Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Podzimní Hobby bylo letos plné česneku, krásy a lásky

 
neděle, 21. října 2012, 13:04

Budějcké Výstaviště v závěru tohoto týdne opět na pár dní ožilo. Zároveň se čtrnáctým ročníkem výstavy Hobby podzim 2012 tady probíhala 16. Móda show 2012 a Esoterický festival Zlatý střed.

Jak už tomu bývá zvykem, byla po areálu rozeseta spousta stánků s jídlem, květinami, oblečením, sladkostmi či jinými pochutinami. Hodně stánkařů nabízelo česnek. Někteří ho měli označený jako český, jiní pouze názvem, ale na dotázání vám rádi sdělili, odkud česnek je. Další prodávali sadbový česnek z Maďarska či Francie.

Budějcká Drbna hledala pěstitele a prodejce tohoto léčivého skvostu, ale marně. „Já sám ho nepěstuju, ale kupuju na Vysočině. Tady budete marně hledat přímo pěstitele,“ odpověděl první prodejce, na kterého narazila. Stejnou informaci se dozvěděla i od několika dalších.

Místem s nejzajímavější koncentrací ručních prací se stal pavilon T2, kde se pořádal Esoterický festival. Nejenom, že jste si tam mohli nechat vyložit karty či astrologii, ale po celý den zde probíhaly i zajímavé přednášky a ukázky řemesel.

Budějcká Drbna se také zúčastnila módní přehlídky a tanečního vystoupení Move 21, které se konalo v pavilonu Z, kde rovněž probíhal den s časopisem Receptář. Veliký zájem byl také o výstavu hub.

„Nikdy by mě nenapadlo, kolik jich je jedlých. Taky jsem konečně měla šanci shlédnout jedovatou bedlu, o které se tolik mluvilo. Jsem nadšená,“ řekla jedna z návštěvnic výstavy Marie Vejdělková.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie hledá Roberta Oláha z Českých...

  • Mladík se svým podezřelým chováním prozradil...

  • Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí...

  • Za výrobu a prodej drog hrozí muži z Českých...

Reklama
 
 

Kam dál?

Prožijte neděli aktivně, přijďte na charitativní fitness den

pátek, 19. října 2012, 08:37

Tuto neděli se chystá v budějckém Mateřském centru Máj (naproti Cinestaru) velký den! A to nejen pro sportovní...

Muzeum nabídne kavárnu i vchod ze Senovážného náměstí

čtvrtek, 18. října 2012, 10:24

Hlavní vchod ze Senovážného náměstí a impozantní vstupní prostor. To je určitě první změna, které si všimnou...

Bílá pastelka opět v ulicích, přispět můžou i Budějčáci

úterý, 16. října 2012, 13:15

Ve středu 17. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 13. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá...