Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Konec noční zábavy v naší metropoli?

 
středa, 18. září 2019, 15:17

Stahují se nad Non-Stop podniky mraky, či se nic nezmění,

Již několik měsíců se horlivě diskutuje mezi "štamgasty" Non-Stop barů v Českých Budějovicích o tom, zda radnice udělá přítrž provozování těchto zařízení, kde při cestě domů z odpolední, či brzy ráno z noční směny můžete ukojit chuť po alkoholickém nebo nealkoholickém nápoji.

Radní našeho krásného krajského města přišli s nápadem, omezit kvůli vzrůstajícímu hluku v nočních hodinách provoz těchto barů. 

Je samozřejmé, že obyvatelé přilehlých provozoven nemusejí být nadšeni hloučky lidí, kteří se shlukují řed barem a popouští uzdu kuřáckému zlozvyku a horlivě diskutují třeba o současné politice.

Tyto "zákazníky" vyhnal do tepla, či mrazu- podle daného období "protikuřácký" zákon, který vyšel před pár lety v platnost.

Již to, (pominu-li zavedení eet) byla první rána bičem pro provozovatele oněch Non-Stop barů. A nyní město pomyslně utahuje oprátku v podobě plánovaných "technologických přestávek", kdy bude podnik mimo prvoz. 

Vezměte si příklad, kdy jste mladý člověk, který se chce pozdě večer, či v noci bavit a posedět s přáteli u sklenky vína či dobře načepovaného piva, a přez den to mnohdy nelze, jelikož je v práci. 

Je jisto jisté, že by se měla dodržovat ona doba nočního klidu, na který jsme od mala navyklí, a jež nám rodiče vtloukali do hlavy snažíc se vyvarovat sousedským rozbrojům. 

Ať už naši radní rozhodnou jakkoliv, věřím, že podle svého nejlepšího vědomí a svědomí vedoucímu k lepšímu životu v našem krásném městě. 

 

Štítky Blog

 


 

Kam dál?

Blog: Žižkárna

úterý, 10. září 2019, 15:02

Po několika měsících nutkání jsem se konečně dokopal a začal psát blog. Témata budou různorodá, ale především by měla být o našem...

PLÁN ÚTĚKU: Konec s minulostí, odteď už jen Muklovinky. Víte, jak...

sobota, 10. srpna 2019, 15:53

Co tenhle článek píšu, je to přesně rok, co mě chytli po mém útěku. A řeknu vám, že se za rok změnilo sakramentsky moc věcí.

PLÁN ÚTĚKU: Konec?

sobota, 30. března 2019, 17:02

Až budete tohle číst, tak budu mít za sebou už rok. Rok, co jsem zavřenej, rok, co jsem přišel o svobodu, rok, co se mně komplet...

PLÁN ÚTĚKU: Domov zvířat

středa, 6. února 2019, 20:16

Celou tu proklatě dlouho dobu, celých proklatě dlouhých 8 měsíců, co jsem tady, jsem se snažil chovat jako člověk, se všema sem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.