Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Rodiče s dětmi čeká Pohádkoland plný Šmoulů i Pohádkový les ve Stromovce

 
úterý, 26. dubna 2016, 11:34

Čarodějnický a prvomájový týden bude sice chladný a deštivý, kulturní nabídka Českých Budějovic vás ale stoprocentně zahřeje. Oslavte 35 let s kapelou Semtam, užijte si jazzový večer v Kavárně Galerie Mariánská, vychutnejte si Festival duchovní sborové hudby nebo s dětmi přijďte na Pohádkový les do Stromovky!

Úterý 26. dubna

České Budějovice

Karel - táta vlasti - Malé divadlo - 10:00
Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“.

Žena jako druh - Jihočeské divadlo - 19:00
Slovo je mocná zbraň. Zvlášť v ruce obratné spisovatelky, která si z provokace udělala skvělý byznys. Její knihy Naprostá bezvýznamnost mužské sexuality, Oškliví podvádějící parchanti, Láska a jiná sprostá slova nebo Za vším hledej postel se staly bestsellery. Ale některým naivním obdivovatelkám pořádně zamíchaly život.

Semtam 35 let - Malá scéna - DK Metropol - 19:00
Jihočeská bluegrassová kapela Semtam slaví na Malé scéně DK Metropol pětatřicátiny! Není to náhodně vybrané místo. S touto scénou je kapela provázána od samého vzniku.

Real Student Rock'n'Roll party vol.I - klub K2 - 21:00
Nesmrtelné hvězdy jako Elvis Presley, Chuck Berry, Buddy Holly nebo třeba Little Richard! To a ještě více na exkluzivním tematickém tanečním večírku v klubu K2.

Středa 27. dubna

České Budějovice

Kreutzerova sonáta - Studiová scéna Na Půdě - 10:00
Hra o lásce, zradě a vraždě podle Tolstého sexuální novely z roku 1890, která byla ve své době pro skandálnost soudně pronásledována. Školní představení.

Filmový klub Aktiv - Room - CineStar - 14:30
Filmový klub Aktiv nejen pro seniory vás zve na film Room. Režie: Lenny Abrahamson. Hrají: Brie Larson, která získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Muž sedmi sester - Jihočeské divadlo - 19:00
Svést 7 sester během 7 dnů a získat tak bezmezný obdiv kamarádů? Erotická groteska je volně inspirovaná skandální prvotinou Jaroslava Havlíčka, autora Petrolejových lamp, Helimadoe a Neviditelného.

Vojnarka - Divadlo U Kapličky - 19:00
K 120. výročí založení našeho souboru uvádíme hru Aloise Jiráska Vojnarka, která byla první hrou, kterou náš soubor nastudoval a uvedl.

Jak přežít single - Dámská jízda - CineStar - 19:00
Kromě promítání filmu Jak přežít single se můžete těšit na prezentaci Konopné lékárny, prezentaci nové regionální televize Jižní Čechy, welcome drink a bohatou tombolu.  

Jazz se String 5 A.J. - Kavárna Galerie Mariánská - 19:00
Přijďte si poslechnout kapelu String 5 A.J. a užijte si jazzový večer.

Čtvrtek 28. dubna

České Budějovice

Frankenstein - Malé divadlo - 10:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Stavění Máje 2016 - koleje Jihočeské univerzity - 16:00
Jako každoročně pořádá Zemědělská fakulta stavění májky. K poslechu a tanci zahrají: The Ownroadies, Pirates Of The Pubs, Kohout plaší smrt, Constantine, Osa Killers.

Archa naděje - Jihočeské divadlo - 17:00
Velký příběh podle skutečné události. Poslední loď s židovskými uprchlíky, kterým nacisté ještě dovolili odejít z Československa, vyplouvá vstříc nejistému osudu. Pasažéři mají jen své životy a naději, že se dostanou do Zaslíbené země. Nad vodou je drží vratká loď a hlavně smysl pro humor a swingová kapela. Svět knihy 2016.

Stephan Vladar - Jihočeská filharmonie - 19:00
Stephan Vladar - klavír a dirigent. Program: Wolfgang Amadeus Mozart - Ballett Musik aus der Oper Idomeneo, Jean Sibelius - Pelléas et Mélisande, Dimitrij Šostakovič - Hamlet (scénická hudba), Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonie č. 36 C dur „Linecká“, KV 425.

LiStOVáNí - Fotbalové deníky - Malé divadlo –-20:30
Blíží se česká účast na fotbalovém Euru. Nejenom proto LiStOVáNí vyráží znovu na turné s Jiřím Hájíčkem a jeho Fotbalovými deníky, které kdysi psal po Mistrovství světa ve fotbale v Německu. Tato road movie není ale zdaleka jen o fotbale a už vůbec ne jen pro muže.

Hustej Wimpy - mcFabrika - 20:00
Maestro of Pornofolk Music se vrací do Českých Budějovic.

Ceveo - psychedelic / post-rock night - Velbloud Music Bar - 20:30
Ceveo, to jsou kluci z Lince, kteří se dali dohromady v roce 2009.

Duodos V díře - V díře - 21:00
Hudební dobroty v Díře s Duodos.

Pátek 29. dubna

České Budějovice

Frankenstein - Malé divadlo - 10:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách - Jihočeské divadlo - 19:00
K poctě největšího světového dramatika, od jehož úmrtí v roce 2016 uplyne 400 let, sehrají tři herci všech jeho 37 her a 154 sonetů ve 120 minutách! Zdá se vám to neuvěřitelné? Přijďte se přesvědčit, divte se a bavte se.

Festival duchovní sborové hudby - 3. ročník - Růženecký kostel - 19:00
Účinkují: KPS Abwun, Sbor se „Z“ Gymnázia Česká, Sbor jihočeských učitelek a SPS Nocturno Sezimovo Ústí. Na programu jsou písně od renesance po černošské spirituály.

Hallucinator (ITA) - Komiks - 20:00
Line-up: Hallucinator (FSRECS, PRSPCT, Yellow-stripe), support: Shmidoo, Dirty Boy, Shanix, R-Flyer, Thinngy.

Pohřební kapela + Neverbeen2jamaica - Velbloud Music bar - 20:30
Koncert crossoverové skupiny Pohřební kapela a skupiny Neverbeen2jamaica. Afterparty DJ Boris Planeta.

Dance Madness Party - Bar Broukárna - 21:00
Zahraje DJ Frenkk.

Paulie Garand / Boomerang Tour 2016 - klub K2 - 21:00
Paulie Garand, Kenny Rough, Roseck, Dave & Sony, Dj Ramel. V listopadu 2015 vyšla absolutně nejúspěšnější deska od značky Paulie Garand x Kenny Rough a teď se vracejí s novou show.

Sobota 30. dubna

České Budějovice

Pohádkový les - Stromovka - 10:00 - 15:00
V sobotu se to bude ve Stromovce hemžit pohádkovými bytostmi. Sněhově bílé stanoviště u Křemílka s Vochomůrkou, vousatý Krakonoš, neposlušný Budulínek, slaďoučký Koblížek i nebojácní hasiči, ti všichni budou nedočkavě vyhlížet děti! Za splnění úkolu získají děti razítko do pohádkové karty. Začátek pohádkové stezky je u vodní plochy Bagr. V prostoru startu bude návštěvníky bavit balónkový kouzelník. Nachystaná bude i venkovní čítárna a zapůjčení budou plastové kánoe.

Shakespeare v Hollywoodu - Jihočeské divadlo - 17:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner’s Brothers přijít na buben.

Z cyklu Živě a zevnitř: Díl VIII. Jak napsat příběh - Ateliér za kavárnou Kuloár - 12:00 - 18:00
Workshop tvůrčího psaní / Máte sen vymyslet povídku, scénář, knihu, nebo jen dobře odvyprávět historku? Neměli jste k tomu odvahu, nebo jste se zasekli u druhé kapitoly? Janek Lesák, režisér, dramaturg a scénárista, který působí v Malém divadle, s vámi poodhalí základní principy, díky nimž můžete své příběhy vystavět, sepsat i vyprávět.

Khroma - Colapso - Zerohero - mcFabrika - 20:00
Elektronická hudba, heavy metal. Khroma (FIN), Colapso (ECU), Zerohero (CZE).

Trio De Compostela & Slepý Střeva - Horká vana - 20:00
Trio De Compostela - kapela, která si neklade žádná žánrová omezení a i přes určitý španělský základ hraje i české, chorvatské či anglické songy. Slepý střeva - folkové duo s nádechem rocku, na začátku cesty.

Reggae Nite VI. - Komiks - 21:00
MessenJah, Mic-Key Dreadalist (Urban Robot), Boldrik (selector Boldrik), Fubatan (Forward March Posse).

Neděle 1. května

České Budějovice

Pohádkoland - Budvar aréna - 16:00
Šmoulové jsou zpět! Největší hudební show pro děti i celou rodinu. Show plná světelných efektů, výtečných tanečních vystoupení a hlavně oblíbených „Šmoula hitů“ roztančí děti i rodiče.

Dalibor Janda a skupina Prototyp - Restaurace Gerbera - Budvar Arena - 20:00
Předkapela: The Blues Connection, host: Jiřina Anna Jandová.

Pondělí 2. května

České Budějovice

Etiketa pro sígry - Malé divadlo - 10:00
Jak pozdravit britskou královnu? Jak se chovat na večeři s diktátorem? Proč vůbec existují nějaká pravidla? A kdy se na ně úplně vykašlat? Akční komedie ze základky.

Pryč z Mullingaru - Jihočeské divadlo - 19:00
Nebaví vás vaše práce? V místě, kde žijete, to už nemůžete vydržet? Tak se seberte a pryč odtud! Pryč z Mullingaru a všech podobných otravných děr. Hra se svérázným irským humorem o cestě ke štěstí a k lásce. S úspěchem uvedena na Broadwayi v lednu 2014. Autor je nositelem Pulitzerovy ceny i ceny Tony za hru Pochyby.

Mladí budějovičtí hudebníci se představují - Jihočeská vědecká knihovna Lidická (audiosál) - 19:00
Kytarový recitál Barbory Kubíkové.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Krásná Charlize Theron se vrací v roli královny...

čtvrtek, 21. dubna 2016, 15:42

Tento týden nás čekají čtyři filmové premiéry, z nichž nejvíce vyčnívá nová verze Knihy džunglí. Nutno podotknout, že už z...

KULTURNÍ TIPY: Na jihu Čech vystoupí Václav Noid Bárta, Inekafe,...

úterý, 19. dubna 2016, 09:45

Solidní hudební sklizeň vás tenhle týden čeká v jihočeské metropoli! Cestu si k nám udělají kromě výše zmíněných umělců také...

KULTURNÍ TIPY: Mig 21, Karel Plíhal i Klára Vytisková v Českých...

úterý, 12. dubna 2016, 09:47

Tento týden rozhodně budete mít, kam vyrazit. Kromě filmového festivalu Expediční kamera, hudebního festivalu Mladí ladí jazz a...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Velmi dusný týden, kterému vévodí skličující Já,...

čtvrtek, 7. dubna 2016, 14:55

Nálož filmových premiér, na které můžete zajít do CineStaru už tento týden, je opravdu vydatná. Čeká nás pět filmů! Pojďme si je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.