Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

DOPRAVNÍ INFO: Opravovat se budou mosty na Českobudějovicku a Jindřichohradecku

 
sobota, 6. července 2019, 11:49

Na jihočeských silnicích se pracuje i v létě. Už příští týden začíná oprava mostu v Nových Homolích, v Nové vsi dostane silnice nový povrch.

Českobudějovicko

V obci Nové Homole na Českobudějovicku bude od 15. července do 30. listopadu probíhat rekonstrukce mostu. V rámci prováděných prací zde bude úplná uzavírka pozemní komunikace – silnice III/14326 Nové Homole.

Objízdná trase je v místě uzavírky řádně označena. 


Písecko

Od 22. července do 28. července bude zcela uzavřena silnice III/02029 v Nové Vsi na Písecku. Důvodem je oprava stávajícího povrchu.

Objízdná trasa není stanovena. 


Z důvodu probíhající stavby “Přechod parovodu na horkovod Písek” bude v období od 16. května do 13. července úplně uzavřena místní komunikace I/ 207a – ulice Zeyerova v místě příčného překopu v hrdle křižovatky s ulicí Nádražní a místní komunikace II/110b – ulice Nádražní v úseku od křižovatky s ulicí Zeyerova po křižovatku s ulicí Otakara Ševčíka, která bude po celou dobu uzavírky Nádražní ulice plně průjezdná pro veškerou dopravu. 

V uzavřeném úseku Nádražní ulice od vjezdu do bývalého areálu SVAZARM (objekt č.p. 1936) včetně po hranici křižovatky s ulicí Otakara Ševčíka bude zachován průjezd pro dopravní obsluhu včetně zachování všech vjezdů do přilehlých nemovitostí.


V rámci stejné stavby je také povoleno zvláštní užívání pozemní komunikace a úplná uzavírka provozu na pozemní komunikaci v Písku – místní komunikace II/134b, ulice Prokopova.  Jedná se o období od 20. června do dokončení výše uvedené stavby, nejdéle však do 30. října.


Jindřichohradecko

Od začátku července do konce října 2019 bude v Deštné z důvodu rekonstrukce mostu číslo 12836 – jedna úplná uzavírka silnice III/12836 – ul. Adamská, v prostoru mostu pře Březinský potok. 

Silniční provoz včetně autobusové dopravy bude veden obousměrně po silnici III/12837 a III/13535 z Deštné přes obec Vícemil na silnici III/12836.

Autobusové zastávky veřejné linkové dopravy nebudou dotčeny.

Napsal(a) Redakce | Foto Jan Luxík

Štítky doprava, info, uzavírky,

 


 

Kam dál?

DOPRAVNÍ INFO: V pondělí začne rekonstrukce mostu v Plavě. Uzavírky...

sobota, 22. června 2019, 08:34

Během následujících týdnů nás čeká v Jihočeském kraji hned několik uzavírek. Opravovat se bude například most přes Plavnický...

DOPRAVNÍ INFO: S uzavírkami musí počítat řidiči hlavně na Prachaticku

pátek, 31. května 2019, 16:38

Na jihočeských silnicích se začíná pořádně pracovat. Nejvíce uzavírek čeká řidiče na Prachaticku a to v Husinci, ve Zdíkovci nebo...

Řidiče omezí opravy, ale i kulturní akce. Kde je třeba počítat s...

pátek, 3. května 2019, 16:02

Řidiče na jihu Čech čeká kromě velkých uzavírek v Budějcích i několik drobnější omezení, které ale také mohou zkomplikovat...

DOPRAVNÍ INFO: Jihočeské silnice čekají další opravy. Je třeba...

středa, 10. dubna 2019, 20:01

Opravy jihočeských silnic jedou na plné obrátky, a tak řidiči musí počítat s dopravními omezeními. Některá jsou krátká, jiná...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?