Jihočeské sestřičky se mohou hlásit do stejnojmenné soutěže

 
pátek, 17. února 2017, 17:10

Také letos si budoucí zdravotní sestry ze škol v Jihočeském kraji změří své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti. Třetí ročník odborné soutěže „Jihočeská sestřička roku 2017“, se tentokrát uskuteční 30. září v písecké nemocnici. Tam si studentky vyzkoušejí sesterskou práci přímo ve zdravotnickém zařízení.

Do soutěže se mohou hlásit se svými týmy všechny jihočeské zdravotní školy. V těchto dnech organizátoři začínají obesílat střední, vyšší odborné školy a univerzitu s nabídkou k účasti v této soutěži. „Za každou školu mohou soutěžit dva týmy, takže se mezi sebou utká maximálně šestnáct týmů. Soutěžit přitom budou ve dvanácti disciplínách,“ upřesnil informace ředitel Nemocnice Písek, a. s., Jiří Holan.

Tato odborně-zábavná soutěž se společenským i zábavným večerem je vlastně i jakýmsi poděkováním budoucím zdravotním sestrám. Současně jim tímto můžeme prezentovat jihočeské nemocnice jako zajímavého zaměstnavatele,“ řekl gestor soutěže a ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Soutěž Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a. s., ve spolupráci s Jihočeským krajem a Nemocnicí Písek, a. s., navazuje na úspěšnou akci Medik roku pouze s tím rozdílem, že se zaměřuje na zdravotní sestry. A to pouze z jižních Čech.

Soutěže se v uplynulých dvou letech zúčastnily studentky středních zdravotních škol, vyšších odborných zdravotních škol a bakalářky Zdravotně-sociální fakulty Jihočeské univerzity. V obou předchozích ročnících soutěže zvítězil tým budoucích sestřiček ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto jihoceskasestricka.cz

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Motor oslaví postup do extraligy, pokud…

  • RECENZE: Tanja dává ochutnat z připravované...

  • Ředitelem Budějovického Budvaru je Petr...

  • Řidič narazil s autem do schodů a převrátil...

Reklama
 
 

Kam dál?

Chřipka je na ústupu. Nemocných v jižních Čechách ubývá a špitály postupně ruší zákazy návštěv

pátek, 17. února 2017, 14:50

V Jihočeském kraji chřipková epidemie doznívá, momentálně je ve stádiu zvýšeného výskytu. Počet akutních respiračních...

Krajem mého srdce jsou jižní Čechy. Tady se dá prožít ta nejlepší letní dovolená i výlet s dětmi

pátek, 17. února 2017, 12:36

Jihočeský kraj se stal absolutním vítězem V. ročníku ankety Kraj mého srdce. Anketa zmapovala preference obyvatel České...

KAM ZA SPORTEM: Láká duel volejbalistů s Karlovarskem

pátek, 17. února 2017, 09:38

Ve sportovní nabídce na víkend 18. a 19. února je příprava fotbalistů Dynama České Budějovice i šlágr volejbalové...