Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VŠTE otevře Čínské centrum. Jeho partnerem bude Henanská univerzita

 
čtvrtek, 2. července 2015, 16:54

Podpisem memoranda o spolupráci, jejíž součástí bude i otevření Čínského centra na VŠTE, skončila dnes návštěva Lou Jüan-kunga, prezidenta Henanské univerzity na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE).

Memorandum stanovuje počty akademiků a studentů, které si už od nového akademického roku školy vymění, vznik společných programů pro studenty bakalářských a magisterských oborů v každém státě a také zaměření výzkumných projektů. Zahrnuje také otevření Čínského centra, na jehož vzniku se bude Henanská univerzita významně finančně podílet. To se stane organizační složkou VŠTE a půjde o společenské a vzdělávací centrum, které nebude služby poskytovat pouze studentům a vyučujícím, ale v regionu se zaměří i na propagaci čínské kultury a jazyka, a podporu obchodních vztahů a podnikání.

„Memorandum je svým pojetím a rozsahem mimořádné. Jeho význam ilustruje i to, že prezident Lou Jüan-kung k nám vážil cestu z Polska, kde byl s delegací vlády provincie Henan,“ uvedl Marek Vochozka, rektor VŠTE. Ten pokládá mezinárodní aktivity za jednou z priorit školy, neboť umožňují přípravu studentů pro evropský a světový trh práce. „Současně nám to ale poskytuje podněty pro integraci nových vzdělávacích trendů, ať už jde o obsah, formy a výukové metody,“ dodal rektor.

Škola v září otevře novou specializaci Čínské trhy, na níž bude v anglickém programu přednášet i profesor ekonomie Lu-nan Ťiang a jeho manželka, rovněž ekonomka, přicházející právě z Henananské univerzity. Ta s více než 60 tisíci studenty, patří mezi přední čínské vysoké školy se silnou tradicí výuky technických a ekonomických předmětů. „Dlouhodobým cílem jsou společné programy s International Business School, což je samostatná fakulta Henanské univerzity, rozvíjející společenské a ekonomické projekty také s univerzitami v USA,“ doplnil rektor.

Samotná provincie Henan (Che-nan), ležící ve střední Číně, je považována za kolébku čínské civilizace, a dnes je s více než 100 miliony obyvatel nejlidnatější v zemi. Jejím partnerem je rovněž Jihočeský kraj, jehož představitelé ji spolu se zástupci podnikatelů a škol loni navštívili. Právě při této příležitosti byly tehdy navázány první kontakty mezi VŠTE a Henanskou univerzitou.

Napsal Zdeněk Zuntych

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie hledá Roberta Oláha z Českých...

  • Mladík se svým podezřelým chováním prozradil...

  • Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí...

  • Za výrobu a prodej drog hrozí muži z Českých...

Reklama
 
 

Kam dál?

Běh na střechu Clarionu vynesl zrakově postiženým dětem skoro 17 tisíc korun

čtvrtek, 2. července 2015, 14:00

V polovině června se v krajské metropoli uspořádal charitativní Běh na střechu Clarionu, který měl jediný cíl - pomoci...

Prázdninový tenisový kemp? Bezva zábava pro vaše děti!

čtvrtek, 2. července 2015, 13:08

Nevíte, kam poslat děti na prázdniny? Týdenní tenisový kemp LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice je ideální volbou....

Kriminalisté zadrželi údajného vraha sedmačtyřicetileté ženy u Myšence

čtvrtek, 2. července 2015, 11:28

Po dvou měsících usilovného pátrání a vyšetřování zadrželi v pondělí jihočeští kriminalisté mladého muže, jenž je...