Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Březen započne řadou netradičních koncertů. Plesová sezóna pokračuje

 
úterý, 1. března 2016, 10:22

Českobudějovické kluby nabídnou v tomto týdnu koncerty českých i zahraničních kapel pro příznivce metalu, hip-hopu, dubstepu, D&B, psychedelického popu i dreampopu. V klasickém rytmu si můžete zatančit na plese Jednoty, rockeři se můžou těšit na Maškarní rockovej ples.

Úterý 1. března

České Budějovice

Vítězné obrázky soutěže Jaroslava Kerlese - Jihočeské muzeum
Do konce března probíhá prezentace vítězných obrázků výtvarné soutěže Jaroslava Kerlese.

Saturnin - Jihočeské divadlo - 19:00
Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte, a před sebou máte mísu koblih. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím k těm, kteří začnou koblihami bombardovat nic netušící hosty. S takovým člověkem zažijete dobrodružství, o kterých se vám ani nesnilo.

Lsd and the search for god (US) –- Velbloud Music Bar - 20:30
Ve spolupráci s NAAB jsme pro vás připravili top březnovou akci, a to kalifornské Lsd and the search for god spolu s Manon Meurt (shoegaze/dreampop).

CineStar a kino Kotva
Ceny Akademie jsou rozdány a vy se můžete do kina vypravit na oceněné filmy: Dánská dívka a REVENANT Zmrtvýchvstání.

Hluboká nad Vltavou

Kino Panorama
Tento týden promítá kino Panorama Rodinný film, Lídu Baarovou, Dánskou dívku, Decibely lásky a Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda.

Středa 2. března

České Budějovice

Radovanovy radovánky - Malé divadlo - 10:00
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jiřího Jelínka o radosti z toho, že svítí slunce, o radosti z toho, že máma peče koláč. O radosti z toho, že táta vypěstoval obří salát. Ale také o radosti z toho, že kopřivy pálí, že pes trhá vaše kalhoty a že bude-li pršet, zmoknem. Přijďte se radovat i z mála!

Kurz múzického herectví - Studiová scéna Na Půdě - 16:00
Tento kurz nabízí základy pohybové kultury, základy hlasové a mluvní praxe, výuku umění střihu, práci s rytmem a dynamikou, cvičení synchronizace a kontrapunktu, charakterizaci postavy a proměny její psychologie prostřednictvím pohybu, hlasu, proměn dynamiky a temporytmu. Součástí kurzu je výstupní představení realizované koncem května 2016 v prostoru Divadla Na Půdě.

Malý princ - Divadlo U Kapličky - 19:00
Přijďte objevit svět spolu s Malým princem a podívat se na svět dětskýma očima. Přijďte vyzdobit své srdce a poznat krajinu, kde se Malý princ objevil a pak zase zmizel. Derniéra divadelního zpracování slavné knížky Antoinea de Saint-Exupéryho.

Škola základ života - Jihočeské divadlo - 19:00
Noblesní i třeskutě vtipná komedie Jaroslava Žáka, kterou se nejen díky slavnému filmu Martina Friče bavíme už bezmála osmdesát let.

Země úsměvů - DK Metropol - 19:00
Svět starého Rakouska a Číny ožije znovu v proslavené operetě odehrávající se kolem roku 1910 ve Vídni a Pekingu. Plejáda krásných melodií korunovaná dodnes okouzlujícím vyznáním Své srdce tobě dám navozuje rafinovanou orientální atmosféru, plnou nekonečné milostné touhy.

Komorní recitál Když někdo z vás - Kavárna Galerie Mariánská - 19:00
Komorní recitál Moniky Vodičkové a Zbyňka Mikuláše - Když někdo z vás. Hostem večera bude Barbora Štrejnová. Součástí recitálu jsou autorské i převzaté písně.

Epydemye - přímý přenos koncertu na 106,4 FM - Český rozhlas České Budějovice - 20:00
Ve středu zazní v Českém rozhlase České Budějovice písně z nového alba Kotlina jihočeské folkové kapely Epydemye. Kromě stálých členů kapely vystoupí vynikající hudební hosté Josef Štěpánek (kytara) a David Landštof (bicí). Koncert pro Kotlinu se rozezní ve Studiovém sále v ulici U Tří lvů 1 ve 20 hodin.

Blackout D&B Resident Night - Velbloud Music Bar - 21:00
Blackout je rezidentní noc DJ Hanzalla v klubu Velbloud, kde si každou první středu v měsíci můžete vychutnat zkušené místní DJ's i nové talenty. Je libo odvaz uprostřed týdne? Nemusíte čekat na víkend, tahle vždy naplno rozjetá party je tu pro vás!

Čtvrtek 3. března

České Budějovice

Prach a broky - SUD - 18:30
Sdružení Rosenthal Vás zve na promítání amatérského crowdfoundingového filmu Prach a Broky. Prach a broky jsou loupežnická mozaika těch největších českých a slovenských lumpů na jednom plátně. Ukazuje pohádkové postavy v jejich pravém světle - drsné, kruté a nelítostné.

Zakletý princ - Jihočeské divadlo - 19:00
Komická opera o třech jednáních českého skladatele Vojtěcha Hřímalého mladšího na libreto Jindřicha Hanuše Böhma podle veselohry Johanna von Plötze Der verwunschene Prinz. Že nevíte, jak se doslova přes noc stát rovnou šlechticem? Stačí, když podobně jako švec Toník večer přeberete a ráno se místo v hospodě vzbudíte na zámku.

Jihočeská fiharmonie - Kurt Weill výběr z kabaretů - 19:00
Zuzana Stivínová - zpěv, dirigent: Jan Talich. Zuzana Stivínová, vynikající česká zpěvačka a herečka a jazzový Miroslav Hloucal Quintet. Zaručujeme vysoce kvalitní zážitek.

Pátek 4. března

České Budějovice

Shakespeare v Hollywoodu - Jihočeské divadlo - 17:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner’s Brothers přijít na buben.

Salsa ÁNTRÉ - Ateliér za kavárnou Kuloár, Jihočeské divadlo - 19:30
Komponovaný večer s tanečním mistrem Javierem přiblíží historii a zajímavosti nejen salsy, ale i dalších jihoamerických tanců. Projekce, hudba k tanci i poslechu, vyprávění a dobré víno.

Lahar + But + Brutally Deceased + Ytivarg - mcFabrika - 20:00
Heavyweight Night je večírek, věnovaný tomu nejsyrovějšímu metalu - death, thrash, grind a s nimi spojené subžánry.

The Thrillest / trap, dubstep, hip-hop - K2 - 21:00
DJs z matičky Prahy přivezou rezidentní noc z Chapeu Rouge! Uslyšíte to nejvíc z trap – grime, dubstep, hip-hop, bassline. DJs: Faneone, Mark B, Amend, Hmk†. Local support: Dirty Boy (Bassline).

Ice Muffin 2016 - Café Klub Slavie - 21:00
Pro všechny nedočkavce, kteří vyrážejí na Muffin do kempu Mláka 28. 5. 2016, zde máme zimní verzi. Katty Gyal Kenta, General Kryshpeen, DJ HellSmith, DJ Hanzall, DJ Thinngy.

Smack Live - Sick Album Tour - Komiks - 21:00
Smack - Sick Album Tour. Support: Dj Nrmn, Mc Tchagun, Phil, Brock.

Hluboká nad Vltavou

Klíče na neděli - KC Panorama - 19:00
Komedie o tom, že dva manželské páry se sejdou na nepovedeném mejdanu. Prozradí se, že všichni čtyři nejsou příliš spokojeni s tím, čeho dosáhli, a jejich manželské soužití trpí stereotypem. V opilosti se partneři prohodí, vymění si klíče od bytu a po kratičké radosti z něčeho nového se z této záměny roztočí kolotoč potíží.

Sobota 5. března

České Budějovice

Archa naděje - Jihočeské divadlo - 19:00
Velký příběh podle skutečné události. Poslední loď s židovskými uprchlíky, kterým nacisté ještě dovolili odejít z Československa, vyplouvá vstříc nejistému osudu. Pasažéři mají jen své životy a naději, že se dostanou do Zaslíbené země. Nad vodou je drží vratká loď a hlavně smysl pro humor a swingová kapela.

Maškarní rockovej ples - Restaurace Gerbera - Budvar aréna - 20:00
Program: kapela Krypton, akustický koncert Láďa Křížek, kapela Nightwings, kapela Blamage. V průběhu večera pány jistě potěší striptýz a pro všechny je připravena tombola. Hlavní téma pro masky - Rock Stars. Avšak toto není podmínkou.

XX. ples Jednoty - DK Metropol - 20:00
Populární ples českobudějovické Jednoty. V programu na velkém sále vystoupí Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče. Hosty večera budou Dasha a Jan Smigmátor. Dále zahrají kapely Veselá muzika a skupina MP3. Tradičně nebude chybět velká tombola.

Ghost of You, Donnie Darko, Johnny Survived - Velbloud Music Bar - 20:30
Ghost of You - Brněnští šohajové, kteří po dvou letech hraní vydali desku Glacier and the City, která sklízí nadšené reakce napříč českou kritickou i nekritickou scénou. Originální a energicky zahraný psychedelický pop.

Young Blood vol. XI w/ Furious Freaks - Komiks - 21:00
Support DJ's: R-Flyer, Weed, The Fury, Shanix. Projekt Furious Freaks vznikl v létě 2012. Věnuje se převážně drum'n'bassu a jeho subžánrům.

Neděle 6. března

České Budějovice

Rumcajs loupežníkem - Divadlo U Kapličky - 15:00
Vyprávění ševce Rumcajse o tom, jak se nedobrovolně stal loupežníkem, jak přelstil jičínskou vrchnost a kdo mu v lese Řáholci se vším pomáhal.

Z cyklu Živě a zevnitř - Studiová scéna Na Půdě - 15:00
Vždy jedenkrát za měsíc bude probíhat cyklus praktických dílen pro širokou veřejnost. Je ojedinělý tím, že se v něm budete moci postupně seznámit s různými osobnostmi Jihočeského divadla a nahlédnout pod pokličku různých profesí.

Stromboli Fiat Lux Tour 2016 - DK Metropol - 20:00
Stromboli, znovu oživlá legenda z osmdesátých let, vydala nové už platinové CD Fiat Lux a po úspěšném vystoupení ve vyprodané O2 aréně v prosinci 2015 absolvovala řadu sólových koncertu na letních scénách a festivalech.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Do kin vstupuje nová česká pohádka - Řachanda

čtvrtek, 25. února 2016, 14:27

Tento týden si v Cinestaru přijdou na své hlavně fanoušci českých pohádek. Očekávanou premiérou je totiž Řachanda!

Derek Zoolander je zpět! Nezapomenutelný model opět řádí na plátnech...

pondělí, 22. února 2016, 16:35

Dlouho očekávané pokračování komedie Zoolander je právě v kinech. Druhou premiérou, na kterou můžete do CineStaru zajít, je...

KAM NA PRÁZDNINY: Co dělat s dětmi v Budějcích o jarních prázdninách?

čtvrtek, 18. února 2016, 16:34

Jarní prázdniny v jihočeské metropoli letos vyšly na 22. až 28. února. Nebojte se, že by vaši školáci neměli co dělat a proseděli...

KULTURNÍ TIPY: Dny slovenské kultury navštíví ochotnické divadlo i...

úterý, 16. února 2016, 13:53

Užijte si rozmanitou kulturní nabídku tohoto týdne, který provází Dny slovenské kultury. České Budějovice a Hluboká nad Vltavou...

 

Komentáře

Dokončení registrace

Souhlas se zpracováním osobních údajů

dle čl. 6 odst. 1 písm. a) a čl. 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/EC (dále jen „GDPR“)

tímto svobodně a dobrovolně uděluje Souhlas JAKOŽTO uživatel se zpracováním osobních údajů (dále jen „Souhlas“)

společnosti TRIMA NEWS, s.r.o., IČ: 26081890, DIČ: CZ26081890, se sídlem L. B. Schneidera 3, 370 01 České Budějovice, zapsaná v oddílu C vložce 12829 obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Českých Budějovicích, kontaktní e-mail: info@trimanews.cz. (dále jen „Společnost“)

jak je specifikováno níže v tomto dokumentu.

I. Které osobní údaje, proč a jak o Vás zpracováváme?

Souhlasím, aby Společnost zpracovávala tyto osobní údaje (dále jen „Osobní údaje“):

  • jméno, příjmení, uživatelské jméno, email, přičemž tyto údaje jsou povinné, dále pohlaví, přičemž tento údaj není povinný

Vaše Osobní údaje budeme zpracovávat pro tyto účely:

  • služby poskytovatele zpravodajských webových stránek spočívající zejména v zasílání denního přehledu zpráv a dalších novinek či aktuálních informací, možnosti informování uživatelů o probíhajících slevových akcí obchodních partnerů a dalších obchodních sdělení, které mohou být zasílány v rámci denního přehledu (pouze v případě odběru denního přehledu).
  • Umožnění psaní uživatelských blogů či komentářů.

Výše uvedené účely, tvoří funkční celek a bez jejich provázanosti a udělení souhlasu pro všechny z nich, nelze naše služby poskytovat.

Vaše Osobní údaje budeme zpracovávat na základě tohoto Souhlasu.

Udělení tohoto souhlasu je naším smluvním požadavkem a je jím podmíněno uzavření smluvního vztahu mezi Společností a Vámi.

II. Komu Vaše Osobní údaje poskytneme?

Vaše Osobní údaje pro nás v rámci zvyšování kvality našich služeb a zajišťování některých činností budou zpracovávat zpracovatelé, kteří nám poskytují

  • osoby poskytující Společnosti serverové, webové, cloudové nebo IT služby, či které jsou jeho obchodními partnery.

S ohledem na měnící se osoby poskytovatelů některých služeb není možné uvést všechny tyto zpracovatele Osobních údajů jmenovitě. Aktuální seznam konkrétních příjemců Osobních údajů (nejsou-li uvedeni výše) můžete nalézt na adrese našeho sídla.

Vaše Osobní údaje bychom také rádi předávali našim obchodním partnerům, všichni však sídlí na území Evropské Unie, takže všechna Vaše práva, vyplývající z nařízení GDPR, máte zaručena, neboť se na ně toto nařízení vztáhne taktéž. Svůj souhlas s takovým předáváním můžete vyjádřit zaškrtnutím níže uvedené kategorie příjemců, bez Vašeho souhlasu je předávat nebudeme.

K předávání Osobních údajů do třetích zemí, tj. zemí mimo Evropskou Unii a Evropský hospodářský prostor, nedochází.

III. Kde nás můžete kontaktovat?

Kdykoliv nás můžete kontaktovat na adrese sídla Společnosti uvedené výše nebo na e‑mailové adrese: info@trimanews.cz.

Veškerá svá práva ve smyslu GDPR můžete uplatnit u Společnosti buďto písemnou formou doporučeným dopisem, zaslaným na adresu jejího sídla, či elektronickou formou na e-mailové adrese info@trimanews.cz.

Na výše uvedené kontaktní adresy se můžete obrátit v případě jakýchkoliv Vašich podnětů ke zlepšení našich služeb, v případě stížností na kvalitu našich služeb či v případě uplatnění Vašich práv.

Veškerá Vaše práva, stejně jako další podrobnosti o tom, jakým způsobem zpracováváme Vaše osobní údaje, naleznete v dokumentu Zásady ochrany osobních údajů, umístěném na našich internetových stránkách na adrese http://trimanews.cz/ochrana_osobnich_udaju.html.

IV. Dohlíží na činnosti zpracování Osobních údajů nějaký úřad?

Ano, naše Společnost podléhá dozorové činnosti Úřadu pro ochranu osobních údajů, který svou činnost může koordinovat s jinými národními úřady v dalších členských státech Evropské Unie. Pokud nabydete dojmu, že jakékoliv naše zpracování činíme v rozporu se zákonem, máte právo podat stížnost proti zpracování Vašich Osobních údajů u Úřadu na ochranu osobních údajů na adrese: www.uoou.cz.

V. Jak dlouho budeme Vaše Osobní údaje zpracovávat?

Tento Souhlas udělujete na dobu trvání poskytování služeb mezi Vámi a námi a dále po dobu 5 (slovy: pěti) let od ukončení poskytování služeb.

VI. Můžu souhlas odvolat?

Souhlas můžete kdykoliv odvolat, tudíž tak lze učinit i před skončením výše uvedených skutečností (či výše uvedené doby). Souhlas můžete odvolat prostřednictvím e-mailové zprávy zaslané na kontaktní e-mailovou adresu uvedenou výše.

Odvoláním Souhlasu není dotčena zákonnost zpracování vycházející ze Souhlasu, který jste udělil před jeho odvoláním. Po skončení platnosti Souhlasu v souladu s tímto článkem Vaše Osobní údaje smažeme, pokud pro jejich další zpracování nebude existovat jiný zákonný důvod.

Bez Vašeho souhlasu nelze založit účet.
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.