Pátý ročník charitativního festivalu Houpačka pomůže čtyřem dětem

 
čtvrtek, 3. srpna 2017, 14:48

Kulaté páté narozeniny letos oslaví oblíbený multižánrový a charitativní festival Houpačka aneb my vám, vy nám. Také letos je, tentokrát však na fotbalovém hřišti ve Velešíně, pořádán na podporu dětem s vážnými dlouhodobými onemocněními a jejich rodinám.

Součástí Houpačky, která se uskuteční 19. srpna ve Velešíně, bude již tradiční charitativní běh. Startovné pro trať o délce 1,5 kilometru činí 100 korun (jde i o vstup na festival, pozn. autora) a veškerý výtěžek půjde například na speciální pomůcky či podpůrné kroužky, které nemocným dětem umožní nástup do vzdělávacích zařízení nebo usnadní výuku.

Kdo však nebude chtít běžet, může pomoci i tak. Doprovodný program festivalu poběží už od 13:00 na velešínském fotbalovém hřišti. Sobotní odpoledne nabídne spoustu hudebních vystoupení, tanečních čísel, exhibicí nebo soutěží. Představí se například taneční skupina Budside, biketrialová show Ridewheel, stand-up comedy vystoupení Na stojáka mají připravené Arnošt Frauenberg a Karel Hynek a v závěru nebude chybět několik hudebních vystoupení se závěrečnou afterparty. Vstupné je oproti běhu o padesát korun vyšší.

Spolky 2/4, METODĚJ a festival Houpačka jsou již nerozlučnou trojicí. V letošním roce podpoří výtěžkem čtyři konkrétní děti a jejich rodiny – Libora Svobodu ze šesté třídy základní školy, který trpí chronickou intestinální pseudoobstrukcí a rád by se více věnoval anglickému jazyku, třeťáka Ondřeje Vrbu, jenž má klasickou galaktosemii a chtěl by speciální vzdělávací pomůcky a pomůcky ke zlepšení jemné motoriky, budoucího prvňáka Vojtu Žáka, který trpí vzácnou poruchou vstřebávání lipidů a rád by navštěvoval logopedický kroužek a Viktora Bártu, budoucího předškoláka, jenž má mitochondriální encefalokardiomyopatii a chtěl by mixér na přípravu stravy do sondy.

V loňském roce, kdy se ještě Houpačka uskutečnila na statku U Hamerníků, se vybralo 87 917 korun. Peníze byly předány mamince zesnulé Adélky. Výtěžek byl použit na úhradu drahé léčby, kompenzačních pomůcek a dalších nezbytných výdajů spojených s neutěšeným zdravotním stavem dívky. Organizátoři doufají, že se letošní ročník znovu ponese v radostném duchu, bude návštěvníky bavit a především pomůže dobré věci.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nehoda u Štěpánovic má tragický konec....

  • FlixBus vstupuje do české vnitrostátní...

  • Nezletilá dívka ležela na sídlišti v altánu....

  • Ostraha IGY Centra pomohla policii a dopadla...

Reklama
 
 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Bohyně Charlize Theron v drsárně Atomic Blonde

čtvrtek, 3. srpna 2017, 11:39

Tento týden Cinestar nabídne jen jednu premiéru, avšak bezesporu výživnou – Atomic Blonde.

SOUTĚŽ: Festival Hrady CZ míří k Rožmberku nad Vltavou. Tři z vás mohou vyhrát vstupenky

středa, 2. srpna 2017, 15:29

Hudební festival Hrady CZ se po Švihově představí v pátek a sobotu 4. a 5. srpna na okraji obce Rožmberk nad Vltavou....

TRAILER TÝDNE: Leatherface aneb kořeny Texaského masakru motorovou pilou

středa, 2. srpna 2017, 12:23

Jednička Texaského masakru motorovou pilou z roku 1974 je megakult, který ještě dnes vzbuzuje hnus a cuká nervy. Prostě...