Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Sečená, či nesečená prostranství

 
sobota, 21. září 2019, 08:36

Jistě jste jako i já v letošním roce zaznamenali, že v našem krásném krajském městě jsou plochy, kde je tráva spálena takříkajíc na uhel, a naopak místa ve městě, kde bují vegetace v podobě neposečených pruhů vysoké trávy, která zajisté skýtá útočiště mno

Samozřejmě. Na jedné straně jsou odpůrci zarostlých travních ploch, které před panelovými domy na sídlištích nejen, že hyzdí okolí, ale dávají snadnou šanci zahodit odpadky, nedopalek, či v nočních hodinách bohužel i zbytek po injekční aplikaci omamné látky.

A na druhé straně milovníci přírody, kteří raději vidí hmyz volně lezoucí po stéblech travin. Jistě, není nad to, když jdete polem a obilí Vás hladí po dlaních a kolenech, nicméně položme si otázku, co nám přinese ten, či onen stav travní plochy, hlavně ve městě.

Pakliže máme travní plochu jejíž stéblo je sečeno příliš nízko, dochází k vypalování fleků a znehodnocení travního porostu, travina si není schopna sama sobě stínit, a jedná se o nevzhledné žluto-zelené plochy poničeného trávníku, v kterém je vidět ovšem každý náznak nepořádku, který patří do odpadkového koše.

Na druhé misce vah, je krásný nazelenalý hustý porost traviny, která se pohupuje v závanu větru, stíní sama sobě, zachycuje vláhu, která se déle drží u kořenů a zajišťuje útočiště drobnému hmyzu a hlodavcům.

Ovšem není tomu dávno, kdy na jednom z našich sídlišť došlo k nálezům uzenin s aplikovanými kovovými špendlíky, bezesporu v záměru ublížit zvířeti. Posuďte sami, pakliže jdete se svým čtyřnohým miláčkem snáze uvidíte ono nebezpečí na posečené ploše než v trávníku, kde pes čmuchá a vy nevidíte k čemu. Nejedná se pouze o zvířata. Maminky s dětmi jistě ví, o čem se hovoří.

Všetečné ratolesti vezmou do ruky potažmo do úst jakýkoliv předmět, který se naskytne jejich zvědavému oku a maminka, byť velmi pozorná nemusí zrovna v ten daný okamžik mít oči na správném místě. Ovšem ruku na srdce, kdo z nás to jako malé děcko nedělal?

Těchto pár vět jsem věnoval k zamyšlení nad situací, která nahlodává mysl, jelikož jsem zaregistroval v letních měsících mnoho diskuzí na toto téma nejen v médiích ale i volně mezi obyvateli sídliště. Jsem si jist že mnozí semnou budou nesouhlasit, ale snad se najde, byť pár lidí, jenž sdílí můj názor.

 


 

Kam dál?

Konec noční zábavy v naší metropoli?

středa, 18. září 2019, 15:17

Stahují se nad Non-Stop podniky mraky, či se nic nezmění,

Blog: Žižkárna

úterý, 10. září 2019, 15:02

Po několika měsících nutkání jsem se konečně dokopal a začal psát blog. Témata budou různorodá, ale především by měla být o našem...

PLÁN ÚTĚKU: Konec s minulostí, odteď už jen Muklovinky. Víte, jak...

sobota, 10. srpna 2019, 15:53

Co tenhle článek píšu, je to přesně rok, co mě chytli po mém útěku. A řeknu vám, že se za rok změnilo sakramentsky moc věcí.

PLÁN ÚTĚKU: Konec?

sobota, 30. března 2019, 17:02

Až budete tohle číst, tak budu mít za sebou už rok. Rok, co jsem zavřenej, rok, co jsem přišel o svobodu, rok, co se mně komplet...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.