okamžitě se octl na předních příčkách slovenských rádií.

Budějovický Majáles - Zerohero - klub K2 - 0:45
Mladá nadějná kapela Zerohero z Českých Budějovic. Melodický metal se špetkou metalcoru.

Sobota 28. května

České Budějovice

Taneční workshop pro děti s taneční skupinou Zawirowania - Studiová scéna Na Půdě - 10:00
Elwira Piorun a Szymon Osiński nabídnou dětem a mládeži pohybovou dílnu. Jejich motto zní „Baví nás učit se – učení je hra“. Věří, že pohyb a tanec má pozitivní dopad na vývoj dítěte, zlepšuje fyzickou kondici, pružnost, pomáhá navázat vztahy s vrstevníky. Je to nástroj, díky kterému si můžeme lépe vzájemně porozumět a snadněji vkročit do dospělosti. Pro děti od 7 do 14 let.

Quijote! - Galerie Pod kamennou žábou - 19:00
Důmyslný Don Quijote již sedlá Rocinanta a hodlá se bít pro slávu své milované Dulciney. Možná, že právě dnes ho potkáte v ulicích města. Vydejte se s námi po jeho stopách a buďte ve střehu! Dobrodružství číhá na každém kroku! Letní pouliční představení, na které můžete vzít celou rodinu.

Cygne - koncert americké písničkářky - Fér Café - 19:00
Cygne působí ve své branži již skoro 10 let. Za tu dobu nashromáždila sbírku skladeb, které odráží náladu z jejích cest po alternativní dráze, kterou zvolila.

Pondělí 30. května

České Budějovice

Dalskabáty, hříšná ves - Galerie Pod kamennou žábou - 10:00
Ještě se dnes někdo bojí čertů? Ve vesnici Dalskabáty již vůbec nikdo! Proto je tam nutné rozpoutat peklo! Úprava oblíbené pohádkové komedie o hříšném světě na půdorysu tradiční dell'artovské hry s maskami.

Przepych (POL) & Five Seconds To Leave - Velbloud Music Bar - 20:30
Przepych - dynamické duo z polské Wroclawi, jejichž produkce vděčí za mnohé post-punku, no wave a experimentálnímu přístupu k tvorbě. Five Seconds To Leave - zádumčivé trio z Jindřichova Hradce, jehož tvorba se převaluje v hlubinách post rocku, metalu, sludge, drone a ambientu. 

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: V tento návrat věřil málokdo. Legendární...

čtvrtek, 19. května 2016, 16:36

Na setkání s prvním dílem francouzských Návštěvníků pravděpodobně mnozí z nás vzpomínají dodnes. Aby ne, syrová, chvílemi...

KULTURNÍ TIPY: Do Českých Budějovic dorazí Zdeněk Izer, Eva Urbanová...

úterý, 17. května 2016, 09:21

Týden přímo nabitý koncerty všech žánrů nabídne lahůdky jak milovníkům opery, tak příznivcům rocku a metalu, ale i fanynkám...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Vzteklí ptáci útočí! A nemluvíme o remaku klasiky...

čtvrtek, 12. května 2016, 17:07

Tento týden se v Cinestaru hlavně zasmějeme. Premiéry jsou dvě a určitě stojí za výlet do kina - Sousedi 2 a Angry Birds ve filmu.

KULTURNÍ TIPY: Užijte si týden plný divadelních představení a koncertů

úterý, 10. května 2016, 12:13

Tento týden nabídne pestrou paletu divadelních vystoupení a hudebních žánrů. Centrem kulturního dění bude Metropol, který přivítá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, například na služby typu Airbnb. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Pro příští rok novela v podstatě ponechává sazbu na nejvýše 21 korunách za osobu a den. O rok později by si obce mohly stanovit vyhláškou poplatek až 50 korun za osobu a den.

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.