O vedení Jihočeského kraje bude usilovat 18 stran

 
úterý, 7. srpna 2012, 21:43

Přízeň voličů na jihu Čech se při letošních krajských volbách 12. a 13. října pokusí získat osmnáctka politických stran a uskupení. V roce 2008 jich bylo třináct.

Kandidátní listiny mohly politické strany, politická hnutí a jejich koalice podávat na Krajský úřad Jihočeského kraje do 7. srpna.

„Jako první letos svou kandidátní listinu podala Občanská demokratická strana, a to 30. července. Poslední možný den podávání kandidátních listin je na úřad přinesli zmocněnci čtyř politických stran. Jako poslední byla přijata kandidátní listina KDU-ČSL,“ sdělila mluvčí Jihočeského kraje Kateřina Koželuhová.

Do 13. srpna musí krajský úřad podané listiny přezkoumat. Do tohoto data také mohou být do nich doplňováni kandidáti, případně může být změněno pořadí kandidátů. V případě, že krajský úřad zjistí na kandidátních listinách nějaké závady, do 14. srpna vyzve zmocněnce těchto volebních stran k jejich odstranění, což musí učinit do 23. srpna.

„Za další dva dny pak úřad úřad vydá rozhodnutí, a to buď o registraci kandidátních listin, nebo o jejich odmítnutí, případně o škrtnutí kandidáta z kandidátní listiny. Registrace je podmínkou vytištění hlasovacího lístku,“ řekla Koželuhová.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na jihu Čech se stal závažný zločin. Došlo k...

  • Policie pátrá od pátku po šestatřicetiletém...

  • KFC otevře v budějckém Mercury novou...

  • Motorkář zavadil u Krasejovky o návěs...

Reklama