Budějcká drbna - super drbna online » Zprávy » Vzdělání » Dveře Jihočeské univerzity se otevřely veřejnosti
 

Dveře Jihočeské univerzity se otevřely veřejnosti

Univerzitní půda
Zemědělská fakultaDen otevřených dveří na Jihočeské univerzitěMenza Jihočeské univerzity

pondělí, 23. ledna 2012, 07:21

Potenciální pedagogy, inženýry a doktory pozvala na návštěvu Jihočeská univerzita. Den otevřených dveří Jihočeské univerzity v pátek 20. ledna byl určen jak letošním maturantům a budoucím zájemcům o studium na vysokých školách, tak i široké veřejnosti. V rámci akce všech osm fakult univerzity připravilo prezentace studijních možností a doprovodné programy.

Studenti středních škol si prohlédli jednotlivé fakulty, posluchárny, odborná pracoviště a laboratoře. Při úvodních prezentacích uchazeči o studium seznámili s úplnou letošní nabídkou studijních oborů a získali informace o podmínkách přijímacího řízení pro akademický rok 2012/2013.

Důležité informace poskytli zájemcům o studium také profesoři a studenti jednotlivých kateder a fakult. Doprovodný program, sestavený z výstav, tematických přednášek a promítání dokumentů představil nejen studijní obory, ale i možnosti uplatnění absolventů po ukončení studia.

Na Zdravotně sociální fakultě návštěvníky zaujala výstava fotografií programu Pět P a výstava fotografií na téma Sociální práce s dětmi v Zambii. Přírodovědecká fakulta nabídla promítání unikátních dokumentů s přírodovědnou tematikou a možnost prohlédnout si chovy afrických rypošů. Ekonomická fakulta připravila prohlídky kampusu Jihočeské univerzity, vedené studenty EF a soutěž Vysokoškolákem na zkoušku. Podle předběžných odhadů navštívily univerzitu celkem čtyři tisícovky zájemců.

Jihočeská univerzita byla založena v roce 1991 a její základ tvořily Pedagogická fakulta a Provozně ekonomická fakulta (dnes Zemědělská fakulta). Zároveň v tomto roce vznikly tři nové fakulty – biologická, teologická a zdravotně sociální.

Napsala Aneta Mikešová

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Facebook komentáře

 
 
 
 
 

Partneři portálu Budějcká Drbna

Partner sekce Vzdělání a Byznys

VŠTE

Partner sekce Volejbal

ERREA
 

Malostranská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Budějcká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Brněnská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Liberecká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Michael Daněk

Olomoucká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Rency s.r.o.

 

TRIMA CB Advertisement

Všechna práva vyhrazena, jakékoli užití obsahu včetné obsahu a grafiky podléhá schválení provozovatelem serveru.

O projektu | Etický kodex | Kontakty | Tiráž | RSS

Budejckadrbna.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ