Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lannovka projde úpravami, kvůli kterým bude přes dva měsíce částečně uzavřena

 
čtvrtek, 22. února 2018, 10:18

Část Lannovy třídy v Českých Budějovicích bude od 19. března do 31. května kompletně uzavřena kvůli dopravním a stavebním úpravám. Ty by měly vést ke zklidnění automobilové dopravy v pěší zóně. Součástí bude i umístění podzemních nádob na tříděný odpad.

K uzavírce dojde v úseku mezi křížením s ulicemi Štítného a Chelčického. Řidiči tak musejí počítat s možnými komplikacemi provozu. Objízdná trasa však ještě není stanovena.

„Cílem avizovaných úprav je zklidnění automobilové dopravy na pěší zóně Lannova třída, která by již neměla sloužit jako automobilová tranzitní trasa, zabráněním průjezdu z Žižkovy ulice do Rudolfovské,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Holický. „Z oblasti Mercury centra lze k viaduktu projet Průmyslovou ulicí a odbočit vlevo na Nádražní. Podle doporučení dopravních inženýrů po realizaci budou vozidla projíždět Štítného ulicí pouze ve směru od Rudolfovské do Lannovy ulice a z té dále mohou odbočit jen doleva do Chelčického ulice a vyjet zpět na Rudolfovskou, doplnil.

Obdobně budou auta jezdit z Žižkovy ulice Dvořákovou, kde bude provoz směrem k Lannovce jednosměrný. Z té se zpět na Žižkovu řidiči dostanou odbočením doprava přes ulici Chelčického.


Dopravní řešení ulic Lannova, Štítného, Chelčického a Dvořákova.

Součástí úprav bude také umístění podzemních nádob na separovaný odpad v prostoru, kde se kříží Dvořákova ulice s Lannovkou.

Odbor dopravy a silničního hospodářství již úplnou uzavírku v ulici Lannova třída od 19. března do 31. května povolil.

 


 

Kam dál?

Obyvatelům Průmyslové ulice ztěžují život opakované požáry v budově...

čtvrtek, 22. února 2018, 06:47

Budova bývalého kabaretu v Průmyslové ulici přitahuje bezdomovce, kteří se uvnitř ukrývají před mrazem. Na místě však zapalují...

Motor nezvládl před vyprodanou Budvar arénou poslední domácí utkání...

středa, 21. února 2018, 20:19

Jedenapadesáté kolo hokejové WSM ligy přineslo Motoru poslední domácí utkání v základní části. Budvar aréna byla na utkání proti...

CO VY NA TO? Bude to pěkné, ale drahé, říkají Budějčáci o novém...

středa, 21. února 2018, 19:05

Na místě sportovní haly v Českých Budějovicích se v květnu letošního roku začne stavět multifunkční centrum. Ptali jsme se proto,...

Obří kovová konstrukce projede jihem Čech

středa, 21. února 2018, 16:30

Napříč Jihočeským krajem pojede zítra, ve čtvrtek 22. února, večer nadměrný náklad. Transport kovové konstrukce o šíři 5,8 metru,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.