Budějcká drbna - super drbna online » Zprávy » Vzdělání » Město investuje do vylepšení škol desítky milionů korun
 

Město investuje do vylepšení škol desítky milionů korun

Základní škola Grünwaldova

pátek, 27. července 2012, 10:11

Každoročně během prázdnin dochází k opravám školních budov. V letošním roce půjde do školských zařízení v Budějcích téměř 70 milionů korun.

„Z těch největších akcí mohu jmenovat například Základní školu Grünwaldova, kde budou rozšířeny šatny a vybudována nástavba na původním jednopodlažním objektu,“ řekl náměstek primátora Petr Podhola.

Podle něj si investice vyžádá náklady v řádu devíti milionů korun a dílo by mělo být podle smlouvy ukončeno do 14. září letošního roku.

„Stavební úpravy spojovací chodby v Mateřské škole J. Opletala zahrnují výměnu stávajících výkladců za plastová okna a zateplení spojovací chodby mezi pavilony školky. Náklady jsou 1,8 milionu,“ dodal.

Pracuje se i v Základní škole Rožnov, kde budou postupně po etapách zatepleny objekty mateřské i základní školy. „V první etapě prací budou řešeny pavilony mateřské školy, jídelna a kuchyně, stará budova, šatny a dílny v celkových nákladech 2,3 miliony korun,“ vypočítal Podhola.

Dokončen a zkolaudován je objekt nové takzvané modulové kontejnerové školky za téměř osm milionů korun v ulici K. Štěcha v sídlišti Máj, kam se nyní nakupuje zařízení interiéru, aby padesát školáčků mohlo 3. září nastoupit.

Napsal Pavel Kacerovský

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Zdeněk Solfronk
Zdeněk SolfronkTo je úžasné!!!!!!! investice v řádech milionů, krásné školy na pohled, ale že už se nikdo z radnice nevyjadřuje k tomu co se děje uvnitř těchto zařízení. Konkrétně v ZŠ Rožnov s dochází ke slučování tříd a člověk se jen diví jak to pan ředitel kulantně zaobaluje nedostatkem financí na provoz školy, nemůže si dovolit učitele na celý úvazek tak bude jen na poloviční, ze 3 tříd udělají 2 to bude kvalita výuky!!!!! Vlastně o to tady nejde!!!!!!!! A OBČANE TY MLČ A PLAŤ DANĚ!!!! A kdyby náhodou jste někdo byl přesvědčen o tom že je třeba málo žáků tak to tak opravdu není.ale to je vlastně jako doprava v Budějovicích - radnice žije mimo realita a taky to tak vypadá.........
pátek, 27. července 2012, 10:59
 

Facebook komentáře

 
 
 
 
 

Partneři portálu Budějcká Drbna

Partner sekce Vzdělání a Byznys

VŠTE

Partner sekce Volejbal

ERREA
 

Malostranská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Budějcká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Brněnská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Liberecká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Michael Daněk

Olomoucká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Rency s.r.o.

 

TRIMA CB Advertisement

Všechna práva vyhrazena, jakékoli užití obsahu včetné obsahu a grafiky podléhá schválení provozovatelem serveru.

O projektu | Etický kodex | Kontakty | Tiráž | RSS

Budejckadrbna.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ