Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: Sportovní den pro dětské domovy skvěle bavil. Ale také pomáhal, plnil sny a přání

úterý, 13. června 2017, 08:37

Fotbal v bublině, minigolf, házení míčků na cíl, oblíbenou trampolínu, přehazovanou, ale také gymnastiku, tanec, zpěv, klauna Huga v pirátském převleku a jeho balónky či rozházený poklad. To je jen stručný výčet toho, čím ožil Sportovně relaxační areál v Hluboké nad Vltavou, když hostil aktéry Sportovního dne pro dětské domovy. A na 120 malých o větších dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů si parádní den nabitý atrakcemi, soutěžemi i zábavou, fantasticky užilo.

Fotbal v koulích a trampolína, to bylo nejlepší. A ještě dělání zvířátek z balónků,“ jen těžko vybíral jedno jediné nej z celého dne dvanáctiletý Sámer Josef Bužo z Dětského domova z Horní Plané. „Mně se hodně líbila pirátská show,“ vyzdvihla patnáctiletá Sandra Převrátilová ze stejného dětského domova. Děti neměly moc času na povídání, zdržovalo je to totiž od zábavy. Vždyť při každé odpovědi pořád pokukovaly po tom, co se děje na place a po stručné odpovědi už spěchaly za zábavou. A vyrušit hlavně dívky při vystoupení budějcké taneční skupiny Budside, to bylo nemyslitelné.

Všichni byli spokojení a šťastní, ale dva ještě o kousek víc

Větší pozornost si vysloužilo snad jen oznámení moderátorky celého dne Adély Jirkalové, že se budou vyhlašovat dva vítězové soutěží. Špendlík spadnout na zem by bylo slyšet. Co kdyby zrovna zaznělo jeho jméno. S obrovským napětím děti očekávaly, až zazní dvě jména. A moderátorka atmosféře ještě přidávala, když řekla, že iPhone poputuje do Radenína, jen to publikem zašumělo. Chytrý telefon nakonec udělal obrovskou radost Stanislavu Vaňáskovi. Byla to cena fair-play a je rozhodně ve správných rukách. Na tom se všichni shodli. „Takový jsem si vždycky přál. Hodně se mi hodí, už jsem ho potřeboval,“ tvrdil šťastný klučina z radenínského dětského domova.

V sázce byl ještě tablet, a ten si vítězstvím v soutěžích zajistil Matěj Matoušek z Dětského domova Žíchovec. „To je fantazie, splnil se mi sen. Ale je to překvápko. Ani jsem si moc velké šance nedával, dost jsem totiž pokazil minigolf,“ přiznal šestnáctiletý Matěj, kterému se prý při soutěžení hodily zkušenosti z fotbalu. „Sport mám všeobecně rád,“ dodal Matěj, který by se v budoucnu prý rád věnoval bojovým sportům.

Bylo úžasné vidět ty rozzářené dětské oči a skvěle naladěnou a spokojenou drobotinu. A to díky všem, bez kterých by se takový parádní sportovní den nemohl takhle povést. A vlastně bez nich by se tato myšlenka Budějcké Drbny nemohla stát ani skutečností. Malí a mladí obyvatelé dětských domovů Boršov, Radenín, Žíchovec a Horní Planá zažili skvělý den díky pohostinnosti Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou a obrovské štědrosti firem NaturaMed Pharmaceuticals, Unicall, Zdravá spižírna. Kluci a děvčata se díky jim skvěle bavili, pochutnali si na dobrotách, žízeň zahnali a ještě dostali na cestu domů výslužku v podobě dárků, darů a šeku s fantastickou finanční částkou.

„Byl to neuvěřitelný den. Všichni jsme si ho moc užili. Vše, kteří tuhle skvělou akci připravili a naše děti takhle obdarovali patří náš velký dík,“ shodly se vychovatelky z Dětského domova Horní Planá Lenka Smejkalová a Vlaďka Puritcherová.  „Já nemám slov, obyčejná slova na vyjádření díků nestačí,“ dodal ředitel Dětského domova Boršov Miroslav Kouřil a s ním hned souhlasila vedoucí vychovatelka Dětského domova Žíchovec Tereza Mojdlová.

 
 
Napsal Yvetta Chmelová | Foto Jan Luxík, Šárka Šnedorferová

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lukáš Dvořák

  • V jižních Čechách odstraní krajský úřad...

  • Místo hub našel v lesním masívu lidské...

  • Stavební úpravy frekventované budějcké...

Reklama
 
 

Kam dál?

Hejtmanka Stráská poděkovala mladým boxerským medailistům z mistrovství republiky za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje

úterý, 13. června 2017, 07:17

Matěj Velikovský a David Popovič, dva mladí boxeři z Českých Budějovic, si odnesli drobné dárky za zisk medailí na...

Na Jihočeské univerzitě oživují zaniklá místa Šumavy

úterý, 13. června 2017, 06:35

Na Jihočeské univerzitě nově vznikl zajímavý projekt PhotoStruk, jehož výstupem by měla být interaktivní mapa míst,...

Plaťte pouze za obsah. Prodejna elektrospotřebičů 2. jakost na obal nehraje

pondělí, 12. června 2017, 16:21

Věděli jste, že když se vám rozbije jakýkoliv domácí spotřebič, najdete nový v prodejně 2. jakost? Ne, není to nějaký...