Dveře Jihočeské univerzity se otevřely veřejnosti

 
pondělí, 23. ledna 2012, 07:21

Potenciální pedagogy, inženýry a doktory pozvala na návštěvu Jihočeská univerzita. Den otevřených dveří Jihočeské univerzity v pátek 20. ledna byl určen jak letošním maturantům a budoucím zájemcům o studium na vysokých školách, tak i široké veřejnosti. V rámci akce všech osm fakult univerzity připravilo prezentace studijních možností a doprovodné programy.

Studenti středních škol si prohlédli jednotlivé fakulty, posluchárny, odborná pracoviště a laboratoře. Při úvodních prezentacích uchazeči o studium seznámili s úplnou letošní nabídkou studijních oborů a získali informace o podmínkách přijímacího řízení pro akademický rok 2012/2013.

Důležité informace poskytli zájemcům o studium také profesoři a studenti jednotlivých kateder a fakult. Doprovodný program, sestavený z výstav, tematických přednášek a promítání dokumentů představil nejen studijní obory, ale i možnosti uplatnění absolventů po ukončení studia.

Na Zdravotně sociální fakultě návštěvníky zaujala výstava fotografií programu Pět P a výstava fotografií na téma Sociální práce s dětmi v Zambii. Přírodovědecká fakulta nabídla promítání unikátních dokumentů s přírodovědnou tematikou a možnost prohlédnout si chovy afrických rypošů. Ekonomická fakulta připravila prohlídky kampusu Jihočeské univerzity, vedené studenty EF a soutěž Vysokoškolákem na zkoušku. Podle předběžných odhadů navštívily univerzitu celkem čtyři tisícovky zájemců.

Jihočeská univerzita byla založena v roce 1991 a její základ tvořily Pedagogická fakulta a Provozně ekonomická fakulta (dnes Zemědělská fakulta). Zároveň v tomto roce vznikly tři nové fakulty – biologická, teologická a zdravotně sociální.

Napsala Aneta Mikešová

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Stále více jihočeských poboček pošt...

  • U Českého Krumlova hořel v pátek kamion,...

  • Na jihu Čech se od čtvrtka pohřešuje pět dětí

  • Na jihu Čech se stal závažný zločin....

Reklama