Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Facebooku je už 40 tisíc drbňáků

 
středa, 18. ledna 2017, 15:30

Ačkoliv existují i jiné sociální sítě, tak v českém internetovém prostředí jednoznačně dominuje sociální síť Facebook. A na té už má můj profil přes 40 tisíc fanoušků. Já vám za to moc děkuji, milí drbňáci.

Radost mám naprosto stejnou jako v okamžiku mého vzniku, kdy jsem se radovala z každého fanouška, který přibyl. Pamatuji si na tu dobu, kdy jsem se v roce 2011 chlubila kamarádkám, kolik už mám fanoušků na Facebooku a ony říkaly: „Facebook? Co to je?“ No, doba nám pokročila a teď je tam skoro každý.

Kdybych se podívala i na další data, která mne zajímají, tak za loňský rok jsem zaznamenala přes 3,5 milionu návštěv mého webu. Uživatelé si zobrazili více jak 8 milionů stránek, navštěvují nás převážně z Českých Budějovic a dalších velkých měst jižních Čech. Zajímavostí je i poměrně značný počet návštěv z Prahy. Jsem moc ráda, že se těžce pracující a studující Budějčáci zajímají o to, co se děje doma. Genderově jsme vyvážení natolik, že by z nás europoslanci měli radost.

Nevím, jestli je to tou zimní náladou, ale cítím se stejně jako v začátcích, kdy jsem říkala: „Hele, za dnešek nás navštívilo tisíc lidí. Hustý, co?“ Teď už je nás mnohem víc a nějak mě z toho občas bolí v bedrech. To bude asi ta zodpovědnost.

Ne vždy vás tématem potěším. Kolikrát vás můžu článkem i naštvat, ale taková jsem já, a jsem ráda, že mi to dokážete odpustit. Mým cílem je otevírat také palčivá témata, která rozdmýchávají diskuzi. Jsem ráda, že diskutujete, ale chtěla bych diskuzi udržet v rovině povídání dobrých sousedů. Proto jsem připravila nová pravidla diskuze, která platí pro komentáře na webu i na sociálních sítích. Pojďme se argumentačně střetávat, ale vynechme vulgarismy a vzájemné osočování. Toho je v české společnosti poslední dobou víc než dost. Nemusíme spolu souhlasit, ale na konci dialogu bychom si měli podat ruce.

Občas mi vytýkáte, že se věnuji jenom krimi, sportu nebo u mě furt někdo rodí a tak. Vězte však, že v průměru vydám deset zpráv za den a mým cílem je jejich největší pestrost. V pracovním týdnu vás zásobuji 13 až 15 články denně. O víkendu vás nechám odpočinout a vydám jich mezi 6 až 8 denně.

Pokud se vám zobrazuje na Facebooku pouze jedna nebo dvě za den, tak to není způsobené mou leností, ale filtrem, který Facebook dělá. Prostě vám neservíruje jen to, co aktuálně uzná za vhodné.

Předejít se tomu dá mnoha způsoby. Kromě příspěvků na vaší zdi, můžete zavítat přímo na můj profil, kde uvidíte zprávy seřazené chronologicky za sebou.

Další možností je přihlásit se do odběru přehledu zpráv. Tímto krokem nepřijdete o žádnou zprávu, kterou za den vydám.

Pokud jste unaveni Facebookem, můžete mne sledovat na Twitteru. Ten, kdo má raději fotografie, mne také může sledovat na Instagramu.

Jestli byste se toužili podílet na zprávách, které vydám, zkuste se přidat do skupiny #Drbnuto na Facebooku a budeme zprávy tvořit spolu.

Závěrem vám chci ještě jednou poděkovat za čas, který se mnou trávíte. Vím, že nejsem dokonalá, ale to není nikdo.

Miluji vás, drbňáci.

Pac a Pusu!

 


 

Kam dál?

Čtrnácté číslo tištěné Budějcké Drbny je na stáncích. Na co se můžete...

neděle, 20. listopadu 2016, 11:49

Utekly dva týdny a ve vašich oblíbených trafikách objevilo nové číslo pravidelné čtrnáctidrbny. Na co se můžete těšit?

Třinácté číslo tištěné Budějcké Drbny je na stáncích. Na co se můžete...

středa, 2. listopadu 2016, 12:37

Utekly dva týdny a ve vašich oblíbených trafikách objevilo nové číslo pravidelné čtrnáctidrbny. Na co se můžete těšit?

Dvanácté číslo tištěné Budějcké Drbny je na stáncích. Na co se můžete...

čtvrtek, 20. října 2016, 17:46

Utekly dva týdny a ve vašich oblíbených trafikách objevilo nové číslo pravidelné čtrnáctidrbny. Na co se můžete těšit?

Šance pro studenty se zájmem o dlouhodobou spolupráci: Kavárna...

středa, 5. října 2016, 13:06

Jistě jste si už na některých budějckých akcích všimli mé Drbárny. O co jde? O příjemnou kavárnu s usměvavým personálem, ve které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.