Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Začaly stavební úpravy zásobního vodovodního řadu v budějckých ulicích Plzeňská a Průběžná

 
čtvrtek, 12. října 2017, 09:34

Stavební úpravy zásobního vodovodního řadu v ulicích Plzeňská a Průběžná v Českých Budějovicích byly v těchto dnech zahájeny. Celý rekonstruovaný úsek měří 322 metrů. Práce za šest milionů korun skončí v lednu příštího roku.

Při stavebních úpravách zásobního vodovodního řadu v českobudějovických ulicích Plzeňská a Průběžná bude použita bezvýkopová technologie zatahováním nového potrubí z tvárné litiny do stávajícího potrubí. „Ta je vůči obyvatelům příznivější," vysvětlil náměstek českobudějovického primátora Petr Holický. 

Před zahájením prací budou v místech startovacích a vytahovacích jam zavedeny sondy proti poškození stávajících inženýrských sítí. „Celý rekonstruovaný úsek měří 322 metrů. Vodovodní síť bude doplněna o dva nadzemní hydranty,“ uvedl k investici za šest milionů korun Petr Holický s tím, že původní zásobní litinový řad z roku 1972 je jedním z páteřních vodovodů krajského města a vykazuje již řadu let nadměrnou poruchovost.

„Jde o jednu z největších použitých dimenzí zásobních vodovodních řadů v Českých Budějovicích, takže každá porucha má významný vliv na své okolí a může napáchat poměrně značné škody. Proto je oprava naprosto nezbytná. Práce budou ukončeny začátkem ledna 2018,“ dodal náměstek.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb falešný mýtus...

  • Z ulic se přestěhovali do přírodní...

  • PŘÍBĚH: Tahoun budějckého Dynama Wermke si...

  • Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na...

Reklama
 
 

Kam dál?

Budějce mají první chytrou lavičku. Je na Sokolském ostrově

čtvrtek, 12. října 2017, 08:12

Lavička se solárním panelem, která umožňuje lidem třeba dobíjení mobilních telefonů, připojení na WiFi či USB je od...

Štíři hráli v poháru s fenoménem českého florbalu 2:6. Zápas ale diváky bavil

středa, 11. října 2017, 21:13

Historicky nejznámější florbalový klub v Česku – Tatran Střešovice – hrál v 5. kole Českého poháru na hřišti FBC Štíři...

Českobudějovické náměstí obsadí švestky

středa, 11. října 2017, 18:00

Po roce se mohou všichni Budějčáci opět těšit na tradiční švestkové trhy plné dobrot, řemesel a zábavy, které v...