Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lannovka projde úpravami, kvůli kterým bude přes dva měsíce částečně uzavřena

 
čtvrtek, 22. února 2018, 10:18

Část Lannovy třídy v Českých Budějovicích bude od 19. března do 31. května kompletně uzavřena kvůli dopravním a stavebním úpravám. Ty by měly vést ke zklidnění automobilové dopravy v pěší zóně. Součástí bude i umístění podzemních nádob na tříděný odpad.

K uzavírce dojde v úseku mezi křížením s ulicemi Štítného a Chelčického. Řidiči tak musejí počítat s možnými komplikacemi provozu. Objízdná trasa však ještě není stanovena.

„Cílem avizovaných úprav je zklidnění automobilové dopravy na pěší zóně Lannova třída, která by již neměla sloužit jako automobilová tranzitní trasa, zabráněním průjezdu z Žižkovy ulice do Rudolfovské,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Holický. „Z oblasti Mercury centra lze k viaduktu projet Průmyslovou ulicí a odbočit vlevo na Nádražní. Podle doporučení dopravních inženýrů po realizaci budou vozidla projíždět Štítného ulicí pouze ve směru od Rudolfovské do Lannovy ulice a z té dále mohou odbočit jen doleva do Chelčického ulice a vyjet zpět na Rudolfovskou, doplnil.

Obdobně budou auta jezdit z Žižkovy ulice Dvořákovou, kde bude provoz směrem k Lannovce jednosměrný. Z té se zpět na Žižkovu řidiči dostanou odbočením doprava přes ulici Chelčického.


Dopravní řešení ulic Lannova, Štítného, Chelčického a Dvořákova.

Součástí úprav bude také umístění podzemních nádob na separovaný odpad v prostoru, kde se kříží Dvořákova ulice s Lannovkou.

Odbor dopravy a silničního hospodářství již úplnou uzavírku v ulici Lannova třída od 19. března do 31. května povolil.

 


 

Kam dál?

Obří kovová konstrukce projede jihem Čech

středa, 21. února 2018, 16:30

Napříč Jihočeským krajem pojede zítra, ve čtvrtek 22. února, večer nadměrný náklad. Transport kovové konstrukce o šíři 5,8 metru,...

DOPRAVNÍ INFO: Kvůli stavbě dálnice D3 je přechodně upraven provoz na...

pátek, 16. února 2018, 15:25

Ani letos se nám kvůli opravám či stavbám nevyhnou některá omezení dopravy na jihočeských silnicích. Jedním z úseků, kde musí...

Jihočeským krajem projede nadměrný náklad. Policisté žádají řidiče o...

středa, 7. února 2018, 14:37

Napříč čtyřmi kraji pojede od středy 7. února do pátku 9. února nadměrný náklad vezoucí mostní dílce. Doprovázet ho budou...

Policisté při akci X zjistili téměř šedesát přestupků

pondělí, 29. ledna 2018, 16:03

Bezpečnostní akci „X“ provedli v minulém týdnu dopravní policisté v Českých Budějovicích. Jejím cílem bylo snížení počtu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.