Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Společnost

Jihočeský kraj investuje osmašedesát milionů korun do modernizace nemocnic

Dnes, 13:39ZdravíSpolečnost
 

Jihočeský kraj navýší kapitál svých čtyř nemocnic o přibližně osmašedesát milionů korun. Peníze investuje do modernizace zařízení, jejichž je zřizovatelem. Peníze míří do nemocnic v Táboře, Písku, Jindřichově Hradci a Strakonicích.

 

Jiří Boček zasvětil svou kariéru Budvaru, je respektovanou osobností. Dnes slaví šedesátiny

Dnes, 11:22SpolečnostČeskobudějovicko
 

Jiří Boček patří mezi nejvýraznější osobnosti českého pivovarnictví v novodobé historii. V českobudějovickém Budvaru strávil přes třicet let, začínal od píky a prošel nejrůznějšími funkcemi. Podnik řídil od roku 1991, ze zdravotních důvodů se ale...

 

Zemřela filmová legenda – Jan Tříska

Dnes, 09:53KulturaSpolečnost
 

Jan Tříska, legenda tuzemské kinematografie, zemřel. Stalo se tak na následky vážného zranění po sobotním pádu z Karlova mostu do Vltavy.

 

Den architektury zve příští víkend na 210 akcí v 67 místech po celé republice

neděle, 24. září 2017, 14:06Společnost
 

Od Plzně po Ostravu, od Liberce po Český Krumlov či Hodonín. Den Architektury bude již příští týden a o víkendu 30. září a 1. října zve širokou veřejnost v téměř 70 městech a obcích po celé České republice na bohatý program.

 

V úterý budou v Budějcích seniorské hrátky

neděle, 24. září 2017, 11:35Společnost
 

Již jen dva dny zbývají do oblíbených Seniorských hrátek, které se uskuteční ve Slavii. Vystoupí i bavič a zpěvák Josef Laufer.

 

Charitativní běh Sportem proti rakovině vynesl 12 tisíc

neděle, 24. září 2017, 07:26Společnost
 

Strakonický 25. protiletadlový raketový pluk zorganizoval v týdnu charitativní běh Sportem proti rakovině, kterého se zúčastnilo téměř 2 500 běžců. Výtěžek získá nemocnice.

 

Primátor předal Cenu města divadelníkům

sobota, 23. září 2017, 13:13SpolečnostČeskobudějovicko
 

Statutární město České Budějovice uděluje Cenu města s vědomím toho, že je významným kulturně historickým centrem. Dává ji na důkaz podpory všem počinům, které významně obohacují život obyvatel a návštěvníků.

 

Děti z Číčenic mohou řádit na novém hřišti

sobota, 23. září 2017, 08:15SpolečnostStrakonicko
 

Z nevyhovující zahrady Mateřské školy v Číčenicích na Strakonicku vzniklo bezpečné moderní hřiště. Kromě houpaček a prolézaček zde přibyly i tabule pro výuku a altán sloužící například ke svačinám či výuce. Na hřiště obci přispěla více než 200...

 

Odpoledne se koná EPPI vodácký triatlon ve Veselí nad Lužnicí

sobota, 23. září 2017, 08:14Společnost
 

Akce se koná od záštitou pacientské organizace EpiStop a závodit budou pacienti i lékaři. Zúčastnit se ale může samozřejmě široká veřejnost. Závod odstartuje ve 13 hodin.

 

Začala oprava chodníku na budějcké Pražské třídě. Práce přijdou na dva a půl milionu korun

pátek, 22. září 2017, 18:50SpolečnostČeskobudějovicko
 

Chodník se začal v těchto dnech opravovat na českobudějovické Pražské třídě u domů číslo 43 až 63. Úsek v délce 234 metrů dostane nový povrch, obrubníky. Podél chodníku bude obnoven pás zeleně a staré lavičky nahradí nové. Vše bude stát dva a půl...

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lukáš Dvořák

  • Rodina a přátelé se s Lukášem Dvořákem...

  • V jižních Čechách odstraní krajský úřad...

  • Uprostřed chodníku na budějcké Pražské třídě...