Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Favoritem prezidentské volby je stále Jan Fischer

 
pátek, 10. srpna 2012, 09:29

Vladimír Dlouhý vstupuje do boje o post prezidenta s podporou šesti procent voličů, na čele se stále drží Jan Fischer. Ukázal to nejčerstvější výzkum preferencí, který v pátek zveřejnila společnost Median.

Jen malou podporu získal další ohlášený kandidát - poradce současného prezidenta Ladislav Jakl. Toho by volilo okolo jednoho procenta voličů. Výzkum mezi nabízenými kandidáty ještě nezaznamenává Táňu Fischerovou či Vladimír Franze, ti totiž ohlásili kandidaturu až během července.

Fischer si stabilně již od jara udržuje podporu zhruba třetiny občanů, kteří avizují účast u voleb. S odstupem mu sekundují Miloš Zeman a Jan Švejnar. Posledně jmenovaný ovšem stále oficiálně neoznámil, zda se prezidentského klání zúčastní a neodstartoval předvolební kampaň.

Zhruba každý šestý člověk, který chce k volbám jít, si z dosavadních osobností ale neumí vybrat a nedokáže specifikovat ani přijatelné či zvažované možnosti. „Lze tedy očekávat, že podpora kandidátů se může ještě výrazně měnit působením volebních kampaní a debat,“ tvrdí Median.

Účast v prezidentské volbě v současnosti avizuje 67,5 procenta respondentů. Pravděpodobně by tedy byla mírně vyšší než u posledních voleb do Poslanecké sněmovny.

Výzkum probíhal osobním dotazováním v domácnostech respondentů v období 2. července až 1. srpna a účastnilo se ho 901 respondentů ve věku 18 a více let.

Napsala Zuzana Fojčíková, Mediafax
Foto: www.jan-fischer.cz

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie hledá Roberta Oláha z Českých...

  • Mladík se svým podezřelým chováním prozradil...

  • Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí...

  • Za výrobu a prodej drog hrozí muži z Českých...

Reklama
 
 

Kam dál?

Při podzimních volbách dojde ke změnám několika okrsků

středa, 8. srpna 2012, 12:55

Říjnové krajské a senátní volby jsou sice ještě relativně daleko, ale některé informace jsou i pro nás, Budějčáky,...

O vedení Jihočeského kraje bude usilovat 18 stran

úterý, 7. srpna 2012, 21:43

Přízeň voličů na jihu Čech se při letošních krajských volbách 12. a 13. října pokusí získat osmnáctka politických stran...

Radnice: Musíme doplácet 72 milionů na výkon státní správy

úterý, 7. srpna 2012, 08:01

České Budějovice musejí doplácet na výkon veřejné správy z vlastního rozpočtu 72 milionů korun, navíc v souvislosti s...