Společnost

Temelín má hotovou kontrolu bezpečnostních systémů i paliva a připravuje se na jeho zavezení

pondělí, 3. července 2017, 17:30SpolečnostČeskobudějovicko
 

Kontrolu všech 163 palivových souborů a revizi tří hlavních bezpečnostních systémů dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín. Nyní se připravují na zavezení paliva. Tomu bude ještě předcházet dvoudenní zkouška bezpečnostních systémů....

 

Škoda spustila předprodej nového modelu Karoq

pondělí, 3. července 2017, 16:50SpolečnostByznys
 

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zahájila v pondělí předprodej kompaktního automobilu SUV Škoda Karoq. Zájemci mohou vybírat ze čtyř motorizací s výkony od 85 kW (115 koní) do 110 kW (150 koní). Na nákup nového vozu je potřeba připravit si...

 

Novým primářem strakonické chirurgie se stal Radek Chalupa

pondělí, 3. července 2017, 16:10SpolečnostStrakonicko
 

Chirurgické oddělení Nemocnice Strakonice má od 1. července letošního roku nového primáře. Stal se jím Radek Chalupa, který nahradil Jana Hlada, jenž funkci primáře zastával od 1. září 2004.

 

Posun termínu zápisů do prvních tříd počet žádostí o odklad školní docházky nesnížil

pondělí, 3. července 2017, 14:17SpolečnostČeskobudějovicko
 

Celkem 1063 dětí nastoupí v září do prvních tříd šestnácti českobudějovických základní škol. Magistrát letos evidoval 1480 žádostí, a to včetně duplicit, tedy případů, kdy rodiče podávali přihlášky do více škol. O odklad povinné školní docházky...

 

Pes jel ze Zlivi do Budějc „bez jízdenky“. Na nádraží ho odchytili strážníci

pondělí, 3. července 2017, 13:32SpolečnostČeskobudějovicko
 

Zpacifikovat černého pasažéra museli v pondělí dopoledne strážníci městské policie ve vlaku ze Zlivi do Českých Budějovic. Nešlo však o muže, nebo ženu, nýbrž o štěně psa, konkrétně bavorského barváře.

 

Svíčkami uctili památku padlých vojáků u Zborova

pondělí, 3. července 2017, 10:15SpolečnostČeskobudějovicko
 

Už sto let uplynulo od slavné legionářské bitvy u Zborova, která byla ale zároveň tragickým bojem Čechů proti Čechům. Československá obec legionářská uspořádala celorepublikovou akci Svíčky za padlé u Zborova, která uctila památku všech padlých...

 

Strakoničtí vojáci si připomněli Den ozbrojených sil

pondělí, 3. července 2017, 06:35SpolečnostStrakonicko
 

Přinesením bojových praporů byl v pátek 30. června v kasárnách V Lipkách ve Strakonicích zahájen slavnostní vojenský nástup. Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku si jím připomněli Den ozbrojených sil.

 

Děti na Prachaticku dostaly za vysvědčení nové hřiště

neděle, 2. července 2017, 19:54SpolečnostPrachaticko
 

Na novém hřišti ukončily školní rok děti z obce Staré Prachatice – Ostrov. Místním dětem tak po mnoha letech odpadlo dojíždění do sousedních obcí. Při realizaci hřiště pomohla obci částka 260 tisíc korun, kterou získala od Nadace ČEZ.

 

Stanoviště vodní záchranné služby v Kyselově je v ohrožení

neděle, 2. července 2017, 13:00SpolečnostČeskokrumlovsko
 

Jihočeský kraj podporuje zachování stanoviště vodní záchranné služby v Kyselově. Jeho zrušení by ohrozilo bezpečnost návštěvníků Lipna. Záchranářům totiž hrozí, že se z objektu, který tu využívají, budou muset vystěhovat.

 

Samice sokola se usadila na komíně teplárny

neděle, 2. července 2017, 10:47SpolečnostČeskobudějovicko
 

Po půl roce od instalace speciální hliníkové budky pro hnízdění sokola stěhovavého na komíně výtopny Vráto českobudějovické teplárny, se v ní objevil první obyvatel. Tedy obyvatelka. Jde totiž o samici tohoto chráněného dravce.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragická zpráva pro všechny fanoušky Linkin...

  • Nehoda dvou osobních aut a jednoho...

  • Kozel útočil na budovu univerzitní knihovny

  • Na Jindřichohradecku zemřel cyklista

Reklama