Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče omezí opravy, ale i kulturní akce. Kde je třeba počítat s uzavírkami?

 
pátek, 3. května 2019, 16:02

Řidiče na jihu Čech čeká kromě velkých uzavírek v Budějcích i několik drobnější omezení, které ale také mohou zkomplikovat dopravu. Pár uzavírek vznikne kvůli kulturním akcím, jiné kvůli opravám na silnicích.

Kulturní akce

V pátek 17. května 2019 bude od 18:00 do 19. května 2019 do 14:00 zcela uzavřena silnice II/122 v prostoru Mírového náměstí v Netolicích, kvůli konání staročeského řemeslného jarmarku.

Provoz bude veden objízdnou trasou po silnici č. II/145 od křižovatky se silnicí II/122 na křižovatku se silnicí II/142 a odtud Bavorovskou ulicí zpět na silnici II/122 do Gregorovy ulice. Objížďka bude pro veškerý provoz obousměrná.

Provoz linkové osobní dopravy bude omezen. Dočasně bude zrušena zastávka Netolice,nám.

Náhradní zastávka: Netolice,Petrův Dvůr.

Dotčené spoje:

linka č. 320006 České Budějovice – Prachatice – Vimperk – Sušice

linka č. 370510 Prachatice – Netolice – České Budějovice

linka č. 370511 Vimperk – Prachatice – Netolice – České Budějovice

linka č. 380520 Vodňany – Chelčice - Netolice

linka č. 370630 Strýčice – Lhenice – Netolice - Prachatice


Oslavy sv. Floriána v požární zbrojnici SDH Volary 11. května od 11:00 zcela uzavřou silnic II/ 141.

Vedení provozu - popis objížďky:

a) ve směru od náměstí ve Volarech:

ze silnice II. třídy č. 141 u kostela po místních komunikacích ulicemi Mlýnská a Šumavská až na křižovatku se silnicí II. třídy č. 141.

b) ve směru od Prachatic:

z křižovatky silnice II. třídy č. 141 a ulice Šumavská po místních komunikacích ulicemi Šumavská a Mlýnská zpět na silnici II. třídy č. 141 u kostela.

Provoz linkové osobní dopravy bude veden po stanovených objížďkách.


Z důvodu konání pouťových slavností ve Vlachově Březí, bude dne 9. června od 6:00 do 17:00 uzavřena silnice II/144, silnice III/14410 a silnice III/14415.

Objízdná trasa bude vedena od Prachatic směrem na Radhostice od náměstí ulicí Jeronýmova do ulice Nerudova nebo přes ulici Hájky do Bušanovic. V ulici Jeronýmova bude provoz řízen semafory.

Objížďka je obousměrná.

Ve směru od Prachatic na Prahu bude objízdná trasa vedena ulicí Husova přes statek na silnici Vlachovo Březí-Chocholatá Lhota, dále pak až na silnici II. třídy č. 144 ul. Pražská. Objížďka je obousměrná.

Opatření v pravidelné autobusové dopravě:

Dočasně zrušená zastávka Vlachovo Březí.

Náhradní zastávka bude zřízena v prostoru křiž. sil. II/144 (ul. Husova) a MK Dlouhá louka, Holečkova ul.

Termín dočasného zrušení zastávky: 20. května od 6 do 17 hodin.

Dotčené spoje:

  • spoj č. 7 linky 370511 Vimperk - Prachatice - Netolice - České Budějovice
  • spoj č. 3 linky 370210 Vimperk - Prachatice - České Budějovice - Jindřichův Hradec - Dačice
  • spoj č. 18 linky 137443 Praha - Strakonice/Písek - Prachatice - Volary - Černá v Pošumaví
  • spoj č. 7 linky 370701 Prachatice - Strakonice – Praha

Linkovou dopravu provozuje ČSAD Autobusy České Budějovice a.s.


Klasické uzavírky

Od 23. dubna do 30. září probíhá rekonstrukce mostu číslo 40624-1 Dačice. Z tohoto důvodu bude uzavřena silnice III/40624 (ulice Nádražní) v Dačicích. Začátek uzavírky je cca 30 m před mostem, konec uzavírky je cca 35 m za mostem.

Stanovení trasy objížďky:

Osobní a nákladní doprava Ve směru ul.9.května – vlakové nádraží bude vedena objízdná trasa po sil. II/406 (ul. 9.května, Krajířova, Palackého nám.), sil. II/151 (ul. Masarykova, Kapetova), sil. II/407 (ul. Strojírenská), dále po účelové komunikaci a místní komunikaci č. 4b (ul. Družstevní).


Rekonstrukce mostu probíhá také v Nové Včelnici. Jedná se o most číslo 0346-1. V termínu od 23. dubna do 27. září bude zcela uzavřena silnice III/0346 v obci Nová Včelnice v Hradecké ulici prostoru mostu číslo 0346-1 u křižovatky s ulicí Za mostem.

Objízdná trasa pro veškerá vozidla bude v obou směrech vedena z Nové Včelnice přes Nekrasín na silnici I/34. Ze silnice I/34 zpět do Nové Včelnice.


Z důvodů provádění výkopových prací bude do 31. května částečně uzavčena silnice II/171 v obci Nespice.

Vedení provozu:

V době částečné uzavírky části silnice II/171 bude v uzavřeném úseku provoz převeden do jednoho volného jízdního pruhu a přednost bude řízena světelnými signály podle schválených dopravně inženýrských opatření.

Objízdná trasa se nestanovuje.


Opravné práce probíhají také na silnici I/39 v obci Lenora na Prachaticku, proto bude do 14. června dotčená komunikace uzavřena.

Objízdná trasa:

Pro nákladní automobily nad 7,5 t bude silnice I/39 v Lenoře uzavřena a jejich provoz bude veden po objízdné trase, a to:

Obousměrně ve Volarech po II/141 – Prachatice – na křižovatku II/141 x II/145 – po II/145 – Vimperk – na křižovatku II/145 x I/4 – po I/4 směr Strážný

Vedení ostatní dopravy:

Provoz bude veden kyvadlově v místě uzavřeného úseku silnice I/39 v Lenoře a bude řízen semaforovou soupravou. V případě, že některá z kolon bude delší jak 150 m, bude provoz řízen řádně označenými a poučenými pracovníky.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

DOPRAVNÍ INFO: Jihočeské silnice čekají další opravy. Je třeba...

středa, 10. dubna 2019, 20:01

Opravy jihočeských silnic jedou na plné obrátky, a tak řidiči musí počítat s dopravními omezeními. Některá jsou krátká, jiná...

DOPRAVNÍ INFO: Opravy jihočeských silnic si vyžádají další uzavírky

pondělí, 11. března 2019, 17:02

Na jihočeských silnicích se začíná opět pracovat a řidiči se tak musí připravit na několik uzavírek. Opravovat se začala...

DOPRAVNÍ INFO: Jihočeské silnice se stále opravují. Je třeba počítat...

pátek, 23. listopadu 2018, 17:01

Opravy jihočeských silnic pokračují. Na některých se už pilně pracuje, na dalších se práce chystají. A kde je nyní potřeba...

DOPRAVNÍ INFO: Silničáři opravují další cesty. Proto je potřeba...

sobota, 10. listopadu 2018, 11:57

Opravy jihočeských silnic jedou na plné obrátky, a tak řidiči musí počítat s dopravními omezeními. Některá jsou krátká, jiná...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.