Společnost

FOTO: Obleva v Budějcích, hladina Vltavy jde nahoru

středa, 15. února 2012, 11:47Společnost
 

„Sledujete, co se děje na Vltavě? Posílám pár fotek!“ napsal Budějcké Drbně ve středu dopoledne čtenář Martin, který jí poskytl několik snímků zachycených v posledních dnech na řece v Rožnově.

 

Bratři Smržové pomáhají postiženým dětem v Centru Bazalka

středa, 15. února 2012, 10:07Společnost
 

Dnešním dnem odstartovala dražba závodní výstroje bratrů Smržových ve prospěch postižených dětí z Centra BAZALKA. Budějovičtí rodáci, motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi se zajímají o dění ve svém městě.

 

Drbnička znovu v akci: Valentýnské plesání na Vltavě

pondělí, 13. února 2012, 20:05Společnost
 

Sobotní večer patřil v budějckém Kulturním domě Vltava tradičnímu Valentýnskému plesu, na kterém nechyběla se svým fotoaparátem ani Budějcká Drbna.

 

Několik školáků mělo dnes volno, byli bez vody

pondělí, 13. února 2012, 16:25Společnost
 

Z důvodu prasklé vodovodní přípojky v křižovatce ulic Oskara Nedbala a Husova třída byly dnes ráno uzavřeny Mateřská škola J. Opletala a Základní škola O. Nedbala, které jsou na poškozený vodovodní řad napojeny. Podle vodárenské společnosti je to...

 

Budějčáci demonstrovali proti sporné dohodě ACTA

pondělí, 13. února 2012, 09:00Společnost
 

Minulou sobotu se v Českých Budějovicích uskutečnil protest proti dohodě ACTA, která znamená omezení svobodného internetu a soukromí. Česká republika pozastavila ratifikaci, avšak neřekla jasné ne.

 

Nejistota v budějckém Domě seniorů stále trvá

pátek, 10. února 2012, 16:27Společnost
 

Jak už vás Budějcká Drbna informovala, Dům seniorů, soukromé zařízení pro seniory v budějcké Husově ulici, připravil svým obyvatelům víc než nepříjemné překvapení v podobě finančních problémů zřizovatele a provozovatele, které vedly až k...

 

Teplotní rekord naměřený v Litvínovicích možná padne

čtvrtek, 9. února 2012, 16:40Společnost
 

Sobotní a nedělní ráno bude nejstudenější z celé zimy, odhadují meteorologové. Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu může na Šumavě padnout i absolutní teplotní rekord -42,2 °C.

 

Obyvatelé Domu seniorů mají strach o svoji budoucnost

čtvrtek, 9. února 2012, 15:51Společnost
 

Zaplatili nemalé peníze, aby měli jistotu pohodlného bydlení a péče. Místo poklidného stáří se ale 150 klientů soukromého zařízení Dům seniorů na Husově třídě v Budějcích dočkalo nepříjemného překvapení a velké nejistoty.

 

Škoda při požárech vloni překročila částku 126 milionů

úterý, 7. února 2012, 18:06Společnost
 

Během minulého roku 2011 zasahovali jihočeští hasiči celkem u 6 162 událostí. Budějckou Drbnu o tom v úterý informovala mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Patnáctiletá dívka ze Včelné měla nastoupit...

  • Stavba propojovacích mostů mezi stávající a...

  • Vítr strhl metrákovou sochu z budovy na...

  • Vědci z budějckého Biologického centra...

Reklama