Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Město investuje do vylepšení škol desítky milionů korun

 
pátek, 27. července 2012, 10:11

Každoročně během prázdnin dochází k opravám školních budov. V letošním roce půjde do školských zařízení v Budějcích téměř 70 milionů korun.

„Z těch největších akcí mohu jmenovat například Základní školu Grünwaldova, kde budou rozšířeny šatny a vybudována nástavba na původním jednopodlažním objektu,“ řekl náměstek primátora Petr Podhola.

Podle něj si investice vyžádá náklady v řádu devíti milionů korun a dílo by mělo být podle smlouvy ukončeno do 14. září letošního roku.

„Stavební úpravy spojovací chodby v Mateřské škole J. Opletala zahrnují výměnu stávajících výkladců za plastová okna a zateplení spojovací chodby mezi pavilony školky. Náklady jsou 1,8 milionu,“ dodal.

Pracuje se i v Základní škole Rožnov, kde budou postupně po etapách zatepleny objekty mateřské i základní školy. „V první etapě prací budou řešeny pavilony mateřské školy, jídelna a kuchyně, stará budova, šatny a dílny v celkových nákladech 2,3 miliony korun,“ vypočítal Podhola.

Dokončen a zkolaudován je objekt nové takzvané modulové kontejnerové školky za téměř osm milionů korun v ulici K. Štěcha v sídlišti Máj, kam se nyní nakupuje zařízení interiéru, aby padesát školáčků mohlo 3. září nastoupit.

Komentáře

Zdeněk Solfronk

To je úžasné!!!!!!! investice v řádech milionů, krásné školy na pohled, ale že už se nikdo z radnice nevyjadřuje k tomu co se děje uvnitř těchto zařízení. Konkrétně v ZŠ Rožnov s dochází ke slučování tříd a člověk se jen diví jak to pan ředitel kulantně zaobaluje nedostatkem financí na provoz školy, nemůže si dovolit učitele na celý úvazek tak bude jen na poloviční, ze 3 tříd udělají 2 to bude kvalita výuky!!!!! Vlastně o to tady nejde!!!!!!!! A OBČANE TY MLČ A PLAŤ DANĚ!!!! A kdyby náhodou jste někdo byl přesvědčen o tom že je třeba málo žáků tak to tak opravdu není.ale to je vlastně jako doprava v Budějovicích - radnice žije mimo realita a taky to tak vypadá.........

pátek, 27. července 2012, 10:59
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb falešný mýtus...

  • Z ulic se přestěhovali do přírodní...

  • Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na...

  • PŘÍBĚH: Tahoun budějckého Dynama Wermke si...

Reklama
 
 

Kam dál?

Aplikovaná informatika na Přírodovědecké fakultě JU

neděle, 22. července 2012, 08:34

Zatímco bakalářské studium aplikované informatiky běží na několika fakultách, Přírodovědecká fakulta Jihočeské...

Nová školka v Homolích nabídne dětem padesát míst

středa, 18. července 2012, 20:21

Bazének plný barevnách kuliček, skluzavky, malé kuchyňky, dataprojektor či větší sál, kde mohou děti i cvičit. Nejen...

Státní maturita bude mít pouze jednu úroveň

úterý, 17. července 2012, 18:49

Maturitní zkouška bude mít i nadále společnou státní část, ale ta bude mít jenom jednu úroveň obtížnosti u všech...