Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihočeská filharmonie připomene krále pop artu Andyho Warhola

 
středa, 11. října 2017, 16:22

Hudbu Velvet Underground jste už nejspíš slyšeli. Výstavu tvorby Andyho Warhola jste určitě viděli nedávno v Alšově jihočeské galerii. Ale obě najednou? A právě takovou jedinečnou možnost nabízí Jihočeská filharmonie. Vernisáž vybraných ukázek Warholových maleb bude zahájena již hodinu před začátkem koncertu, tedy ve čtvrtek, 12. října od 18:00 hodin ve foyer Jihočeské filharmonie. Koncert pak začíná v sále od 19:00 hodin. Obrazy vybral kurátor Miroslav Houška a výstava potrvá do konce října.

České Budějovice zažijí jedinečný večer věnovaný třicátému výročí úmrtí Andyho Warhola a padesátému výročí vydání desky The Velvet Underground & Nico. Producentem alba, které bylo vyhlášeno rockenrolovou náhrávkou dvacátého století byl právě Andy Warhol.

Hudební produkce písní The Velvet Underground uslyší publikum v provedení Jihočeské filharmonie se zpěvačkou Jitkou Charvátovou a hudební úpravě Mejly Hlavsy a Dušana Vozáryho.

Andy Warhol vytvořil pro první desku The Velvet Underground & Nico naprosto originální obal se sloupávacím banánem a dal tak vzniknout symbolu pop - artu. A práve tento obal LP bude k vidění na výstavě, která se uskuteční v kavárně Fcafé, přímo v sídle Jihočeské filharmonie.

K vidění budou dále portréty Marilyn Monroe (sítotisky z edice Sunday B. Morning), Cambellovy polévky a portréty dalších osobností (granolitografie z edice CMOA), nebo plakát z jediného pražského koncertu The Velvet Underground, vytvořený výtvarníkem Michalem Cihlářem. Celkem bude vystaveno na pětadvacet prací.
 

Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb falešný mýtus...

  • Z ulic se přestěhovali do přírodní...

  • PŘÍBĚH: Tahoun budějckého Dynama Wermke si...

  • Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na...

Reklama
 
 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Držte si klobouky… Je tu trailer na nové Star Wars!

středa, 11. října 2017, 14:37

Konec roku se blíží, a tak je třeba opět oprášit světelné meče. Do kin totiž přijde nový díl Star Wars!

Klienti UniCredit Bank se potýkají s výpadky služeb. Nemohou se přihlásit do e-bankovnictví

středa, 11. října 2017, 12:58

Klienti čtvrté největší české banky UniCredit Bank se nadále potýkají s výpadky služeb. Někteří z nich se už od pondělí...

Poctivá snídaně láká na Palubu. Užijte si rána nad vodní hladinou s bezedným šálkem kávy

středa, 11. října 2017, 11:42

Jste z těch, kteří si rádi pochutnají na skvělém jídle? Snídaně je pro vás základ dne a necháte se rádi obskakovat? Pak...