Společnost

POČASÍ S ALEŠEM: Zatažená obloha nepropustí sluneční svit ani v úterý

úterý, 24. ledna 2017, 07:00SpolečnostZ kraje
 

Po těžkém startu do nového týdne se pomalu začínáme všichni rozkoukávat. Horší je to se Sluncem, které tu možnost na jihu Čech zatím nemá. A patrně nebude mít ani v úterý.

 

ANKETA: Vyberte největší listopadovou událost roku 2016 na jihu Čech

pondělí, 23. ledna 2017, 17:48SpolečnostZ kraje
 

Už několik dnů vládne rok se sedmnáctkou na konci. Ale na chvilku se ještě zastavte a ohlédněte se za rokem 2016, který byl velmi bohatý na události v Jihočeském kraji. Tady je připomínka některých momentů z listopadu roku 2016.

 

Malý objev, který může způsobit velkou paniku – i to je věda

pondělí, 23. ledna 2017, 16:30RozhovorySpolečnostČeskobudějovicko
 

Českobudějovičtí parazitologové mají na kontě objev, jehož medializace může způsobit víc škody než užitku. Roman Kuchta, Tomáš Scholz, Mikuláš Oros ze Slovenska a Jayde Ferguson z Aljašky společně zveřejnili článek v prestižním časopise Emerging...

 

Smogová situace platí i na jihu Čech. Nejhorší kvalitu ovzduší mají Tábor a Budějce

pondělí, 23. ledna 2017, 11:55SpolečnostZ kraje
 

Na jihu Čech začala v sobotu večer platit smogová situace. Kraj se tak zařadil po bok Plzeňského kraje, Ústeckého kraje, Královehradeckého kraje, Pardubického kraje a Moravskoslezského kraje, kde byl tento stav vyhlášen už dříve. V Praze,...

 

POČASÍ S ALEŠEM: Začátek týdne může místy přinést slabé sněžení

pondělí, 23. ledna 2017, 07:00SpolečnostZ kraje
 

Se začátkem týdne přichází vždy nová šance, o počasí v těchto dnech to ale zas tak neplatí. Pondělní teploty budou stále pod bodem mrazu. Jaký nás čeká den?

 

ANKETA: Vyberte největší říjnovou událost roku 2016 na jihu Čech

neděle, 22. ledna 2017, 15:17SpolečnostZ kraje
 

Už několik dnů vládne rok se sedmnáctkou na konci. Ale na chvilku se ještě zastavte a ohlédněte se za rokem 2016, který byl velmi bohatý na události v Jihočeském kraji. Tady je připomínka některých momentů z října roku 2016.

 

Studenti diskutovali s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

neděle, 22. ledna 2017, 09:16SpolečnostČeskobudějovicko
 

Více než 400 studentů jihočeských středních škol se zapojilo do přednášek a diskuzí s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Mezi hlavní témata patřilo čerpání fosilních paliv, stejně jako výhody a rizika obnovitelných...

 

ANKETA: Vyberte největší zářijovou událost roku 2016 na jihu Čech

sobota, 21. ledna 2017, 16:17Společnost
 

Už několik dnů vládne rok se sedmnáctkou na konci. Ale na chvilku se ještě zastavte a ohlédněte se za rokem 2016, který byl velmi bohatý na události v Jihočeském kraji. Tady je připomínka některých momentů ze září roku 2016.

 

Jihočeský kraj vydá na mzdy řidičů autobusů o 52 milionů korun více

sobota, 21. ledna 2017, 10:32SpolečnostZ kraje
 

Přibližně o 52 milionů korun navíc ročně bude muset vydat Jihočeský kraj kvůli zvýšení mezd řidičů linkových autobusů. Znamená to nárůst nákladů zhruba o 13 procent. Jihočeský kraj věří, že se z větší části na úhradě bude podílet stát, jelikož...

 

V Temelíně procházejí fiktivní radioaktivitou

sobota, 21. ledna 2017, 08:47SpolečnostČeskobudějovicko
 

Necelý rok používají v Temelíně speciální zařízení na simulaci radioaktivity. Loni výcvikem v prostředí s fiktivní radioaktivitou prošly dva tisíce lidí. Temelínští odborníci tím sledují zautomatizování reakcí. Výcviky budou pokračovat i letos.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie hledá schizofrenika, který před...

  • Dvě nehody na jednom místě. Nejdříve v...

  • FOTO: Pivnice Budvarka je v novém

  • Na rozestavěném úseku D3 u Veselí nad...